Sytem Smart Fuel

Szarpie, stuka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Camcioo, AdaMs

Sytem Smart Fuel

Numer postu:#1  Postprzez grze11 » N 13:57, 02 lut 2014

Witam użytkowników Pandy III. Czy jest jakiś sposób na zabezpieczenie wlewu paliwa, korek na klucz lub blokada ? Uważam, że z tym "wynalazkiem" Fiat niepotrzebnie przedobrzył - może to i wygodne - ale nie w tym kraju :)

Chciałby jeszcze zapytać o chlapacze przód i tył. Ktoś zamontował ? Czy są oryginalne ASO ?

Czy istnieje coś takiego jak osłona silnika ( nieszczęsny alternator ) ?
grze11
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 16:43, 19 kwi 2012
Lokalizacja: kce
Panda: 1,2

Re: Sytem Smart Fuel

Numer postu:#2  Postprzez doldi » N 15:30, 02 lut 2014

chlapaczy jeszcze ni ma :( korek jest super :) osłony na alternator w ASO nie ma :)
Obrazek
doldi
Profesjonalista
 
Posty: 470
Dołączył(a): Śr 15:23, 27 lut 2013
Lokalizacja: Halinów
Wiek: 49
Panda: Fiat PANDA 1.2 8V EASY
Imię: Maciej

Re: Sytem Smart Fuel

Numer postu:#3  Postprzez AdaMs » N 22:33, 02 lut 2014

Jest na naszym forum P3, który ma fabryczne chlapacze. Ale montowane w fabryce, ale powinny już być w aso. A co do systemu smart fuel? Od lipca sprawdza się u mnie i nie ma problemu. Jak mają ukraść, to i tak ukradną paliwo. Nie ma co przesadzać ;)
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Sytem Smart Fuel

Numer postu:#4  Postprzez przetwornica » Pn 0:23, 03 lut 2014

Jak mają ukraść, to i tak ukradną paliwo.

Mateusz, tu nie chodzi o kradzież paliwa, (nawiasem mówiąc - spróbuj spuścić przez wlew) tylko o to, aby ktoś nie uzupełnił zbiornika dodatkiem "uszlachetniającym", który spowoduje, że silnik ulegnie poważnej awarii.
ASO natychmiast unieważni gwarancję na silnik (nieprawidłowa eksploatacja). Miałem już okazję odczuć, jak to jest, gdy samochodem "zaopiekuje" się większa grupa "miłośników" lokalnej drużyny piłkarskiej, nikomu nie życzę :/
przetwornica
Profesjonalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 415
Dołączył(a): N 14:01, 08 gru 2013
Lokalizacja: KMY (Siepraw)
Wiek: 40
Panda: 1.2 Active minus
Imię: Marek

Re: Sytem Smart Fuel

Numer postu:#5  Postprzez AdaMs » Pn 1:32, 03 lut 2014

Okey, to racja. Ale żeby system zadziałał trzeba przyłożyć pistolet ze stacji lub specjalny lejek który dorzucili do auta ;) Próbowałem kiedyś go oszukać to mi się nie udało ;) Nawet jakby się uparli, to trochę zachodu jest. Tak samo jak przy korku na kluczyk. I to zabezpieczenie da się obejść, wszystko to jest po to aby potencjalny intruz miał więcej roboty... A nie żeby go powstrzymało (chyba że amatorów).
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Sytem Smart Fuel

Numer postu:#6  Postprzez doldi » Pn 12:29, 03 lut 2014

chlapaczy w ASO jeszcze nie ma, bynaj mniej w Wawie, ale tak samo było z listwami bocznymi nigdzie nie było oryginalnych a ja kupiłem na śląsku przez ALLE.. więc szukajcie a znajdziecie :)
Obrazek
doldi
Profesjonalista
 
Posty: 470
Dołączył(a): Śr 15:23, 27 lut 2013
Lokalizacja: Halinów
Wiek: 49
Panda: Fiat PANDA 1.2 8V EASY
Imię: Maciej

Re: Sytem Smart Fuel

Numer postu:#7  Postprzez nesz@go2.pl » Pn 12:57, 03 lut 2014

lista akcesorii dodatkowych są niby na stronie ze zdjęciami niemniej chlapaczy tam nie ma :/

http://www.fiatpress.pl/gallery/detail/1352

i pdfik do tego:
http://www.auto-res.pl/content/download ... soriow.pdf.
nesz@go2.pl
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz 1:02, 30 sty 2014
Lokalizacja: legionowo
Panda: Panda III 1.2 Lounge
Imię: Łukasz

Re: Sytem Smart Fuel

Numer postu:#8  Postprzez AdaMs » Pn 14:47, 03 lut 2014

Wklejam link do tematu kolegi:
viewtopic.php?f=88&t=6954

Kurcze, fabryka musiała skądś je wziąć ;) Słyszałem też że MOŻE od Fiata 500 przypasujesz.
Ostatnio edytowano N 21:37, 13 wrz 2015 przez Romix13, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono link.
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Sytem Smart Fuel

Numer postu:#9  Postprzez doldi » Pn 15:54, 03 lut 2014

jeżeli już mówimy o akcesoriach, kupiłem bagażnik dachowy dużo tańszy niż w ASO i jest bardzo podobny, a mi się wydaje że jest duzo ładniejszy, i do nabycia w sklepie naszego forumowego kolegi :)
Obrazek
doldi
Profesjonalista
 
Posty: 470
Dołączył(a): Śr 15:23, 27 lut 2013
Lokalizacja: Halinów
Wiek: 49
Panda: Fiat PANDA 1.2 8V EASY
Imię: Maciej

Re: Sytem Smart Fuel

Numer postu:#10  Postprzez grze11 » Śr 18:36, 05 lut 2014

Co do Smart Fuel to w salonie podważyłem ta srebrną klapke do góry palcem i dostęp do wlewu był otwarty, bez żadnego pistoletu czy ekstra fiatowskiego lejka....


Świetna sprawą byłaby osłona pod silnik montowana na stałe z dedykowanymi otwieranymi klapkami do wymiany filtra i spuszczania oleju. Są już na rynku takie osłony wykonane ze stali - niestety dla Pandy III jeszcze nie ma ofercie. Jedynie cena trochę wysoka ok. 500 zł dla samochodu zbliżonej klasy i wielkości. Trochę dziwi brak reakcji polskich producentów np. Florimex na potrzeby rynku, nie jest chyba trudno skroić takie osłony z zamykanymi otworami z plastiku. Dałbym nawet 300 zł za taki dobry patent, który ochroniłby osprzęt silnika podczas poruszania się po naszych pseudo drogach. Co ciekawe do Pandy III silnik Multi-Jet, Twin-Turbo oraz do Fiata 500 czy bliźniaczego Forda Ka taka osłona jest zamontowana fabrycznie przez Fiata...


Chlapacze też dziwna sprawa - nie ma oryginalnych do przykręcenia w przygotowane fabrycznie otwory w nadkolach- w ogóle do żadnego modelu Fiata. Nie wiem w czym jest problem ze strony Fiata. Świetnie rozwiązał to choćby koncern Kia/Hyundai tam każde auto wyjeżdżające z fabryki ma zamontowane chlapacze na przód i tył. Mam wrażenie że Włosi zapomnieli, że nie wszędzie jest słoneczna Italia i istnieje takie coś jak sól na drogach + piasek co daje wypiaskowane progi.

Dobrze, że chociaż z tylnych pełnych nadkoli nie zrezygnowali, przykładem innych tanich modeli np. Chevrolet Spark, trójka z Kolna itp.
grze11
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 16:43, 19 kwi 2012
Lokalizacja: kce
Panda: 1,2

Re: Sytem Smart Fuel

Numer postu:#11  Postprzez grze11 » Cz 0:51, 13 lut 2014

Zaciekawiło mnie czy nie pasowałaby osłona pod silnik do Fiata 500 / Ford Ka , w końcu płyta podłogowa i silnik ten sam. Pełno tego na Allegro w cenie do 100 zł.
grze11
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 16:43, 19 kwi 2012
Lokalizacja: kce
Panda: 1,2

Re: Sytem Smart Fuel

Numer postu:#12  Postprzez simluczek » Cz 13:47, 13 lut 2014

Kwestia osłony jest prosta. Jeżeli posiadają je wersje MJ to można prawdopodobnie zaadaptować ja do 1.2 8V. Otwory na wkładanie łapki do odkręcenia korka czy filtra to lipa - najlepiej takowa osłonę ściągać w całości bo każdy ma inna rękę i nikomu nie dogodzisz, a można się przy okazji pokaleczyć . Dodatkowo minusem ale zarazem i plusem takiej osłony to fakt ze nie widzisz czy coś nie cieknie z silnika, a wiec co jakiś czas wypadało by ja zdjąć i looknac czy wszystko ok. Dodatkowo takie osłony z czasem się wyginają od ciepła z silnika, a śruby od mocowań urywają sie przy odkrecaniu. Osłony z blachy służą raczej osłonie przed kamieniami a nie przed brudem czy woda, bo zazwyczaj sa otworowane w celu zmniejszenia wagi. Natomiast najistotniejsza zaleta osłon z tworzyw to fakt ze masz czysto pod maska.
Oczywiście wszystko to napisałem na podstawie własnych doświadczeń z osłoną w Lagunie II
simluczek
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 23
Dołączył(a): Śr 22:43, 22 sty 2014
Lokalizacja: Wrocław/Konin
Panda: III, 1.2
Imię: Łukasz

Re: Sytem Smart Fuel

Numer postu:#13  Postprzez grze11 » Cz 19:06, 13 lut 2014

Eper pokazuje, że osłona pod silnik do Pandy III wygląda identycznie dla silnika 900 Twin Turbo i dla Diesla 1300 Multi Jet ( mimo, że numery katalogowe są inne ), wszystko wskazuje wiec na to, że do benzyny 1,2 powinna tez pasować. Na ebay jest sztuka za 50 euro, w ASO pewnie więcej.
grze11
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 16:43, 19 kwi 2012
Lokalizacja: kce
Panda: 1,2


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron