Tylne Nadkola do pandy

Planujesz zakup Pandy? Przeczytaj ten dzia┼é. Czas "┼╝ycia" w─ůtk├│w - 20 dni.

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Tylne Nadkola do pandy

Numer postu:#1  Postprzez Lee666 » Pt 15:44, 01 mar 2019

Witam szanowne grono , i prosz─Ö administratora o wyrozumia┼éo┼Ť─ç , tak wiem ┼╝e podobny w─ůtek ju┼╝ by┼é ale w 2015 r wi─Öc produkty zamienniki oraz ich ceny troch─Ö si─Ö pozmienia┼éy , ale do rzeczy
jak wiecie mam pand─Ö od niedawna moje autko ma zar├│wno prawe i lewe nadkole pop─Ökane podobno kto┼Ť najecha┼é na ty┼é auta i od uderzenia nadkola pop─Öka┼éy zderzak by┼é zrobiony ale nadkola ju┼╝ nie i postanowi┼éem je wymieni─ç teoretycznie na nadkolach tych po┼éamanych pisze te┼╝ florimex ale one s─ů tak pokombinowane pprzyklejane na rog├│w b┼éotnika na silikon albo inny klej nie wiem czy sprzedaj─ůcy sam ich przypadkiem nie zak┼éada┼é bo widz─Ö w nadkolu jakie┼Ť niefabryczne wyci─Öcia ko┼éo gumy podwieszaj─ůcej t┼éumnik ale do rzeczy

znalazłem w necie takie oto nadkola
https://allegro.pl/oferta/fiat-panda-03 ... 7531703999
cena z kosmosu bo a┼╝ 73 z┼é producent florimex Materia┼é: ABS+PCV nic mi to ne m├│wi zauwa┼╝y┼éem ┼╝e te nadkola maj─ů po ┼Ťrodku jaki┼Ť klips do mocowania w mojej pandzie tego nie ma

teraz jeszcze na innej aukcji znalazłem prawie identyczne nadkola
https://allegro.pl/oferta/fiat-panda-20 ... 5076377692
z tym że po 29 zł

Materiał polichlorku vinylu + ABS
czyli mo┼╝na powiedzie─ç ┼╝e to s─ů te same nadkola pierwsze z polichlorku vinylu tylko sprzedaj─ůcy napisa┼é ABS + PCV cena kosmiczna 73 z┼é , oraz drugie te┼╝ z polichlorku vinyylu tylko za 29 z┼é

no i jeszcze na trzeciej aukcji znalazłem nadkole za 19 zł

https://allegro.pl/oferta/nadkole-fiat- ... 6637343372
materiał to ABS, PCV ,PE

nadkoli do wyboru do koloru st─ůd moje pytanie do szanownych forumowicz├│w , mo┼╝e kto┼Ť ju┼╝ montowa┼é w swojej pandzie nadkola i zechce doradzi─ç , kt├│re wybra─ç bardzo b─Öd─Ö wdzi─Öczny za wszelkie info z g├│ry dzi─Ökuj─Ö
Lee666
Świeżak

Do┼é─ůczy┼é(a): Pt 15:17, 18 maja 2018
Panda: Fiat
Imi─Ö: Damian

Re: Tylne Nadkola do pandy

Numer postu:#2  Postprzez Deacon » Pt 19:33, 01 mar 2019

Mam tylne oryginalne nie uszkodzone na sprzeda┼╝ :)
Deacon
Admin na emeryturze

Do┼é─ůczy┼é(a): So 18:29, 23 pa┼║ 2010
Panda: Seat Leon 1.8T
Imię: Michał

Numer postu:#3  Postprzez Lee666 » So 10:04, 02 mar 2019

Witam tylne oryginalne , to dlaczego ich nie zak┼éadasz ????? no chyba ┼╝e ci nie pasuj─ů albo ju┼╝ masz
bardzo chętnie bym kupił od ciebie ale nie wiem czy mnie będzie stać na oryginały
napisz na priv
Lee666
Świeżak

Numer postu:#4  Postprzez zibi63 » So 23:22, 02 mar 2019

Wszystkie propozycje aukcyjne to ten sam producent Florimex. Po drugie, czemu tak Ci zale┼╝y na oryginale. W przypadku tego typu cz─Ö┼Ťci wa┼╝ne jest, by przede wszystkim spe┼énia┼éy swoj─ů rol─Ö , bo przecie┼╝ nikt nie b─Ödzie sprawdza┼é, co tam jest zamontowane, a chodzi o zabezpieczenie podwozia. Z troch─Ö innej beczki-zak┼éada┼éem swego czasu chlapacze . Te z przodu by┼éy dedykowane do Pandy (nie pami─Ötam czy orygina┼é) i niestety wykonane z tworzywa twardego niczym stal i dar┼éy blach─Ö. Kupi┼éem uniwersalne z tworzywa o gumowatej konsystencji i jest git, bo zdecydowanie lepiej przylegaj─ů spe┼éniaj─ůc w ten spos├│b swoje zadanie.
zibi63
Stały bywalec

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür 19:58, 13 lis 2013
Panda: Actual 2011
Imi─Ö: Zbyszek

Numer postu:#5  Postprzez Lee666 » N 9:22, 03 mar 2019

Rozumiem tylko zobacz jaka rozbierzno┼Ťc cenowa jedne 73, inne 29 a jeszcze inne 19 te za 73 wygl─ůdaj─ů solidnie te za 29 wygl─ůdaj─ů jak by je s┼éo┼äce zaraz mia┼éo roztopi─ç ┼Ťwiec─ů si─Ö jak wypastowane buty no i nie wiem co wybra─ç mam okazje kupi─ç te┼╝ orygina┼éy z forum ale znowu nie ma zapinek ju┼╝ mnie to wszystko zaczyna irytowa─ç
Lee666
Świeżak

Numer postu:#6  Postprzez Deacon » N 12:07, 03 mar 2019

Nie pami─Ötam ju┼╝ jak mocowane jest nadkole tylne w Pandzie ale bodaj┼╝e z blachy wystaj─ů gwintowane bolce i wtedy potrzeba spinko nakr─Ötk─Ö. Tak czy inaczej spinki kupisz w ka┼╝dym motoryzacyjnym albo allegro za kilka z┼éotych.
Deacon
Admin na emeryturze

Do┼é─ůczy┼é(a): So 18:29, 23 pa┼║ 2010
Panda: Seat Leon 1.8T
Imię: Michał

Numer postu:#7  Postprzez zibi63 » N 23:22, 03 mar 2019

Z tego co jest na allegro mo┼╝na co┼Ť wybra─ç. Ja bra┼ébym te nazwijmy to bardziej obszerne ( chodzi mi o partie dolne). Orygina┼éy s─ů zbyt minimalistyczne. We w┼éasnym zakresie dorabia┼éem od strony wydechu fartuch z wyk┼éadziny, ┼╝eby nie chlapa┼éo na t┼éumik, poniewa┼╝ wtedy szybko rdzewieje.Dodatkowo os┼éoni─Öte te┼╝ s─ů elementy hamulca r─Öcznego, co te┼╝ ma du┼╝e znaczenie. Co do jako┼Ťci tworzywa, to nie przejmowa┼ébym si─Ö tym bardzo. Jak pisa┼éem poprzednio nie jest to tak odpowiedzialny element, by cena mia┼éa znaczenie je┼Ťli idzie o jako┼Ť─ç. My┼Ťl─Ö, ┼╝e ka┼╝de tworzywo zda egzamin. Czasami zbyt si─Ö sugerujemy, tym co nie jest a┼╝ tak istotne. Je┼Ťli kupisz te , powiedzmy za 19 i zdadz─ů egzamin, to po co ┼éadowa─ç za 73 . Z do┼Ťwiadczenia z czas├│w, kiedy posiada┼éem sc 900 , te najta┼äsze spisywa┼éy si─Ö bardzo dobrze przez ca┼éy okres eksploatacji, a by┼éo tego dobrych kilka lat.Tworzywo niby cienkie ale z drugiej strony przecie┼╝ pe┼éni tylko funkcj─Ö ochronn─ů. I na koniec ciekawostka, kt├│ra mo┼╝e Ci─Ö przekona, ┼╝e orygina┼é to nie jest ┼╝aden cud, bo ... orygina┼é. Zamontowa┼éem pod silnikiem os┼éon─Ö z tworzywa takiego jak nadkola.I do zwyk┼éych Pand nie wyst─Öpuje co┼Ť takiego, jak orygina┼é . ┼╗eby by┼éo mniej roboty przy wymianie oleju i filtra wykona┼éem dwa zakrywane otwory inspekcyjne sporych rozmiar├│w. Mimo powa┼╝nego os┼éabienia os┼éona nadal ma wystarczaj─ůc─ů wytrzyma┼éo┼Ť─ç, ba nawet kiedy┼Ť zaczepi┼éem o wyst─Öpuj─ůcy kamie┼ä, co spowodowa┼éo p─Ökni─Öcia. Kawa┼éki blach i nitowanie nitownic─ů za┼éatwi┼éo problem. Os┼éona jest tak samo sztywna,jak przed .Tak┼╝e my┼Ťl─Ö, ┼╝e jeste┼Ť zbyt przewra┼╝liwiony. ┼╗ycz─Ö powodzenia przy zakupie i monta┼╝u oraz eksploatacji.
zibi63
Stały bywalec

Numer postu:#8  Postprzez Lee666 » Pn 9:47, 04 mar 2019

Zibi63 wielkie dzi─Öki za rzeczow─ů pomoc w postaci ┼Ťwietnego posta bardzo pomog┼éo mi to wybra─ç rodzaj nadkoli wybra┼éem te za 29 zl w ko┼äcu nikt z tego nie b─Ödzie strzela┼é to s─ů tylko nadkola jeszcze raz wielkie dzi─Öki dla ciebie pozdrawiam
Lee666
Świeżak

Numer postu:#9  Postprzez zibi63 » Pn 22:56, 04 mar 2019

Niestety, to tylko ┼╝yciowe do┼Ťwiadczenie. Pocz─ůwszy od Pandy, a┼╝ do sprz─Ötu typu kosiarka, kosa spalinowa , od┼Ťnie┼╝arka musia┼éem wprowadza─ç drobniejsze lub wi─Öksze modyfikacje polepszaj─ůce eksploatacj─Ö. Niestety producenci musz─ů w ka┼╝dej rzeczy co┼Ť spapra─ç w imi─Ö pseudooszcz─Ödno┼Ťci i ze strat─ů dla nas u┼╝ytkownik├│w. Jest to szczeg├│lnie irytuj─ůce w przypadku samochod├│w i to wszystkich firm. Kiedy┼Ť ju┼╝ o tym pisa┼éem, ┼╝e niezrozumia┼ée dla mnie jest np. i┼╝ w moim actualu jest w standardzie wspomaganie, ale otwieranie baga┼╝nika tylko z kluczyka. Nawet serwis nie chcia┼é mi tego dostawi─ç. Zrobi┼éem to w kosztach ok. 70 zeta (w tym sam zamek 50 z┼é). Jeszcze raz powodzenia.
zibi63
Stały bywalec

Powr├│t do Zanim kupisz Pand─Ö

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç