Instalacja radiowa, a raczej jej brak...

Brak Ładowania, rozrusznik nie kręci .......

Moderatorzy: Camcioo, AdaMs

Instalacja radiowa, a raczej jej brak...

Numer postu:#1  Postprzez prymek » Cz 17:33, 05 gru 2013

Witam, odebrałem dziś z salonu auto, niestety auto firmowe i nie miałem żadnego wpływu na wyposażenie wiec auto nie ma nawet radia. Myślałem, że wsadzę swoje ale po zdjęciu zaślepki nie znalazłem żadnych kostek, a w dachu jest zaślepka zamiast anteny - wyglada na to, że nie ma kompletnie żadnej instalacji.

Pytań jest kilka;)
1. Jakiej wielkości głośniki wchodzą do drzwi przednich ?
2. Czy potrzebne są dystanse?
3. Zasilanie chce podpiąć bezpośrednio pod aku, będzie zarówno do radia jak i zapalniczki (brak pozycji ACC i napięcie wyłącznie przy zapłonie mnie nie zadowala), którędy najlepiej przejść przewodami z komory silnikowej?
4. Co zrobić z anteną ?
5. Jak zdjąc boczki drzwi? Znalazlem 2 śruby, jedna przy klamce, druga przy uchwycie do zamykania drzwi. Jest ich wiecej czy reszta na zatrzaskach ?
prymek
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 65
Dołączył(a): Cz 14:16, 21 lis 2013
Lokalizacja: Kraków
Panda: P2 1.1
Imię: Przemek

Re: Instalacja radiowa, a raczej jej brak...

Numer postu:#2  Postprzez AdaMs » Wt 11:50, 10 gru 2013

Póki co, na necie mało jest informacji na ten temat. Jednak jak porównywałem na "oko", wydaję się że w drzwiach są te same głośniki co w P2. Sugerowałbym się tematami od P2 przy montażu :) Ewentualnie mogę Ci porobić jakieś fotki jak potrzebujesz ;) Tyle że ja mam ori zestaw (radio i głośniki).
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Instalacja radiowa, a raczej jej brak...

Numer postu:#3  Postprzez prymek » Wt 19:38, 10 gru 2013

Jak Ci się będzie chciało to było by bardzo fajnie, ale z tego co zdążyłem się zorientować to samodzielna instalacja skończy się utratą gwarancji ze względu na "ingerencje w instalacje elektryczną"

Skoro masz ori instalacje to czy gdzieś w karcie gwarancyjnej jest to wpisane ?


Co do moich pytań to już na kilka znalazłem odpowiedź.

1. Głośniki są 165mm
2. Dystanse są potrzebne, prawdopodobnie pasują od Fiata 500
3.Zasilanie do radia jest podciągnięte fabrycznie tylko zaizolowane do grubszej wiązki idącej za kieszenią radia
prymek
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 65
Dołączył(a): Cz 14:16, 21 lis 2013
Lokalizacja: Kraków
Panda: P2 1.1
Imię: Przemek

Re: Instalacja radiowa, a raczej jej brak...

Numer postu:#4  Postprzez AdaMs » Śr 1:09, 11 gru 2013

Jutro luknę w papiery P3, bo dziś już za późno ;) Głośniki takie same jak w P2, to i dystanse może by pasowały :)
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Instalacja radiowa, a raczej jej brak...

Numer postu:#5  Postprzez przetwornica » Cz 18:39, 12 gru 2013

A fotę tej kostki dasz radę zrobić i wrzucić?
Jeśli to kostka ISO lub inny typowy konektor, jest w nim napięcie, to dokup przeciwną wtyczkę, dłuższy, ale grubszy przewód, np 2x1,5 lub 2x2,5 mm2, na końcu gniazdka od zapalniczki:
http://allegro.pl/gniazdo-zapalniczki-s ... 16922.html
wypuszczasz sobie pod dywanikiem albo ja miałem pod siedzeniem.
Oddając auto do serwisu możesz to szybko i łatwo zdemontować, a jeśli nie będziesz nic po aucie przecinał, izolował taśmą, lutował, to się nie powinni czepiać, a nawet zorientować.
Telefon, nawigację i co tylko na 12V możesz ładować, tylko uważać aby na postoju nie wyczerpać aku.
Jak znajdziesz coś co gra na 12V, wkładasz za kratę lub pod siedzenia, wiadomo HI-END to nie będzie, ale jak się w samochodzie pracuje, przydaje się jakiś rozweselacz.
przetwornica
Profesjonalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 415
Dołączył(a): N 14:01, 08 gru 2013
Lokalizacja: KMY (Siepraw)
Wiek: 40
Panda: 1.2 Active minus
Imię: Marek


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron