Znaczne pogorszenie kultury pracy.

Szarpie, stuka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Camcioo, AdaMs

Znaczne pogorszenie kultury pracy.

Numer postu:#1  Postprzez Shycha » Wt 15:04, 04 sie 2020

Hejka pandy!
Czy u Was też po włączeniu klimatyzacji znacząco spada kultura pracy? Jeżeli stoję na światłach bez klimy to bardzo ciężko ocenić czy silnik pracuje czy nie. Zero drgań. Po włączeniu klimy cała buda zaczyna chodzić, wszystko wpada w wibracje. Dodatkowo co chwilę się załącza i wyłącza powodując powrót drgań i ich zanik. Do tego dochodzi znaczne zmniejszenie mocy przy uruchomionym kompresorze. Czynnik w klimie nabijałem w zeszłym miesiącu ale dalej jest tak samo. Chłodzi dobrze.
Pytanie, czy to normalne?
Shycha
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr 22:17, 19 gru 2018
Lokalizacja: Kąclowa
Wiek: 31
Panda: III 1.2 69 km LPG
Imię: Marcin

Re: Znaczne pogorszenie kultury pracy.

Numer postu:#2  Postprzez Pentium » Wt 19:26, 04 sie 2020

Nie, to nie jest normalne :cry: Owszem klimatyzacja przy tym silniczku daje o sobie znać obciążając go, ale ja odczuwam jedynie jako ubytek kilku źrebaczków (koników), na postoju silnik ma równe obroty, w trakcie jazdy nie ma różnicy z wyjątkiem odczucia spadku mocy.
Bez włączonej klimy, przy jeździe na biegu luzem np. z góry obroty silnika schodzą do ok. 600 ( pewno wymogi ekologii), ale przy włączonej klimie i jeździe na luzaku obroty są utrzymywane na poziomie 800, dzięki czemu nie ma drgań i wibracji.
A sprawdzałeś działanie silnika przy zasilaniu obydwoma paliwami, czy jest tak samo ?? Widzę, że masz wtrysk podtlenku lpg, więc może w sterowaniu zasilania gazem tkwi problem ?. W każdym razie przy włączonej klimatyzacji obroty biegu jałowego nie mogą zejść poniżej 800.
Pentium
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 193
Dołączył(a): Wt 19:56, 17 lip 2012
Lokalizacja: Kępno
Wiek: 62
Panda: Actual 1.1 2007 Lougne 1.2 2014
Imię: Janek

Re: Znaczne pogorszenie kultury pracy.

Numer postu:#3  Postprzez covax2 » So 22:08, 08 sie 2020

mam lpg, nic takiego sie nie dzieje
Obrazek Fiat Panda III
covax2
Bywalec
 
Posty: 136
Dołączył(a): Cz 21:22, 14 mar 2019
Lokalizacja: Śląsk
Panda: III
Imię: Bartek


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości