Problem ze światłami mijania - dziennymi

Brak Ładowania, rozrusznik nie kręci .......

Moderatorzy: Camcioo, AdaMs

Problem ze światłami mijania - dziennymi

Numer postu:#1  Postprzez bartaso77 » Śr 10:45, 22 sty 2014

Witam Wszystkich,

Pisze tu tylko informacyjnie, pewnie się przyda innym w przyszłości.

Od paru dni moja Panda zachorowała , problem dotyczył samo przełączających się świateł mijania.

Problem występował przy wrzuceniu lewego kierunkowskazu, ale też po prostu jadąc. Nagle ginęły światła mijania i załączały się dzienne. Wyglądało to tak, jakbym przełączył ręcznie manetkę z mijania na dzienne. Gasło podświetlenie pokręteł itd. Działo się to na tyle rzadko, że ASO nie stwierdziło problemu, tylko kazali podładować AKU. To jednak nic nie dało, wróciłem do nich sugerując wymianę przełącznika zespolonego świateł. Kontaktowali się z bazą fiata w Bielsku i zamówili przełącznik. Na razie wszystko gra i buczy, zobaczymy co dalej.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano Pt 21:53, 29 maja 2015 przez Romix13, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono polskie znaki. Naruszenie Pkt.11 Reg.Forum. Proszę zwracać uwagę na pisownię.
Pozdrawiam
Bartek
bartaso77
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 84
Dołączył(a): Śr 10:26, 27 lis 2013
Lokalizacja: Bydgoszcz
Panda: Panda III 1.2 Lounge
Imię: Bartek

Re: Problem ze światłami mijania - dziennymi

Numer postu:#2  Postprzez AdaMs » Śr 16:23, 22 sty 2014

Kolejny przypadek uszkodzonego przełącznika, moja już miała wymieniany na gwarancji ;) Przy skręcie w prawo "strzelało", ASO zamówiło prosto z Włoch nówkę i od 5 tyś jest elegancko :D A całkowity przebieg to niecałe 6 tyś :P
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Problem ze światłami mijania - dziennymi

Numer postu:#3  Postprzez Hurts1 » Śr 14:57, 01 paź 2014

Kurcze..
Mam taki sam problem i nie wiem za co się wziąć najpierw.
Chyba zacznę od podładowania aku, bo już miałem zrobić to jakiś czas temu :roll:
Hurts1
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 14:04, 02 kwi 2013
Lokalizacja: Polska
Panda: 3 1.2 lounge
Imię: Bartek

Re: Problem ze światłami mijania - dziennymi

Numer postu:#4  Postprzez bartaso77 » Cz 12:25, 02 paź 2014

Podładowanie aku nic nie da. Jedz do ASO i powiedz, że już niejednemu przełącznik zespolony pod kierownicą wymieniali. Możesz powołać się na ASO Bydgoszcz, tam właśnie tak zrobili. Przełączanie samoistne świateł przeszło po wymianie. Oczywiście najpierw kombinowali, mierzyli, kminili. W końcu wymienili.

Jak jeszcze nie wymieniałeś zamka w klapie, to jest na to akcja serwisowa. Wymienili mi przy okazji. Cała blenda z logo z klamka itd.
Pozdrawiam
Bartek
bartaso77
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 84
Dołączył(a): Śr 10:26, 27 lis 2013
Lokalizacja: Bydgoszcz
Panda: Panda III 1.2 Lounge
Imię: Bartek

Re: Problem ze światłami mijania - dziennymi

Numer postu:#5  Postprzez Hurts1 » Pt 21:37, 03 paź 2014

Dzięki za info. Przez telefon powiedzieli mi, że żadnych akcji serwisowych nie ma. Może dowiem się czegoś na miejscu...
Niestety moje autko jest już po gwarancji, a koszt wymiany samego przełącznika w ASO to prawie 700 zł. :roll:
Miałem już kilka drobnych problemów z tym autem, jednak z miesiąca na miesiąc przekonuję się, że zakup nowej pandy był nietrafiony i szczerzę tęsknię za poprzednią generacją. Porażka, żeby w dwuletnim aucie działy się takie rzeczy. :D
Czas chyba na zmiany
Ostatnio edytowano Śr 23:50, 26 lis 2014 przez Romix13, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zniesiono cytat :) Nie ma potrzeby cytowania, jeśli odpowiedź odnosi się do ostatniego postu powyżej.
Hurts1
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 14:04, 02 kwi 2013
Lokalizacja: Polska
Panda: 3 1.2 lounge
Imię: Bartek

Re: Problem ze światłami mijania - dziennymi

Numer postu:#6  Postprzez doldi » Pt 11:37, 10 paź 2014

ja mam już 46000 przebiegu... a z przełączaniem nie zauważyłem problemów, z włącznikiem zespolonym na szczęście również ....
Obrazek
doldi
Profesjonalista
 
Posty: 470
Dołączył(a): Śr 15:23, 27 lut 2013
Lokalizacja: Halinów
Wiek: 49
Panda: Fiat PANDA 1.2 8V EASY
Imię: Maciej

Re: Problem ze światłami mijania - dziennymi

Numer postu:#7  Postprzez pitt_99 » So 9:51, 25 paź 2014

ja mam w swojej Pandzie 160 tys. km oficjalnie, a będzie pewnie i 200 tys. km, przełącznik zespolony zaczął mi szwankować jakieś 2 tys. km temu. Polałem co tam się dało WD i na razie gra muzyka.
pitt_99
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 233
Dołączył(a): Pn 17:26, 11 lut 2013
Lokalizacja: Jaworzno
Wiek: 38
Panda: II Actual 1.1 LPG
Imię: Piotr

Re: Problem ze światłami mijania - dziennymi

Numer postu:#8  Postprzez doldi » N 13:35, 26 paź 2014

pitt-99 ty masz pande 2 :P a my tu piszemy o 3 :P
Obrazek
doldi
Profesjonalista
 
Posty: 470
Dołączył(a): Śr 15:23, 27 lut 2013
Lokalizacja: Halinów
Wiek: 49
Panda: Fiat PANDA 1.2 8V EASY
Imię: Maciej

Re: Problem ze światłami mijania - dziennymi

Numer postu:#9  Postprzez Hurts1 » Pt 19:43, 29 maja 2015

No niestety nie obędzie się bez wymiany przełącznika.
Niestety nie ma zamienników i są tylko ściągane z fabryki w Bielsko-Białej.
Koszt w ASO - 682 zł...
Na szczęście po znajomości udało mi się załatwić trochę taniej, jednak boli, oj boli. :D
No ale cóż, bezpieczeństwo najważniejsze, jazda z migającymi światłami szczególnie w nocy może się skończyć źle.
Generalnie wielu mechaników powiedziało mi, że właśnie z tym problemem w Pandzie III spotykają się bardzo często. Szkoda, że juz po gwarancji...
Hurts1
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 14:04, 02 kwi 2013
Lokalizacja: Polska
Panda: 3 1.2 lounge
Imię: Bartek

Re: Problem ze światłami mijania - dziennymi

Numer postu:#10  Postprzez bartaso77 » Pn 8:37, 01 cze 2015

Ja jeszcze wymieniłem na gwarancji :) ale długo się zastanawiali, pewnie żeby nie wymieniać :)
Pozdrawiam
Bartek
bartaso77
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 84
Dołączył(a): Śr 10:26, 27 lis 2013
Lokalizacja: Bydgoszcz
Panda: Panda III 1.2 Lounge
Imię: Bartek

Re: Problem ze światłami mijania - dziennymi

Numer postu:#11  Postprzez Forsaken » Cz 8:36, 22 paź 2015

Odgrzeję kotleta, bo może komuś się to przyda.
W PII miałem to samo. Problem w tym, że stało się to po roku od zakupu wersji full wypas czyli z multi funkcją. Jako że gwarancji nie było, a kupować nowego mi się nie uśmiechało zastosowałem wd40 i rureczką wstrzykiwałem koło manetki. Trzeba to robić z umiarem i wyczuciem. Potem ruszanie manetką, smarowanie itd. Problem już od roku nie powrócił.
Także jak ktoś nie ma już gwarancji to można spróbować.
Obrazek
Forsaken
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2685
Dołączył(a): Pn 22:54, 22 sie 2011
Lokalizacja: Brzezinka\Kraków
Wiek: 38
Panda: PIII 1.2 8V Lounge 2012
Imię: Piotrek

Re: Problem ze światłami mijania - dziennymi

Numer postu:#12  Postprzez gregory1979 » Pn 18:23, 06 sie 2018

Zimą wymieniłem przełącznik zespolony i przez całą zimę i wiosnę miałem spokój. Dzisiaj rano jadąc do pracy jako że jest jeszcze szarówka jak wyjeżdżam to jechałem na światłach mijania. Po przejechaniu ok. 30 km dotarł do mnie mocny swąd palącej się instalacji. I znowu sytuacja się powtarza :( . Ciekawe jest to że nie za każdym razem czuć. Wracając z pracy jechałem na światłach mijania i było ok. Piszecie że wstrzykujecie WD40, z tym że pokrętło manetki jest dosyć ciasno spasowane co by do styków dotarło WD. A muszę coś z tym zrobić żeby nie było niespodzianki tak jak przed wymianą że jadąc po ciemku gasły mi światła. Ratować się wtedy musiałem przeciwmgielnymi. Gdy wymieniałem zespolony to obwąchałem go całego i nie było czuć spalenizny. Ogólnie to mam wrażenie że spalenizna wydobywa się z nawiewu. Sam swąd czuć przez krótką chwilę bo przez niecałe pół minuty.
gregory1979
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1074
Dołączył(a): Śr 20:54, 04 sty 2012
Lokalizacja: Środa Wlkp. PSR
Wiek: 44
Panda: była 1.1 Actual 2003 r. LPG BRC teraz 0.9 TwinAir Turbo 2012 r. LPG BRC
Imię: Grzegorz

Re: Problem ze światłami mijania - dziennymi

Numer postu:#13  Postprzez 19mariusz75 » So 14:10, 17 wrz 2022

Witam. Niestety mam ten sam problem. Nie mogłem na początku zdiagnozować czy to po przełączeniu kierunkowskazu czy tak po prostu samoczynnie. Teraz już wiem że to manetka. Moje pytanie brzmi, czy ktokolwiek wymieniał/czyścił przełącznik zespolony?? Czy jest dojście do styków elektrycznych? Z góry dziękuje za odpowiedź.
19mariusz75
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 6:06, 02 wrz 2022
Lokalizacja: Gliwice
Panda: 0.9 TwinAir Turbo
Imię: Mariusz

Re: Problem ze światłami mijania - dziennymi

Numer postu:#14  Postprzez mobilny » N 21:04, 18 wrz 2022

Wyżej są problemy z zapachem spalenizny i znikające światła. Który jest twój ?
Obudowa przełączników jest znitowana , dostępu do styków nie ma.Po zdjęciu obudowy kolumny kierownicy wszystko widać.
Ale najpierw jaki masz problem?
mobilny
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Dołączył(a): So 20:41, 14 lip 2018
Lokalizacja: Śląsk
Panda: 3 YOUNG 1.2 2014
Imię: Andrzej

Re: Problem ze światłami mijania - dziennymi

Numer postu:#15  Postprzez 19mariusz75 » Pn 14:30, 26 wrz 2022

mobilny napisał(a):Wyżej są problemy z zapachem spalenizny i znikające światła. Który jest twój ?
Obudowa przełączników jest znitowana , dostępu do styków nie ma.Po zdjęciu obudowy kolumny kierownicy wszystko widać.
Ale najpierw jaki masz problem?

Po włączeniu kierunkowskazu i powrotu kierownicy do stanu jazdy na w prost gasną mi światła mijania na 5-10 sekund. Nie czuć spalenizny.
19mariusz75
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 6:06, 02 wrz 2022
Lokalizacja: Gliwice
Panda: 0.9 TwinAir Turbo
Imię: Mariusz


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron