Odpalanie- niskie napięcie-wycieraczki

Brak Ładowania, rozrusznik nie kręci .......

Moderatorzy: Camcioo, AdaMs

Odpalanie- niskie napięcie-wycieraczki

Numer postu:#1  Postprzez simluczek » Cz 16:27, 16 mar 2023

Cześć,

Autko rodziców, emerytów, więc zimą używane sporadycznie, latem już częściej na dojazdy na działkę itd.
Zastanawia mnie czy wszystkie Pandy tak mają, że gdy trochę auto postoi np 2 tygodnie, odpalasz i włączają się samoczynnie wycieraczki?
Skąd wiem ze to przez spadek napięcia? Bo kiedy padł 1 akumulator to Panda nie chciała zapalić ale włączyły się wycieraczki i póki nie odłączyłeś aku to nie szło ich wyłączyć :brawo:
simluczek
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 23
Dołączył(a): Śr 22:43, 22 sty 2014
Lokalizacja: Wrocław/Konin
Panda: III, 1.2
Imię: Łukasz

Re: Odpalanie- niskie napięcie-wycieraczki

Numer postu:#2  Postprzez shadowman » Cz 18:14, 16 mar 2023

A według mnie nie przez niskie napięcie na akumulatorze... tylko może wilgoć w aucie. Mi jak samochód ma wilgoć w środku to np wycieraczka tylna zatrzymuje się po drugiej stronie szyby niż powinna...
Ja ostatnio też obstawiałem problemy z akumulatorem przy porannym "ciężkim" rozruchu silnika - nie zgadzało mi się tylko, że nie mrugał mi wyświetlacz po odpalaniu. Winny ponoć jest (jak powiedział mi znajomy) przewód masy rozrusznika. Trzeba dołożyć dodatkowy, bo wymiana w jego przypadku nic nie dała.
Idąc Twoim tokiem myślenia odłączając akumulator wyłączymy wszystko w samochodzie co nie chciało dać się wyłączyć normalnie.
Pozdrawiam
Shadowman :)
shadowman
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pn 21:30, 01 sie 2016
Lokalizacja: Olsztyn
Panda: II
Imię: Marcin


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości