problem z podsufitką... w Fabii :)

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

problem z podsufitką... w Fabii :)

Numer postu:#1  Postprzez s_m » Pt 17:14, 10 lis 2017

Mam problem z odklejającym się materiałem na podsufitce. Podobno w Fabii ta podsufitka jest kartonowa i przez to, że to sedan, to generalnie ciężko ją wymontować bez połamania i przez to nie ma na rynku używek do tego modelu. Nowa z salonu, z montażem kosztuje łącznie około 1000, wymiana istniejącej u tapicera też tyle (bo to panie, nowy materiał trzeba, tego się nie podklei).
Mechanik z kolei mówił, że podkleić jak najbardziej się da i kosztowało by to jakieś 200 zeta, ale za mało dla nich opłacalne. Próbowałam sama - klej krawiecki (taki do tkanin) nie dość, że tego nie chwyta a dwa - zostawia brzydkie ślady niczym po kropelce.

Ma ktoś jakieś pomysły, co z tym można zrobić? bo aktualnie już jakieś 75% materiału wisi w powietrzu i trzyma się tylko na elementach typu lampka, uchwyty nad drzwiami, itp. Przy czym najbardziej upiorne jest to, że odkleja się również z frontu, pomiędzy szybą a daszkiem i powstaje wówczas bardzo irytująco-rozpraszająca firanka.
Przyznam, że najchętniej przyjęłabym propozycję, gdzie to naprawić za cenę niższą niż ten 1000, ewentualnie, jakim klejem spróbować to podkleić samemu? Bo wygląda to co najmniej fatalnie :(
s_m
Miss
 
Posty: 62
Dołączył(a): Pt 12:41, 21 mar 2014
Lokalizacja: niewymagana
Panda: 1.1 40kW 2006
Imię: Doris

Re: problem z podsufitką... w Fabii :)

Numer postu:#2  Postprzez Carolcia » Pt 21:51, 10 lis 2017

Klej bonaterm jest najlepszy do podsufitki ;)

Spróbuj ją wymontować i na spokojnie skleić ;)

Najlepiej jak najpierw zagruntujesz klejem powierzchnie podsufitki, a dopiero potem zajmiejsz się klejeniem. Najlepiej robić to we dwie osoby i mieć cierpliwość ;)

Ale efekt jest zadawalający ;)
Carolcia
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2123
Dołączył(a): N 21:15, 17 lut 2013
Lokalizacja: Będzin / Grodziec
Wiek: 31
Panda: Czarnula 1.3
Imię: Karolina

Re: problem z podsufitką... w Fabii :)

Numer postu:#3  Postprzez Albercik » So 16:46, 11 lis 2017

Jak masz fabię w sedanie to masz trochę zabawy, ale da się ją wyjąć w jednym kawałku. Musisz zdemontować osłony wszystkich słupków, położyć oparcia przednich siedzeń na maksa do przodu, zdemontować lusterko, lampki, odkręcić rączki sufitwe i da się wyjąć przez tylne drzwi. Ja musiałem wymontować węższą część kanapy, ale ponoć da się bez tego.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz


Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron