Problem z ABS

Szarpie, stuka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Camcioo, AdaMs

Problem z ABS

Numer postu:#1  Postprzez Lee666 » N 19:39, 29 lis 2020

Witam serdecznie mam taki problem w swojej pandzie otóż gdy hamuję na suchej asfaltowej drodze hamulce bardzo ładnie biorą panda super hamuje nie ma żadnego problemu , natomiast
napadało dzisiaj śniegu drogi białe , ja na hamulec a auto jedzie w ogóle nie chce się zatrzymać chrobotanie pod pedałem nie da rady wcisnąć hamulca , ja wiem jak działa abs jak si e zachowuje pedał hamulca jest chrobotanie abs nie pozwala by koło wpadło w poślizg ale jednak auto po wciśnięciu hamulca do dechy się zatrzymuje , a u mnie ja wciskam hamulec on się nie chce wcisnąć pod pedałem chrobocze a auto jedzie , może miał ktoś podobny przypadek w swojej pandzie dziękuję wszystkim za rady a dodam jeszcze że klocki tarcze wszystko było nowe zmieniane , jak droga jest czarna hamulce żyleta , jak śnieg mokro ślisko pod kołem auto jedzie jak chce
Lee666
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pt 15:17, 18 maja 2018
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: Fiat
Imię: Damian

Re: Problem z ABS

Numer postu:#2  Postprzez Dominik234 » N 23:50, 29 lis 2020

No właśnie chyba TTTM. Ja też obserwuje u siebie, że z ABS droga hamowania wydłuża się masakrycznie. Już chyba lepiej samemu pulsacyjnie hamować.
Dominik234
Klubowicz
 
Posty: 540
Dołączył(a): Śr 14:17, 03 paź 2018
Lokalizacja: Śląsk
Panda: Panda Active 2012, 1.2, 69KM
Imię: Dominik

Re: Problem z ABS

Numer postu:#3  Postprzez Shycha » N 13:30, 20 gru 2020

Dwa dni temu przez ABS w pandzie spowodowałem stłuczkę na światłach... z 20 na godzinę nie potrafiła się zatrzymać. Wcisnąłem hamulec normalnie bo odległość miałem zachowaną. Zaczęło chrobotać pod hamulcem i zero hamowania. Też się zastanawiam czy ten ABS działa poprawnie...
Shycha
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr 22:17, 19 gru 2018
Lokalizacja: Kąclowa
Wiek: 31
Panda: III 1.2 69 km LPG
Imię: Marcin

Re: Problem z ABS

Numer postu:#4  Postprzez tapatic » Wt 21:22, 22 gru 2020

Można sprawdzić i wyregulować tylne hamulce bębnowe. Może być zbyt duża odległość szczęk od bębna.
tapatic
Aktywny
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr 13:49, 21 lut 2018
Lokalizacja: Kielce
Panda: Panda 3 Easy 2015 1,2 69km Panda 2 2011 1,2
Imię: Dariusz

Re: Problem z ABS

Numer postu:#5  Postprzez Dendiel » Cz 19:14, 31 gru 2020

Gdy byłem na studiach, rozsypał mi się jeden z czujników ABS. Wóda, imprezy, brak kasy, szkoda mi było na wymianę więc jeździłem bez abs'u. Po latach nie naprawiłem i nie zamierzam go naprawiać. Bez abs'u jeździ się lepiej, ale trzeba myśleć w czasie jazdy i znać dobrze swoje auto.
Dendiel
Aktywny
 
Posty: 52
Dołączył(a): Śr 22:34, 09 paź 2019
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 31
Panda: II
Imię: Wojtek


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości