Klimatyzacja manualna

Szarpie, stuka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Camcioo, AdaMs

Re: Klimatyzacja manualna

Numer postu:#16  Postprzez arnold » Cz 13:34, 23 lip 2015

Wtedy wiesz że cały obwód jest sprawny. Moim zdaniem jeśli chce się samemu grzebać w aucie dobrze jest nabyć jakieś narzędzie. Bo tak czy siak obwód zamyka komp. Albo postaw auto, wlacz klime otwórz maskę i obserwuj.

Wysłane z mojego ST23i przy użyciu Tapatalka
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: Klimatyzacja manualna

Numer postu:#17  Postprzez adfra » Cz 13:54, 23 lip 2015

arnold napisał(a):Wtedy wiesz że cały obwód jest sprawny. Moim zdaniem jeśli chce się samemu grzebać w aucie dobrze jest nabyć jakieś narzędzie. Bo tak czy siak obwód zamyka komp. Albo postaw auto, wlacz klime otwórz maskę i obserwuj.

Wysłane z mojego ST23i przy użyciu Tapatalka


To już zrobiłem wcześniej - sprężarka się włącza, pracuje chwilę, po czym się wyłącza. Czeka chwilę, załącza się na kilka sekund i wyłącza z powrotem. Czeka chwilę, załącza na kilka sekund i wyłącza. I tak cały czas.
Rurka od skraplacza (ta cienka) jest gorąca, rurka od parowacza (ta gruba) jest chłodna, chyba w temperaturze pokojowej (garażowej). Głębiej palców nie pchałem, bo mi ich szkoda.
Wentylator przed silnikiem stoi i się nie rusza, aczkolwiek cały silnik jeszcze nie był nagrzany, bo pracował 2-3 minuty.
Tak jak pisałem wcześniej - jeśli zacząłbym jechać, to sprężarka pracowała by cały czas i klima by chłodziła bez zarzutu.
Chyba rzeczywiście kupię kabel, bo widzę, że na alledrogo ceny są w miarę przystępne.
adfra
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz 22:13, 26 mar 2015
Lokalizacja: krk
Panda: II
Imię: Adam

Re: Klimatyzacja manualna

Numer postu:#18  Postprzez arnold » Cz 16:26, 23 lip 2015

Nie wiem jakie warunki musi spełnić układ żeby wentylator się załączył, z fiatowskimi klimami nie mam do czynienia, grupa VW włącza wentylator bardzo szybko.
Sprawdzanie wentylatora na krótko nie ma sensu - bezpośrednio do aku, póki nie ma się pewności, że układ chce go włączyć, a ten po prostu nie działa. Dlatego diagnostyka aktywna jest tak przydatna.
Ostatnio edytowano Cz 21:37, 23 lip 2015 przez Romix13, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono drobne literówki.
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: Klimatyzacja manualna

Numer postu:#19  Postprzez tomjoz » So 0:30, 25 lip 2015

Kiedyś jeździłem Audi które miało klimę i tam podczas załączonej klimy wentylator prawie chodził na okrągło. W porównaniu z fiatem to we fiacie chodzi dużo mniej.
tomjoz
Profesjonalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 698
Dołączył(a): So 21:21, 10 lis 2012
Lokalizacja: Września
Wiek: 45
Panda: II 1,2 2008rok Dynamic LPG Sekwencja BRC Błękitna
Imię: Tomek

Re: Klimatyzacja manualna

Numer postu:#20  Postprzez Ros0mak » Pt 12:03, 04 mar 2016

Co powoduje załączenie wentylatora chłodnicy klimatyzacji??? Tzn skąd dostaje sygnał? Z rezystora wentylatora przy chłodnicy???
Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...
------------------------------------
Pierścioneczek mojej Żony.
http://forum.pandaclubpolska.org/viewtopic.php?f=45&t=8438
Ros0mak
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 259
Dołączył(a): So 17:11, 13 wrz 2014
Lokalizacja: WWL/WL
Wiek: 42
Panda: 1.1 Activ 2007, I rej.2008, Hatchback City, Klima, C.Zamek, Alarm
Imię: Marcin

Poprzednia strona

Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron