Szarpanie na jedynce Gaz/benzyna :/

Szarpie, stuka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Camcioo, AdaMs

Szarpanie na jedynce Gaz/benzyna :/

Numer postu:#1  Postprzez InFeCtuS » Cz 22:49, 30 lip 2020

Cześć mam problem mianowicie Panda III od jakiegoś czasu męczy mnie szarpaniem podczas startu na jedynce ale nie dzieje się to na zimnym silniku podczas porannego rozruchu tylko w ciągu dnia np. ruszanie w korku lub spod świateł, wygląda to tak jak bym pulsacyjnie odpuszczał sprzęgło czasami lekko czasami mocno, fakt panda to dzika bestia ale żeby zachowywać się jak dziki mustang to już dla mnie za dużo wrażeń :D Wspomnę jeszcze że obroty silnika nie falują na jałowym biegu wydaje się wszystko OK napiszę co wymieniłem.

1. Świece Irydowe NGK
2. Kable BOSCH
3. Wszystkie filtry łącznie z tymi od instalacji LPG (i kabinowy +10 do mocy silnika hehe)
4. Olej 5w40 mobil1 3000
5. Filtr oleju Filtron

Tak wiem olej ma z tym mało wspólnego ale chciałem ująć pełen obraz zdarzeń i zaznaczyć że staram się dbać o regularne serwisy auto pracuje codziennie i zależy mi na jego bezawaryjnej pracy :D za to przyda się info ogólne pojazdu:

-Panda III 2013
-Silnik 1.2
-Instalacja gazowa STAG listwa Barracuda
-Przebieg prawie 90tys z czego 80 na gazie.
-Nie bita czasami głaskana :P

Szczerze to jedyne co przychodzi mi do głowy to wymiana cewki zapłonowej ale nie wiem czy ma to sens patrzyłem na nią nie widziałem żadnych oznak zmęczenia jeżeli chodzi o samą obudowę ale przypominam sobie że kumpla panda 2 jak miała walniętą cewkę to nie był w stanie rozpędzić jej więcej niż do 100/110km/h a ogólnie praca silnika czy też obroty były ok żadnego szarpania tylko jak by przymulona była. Nie wiem czy to dobry trop czy może jeszcze coś wziąć pod uwagę ?? Zaznaczam że moja bestia zazwyczaj po tak kompleksowym serwisie jak powyżej (co 15tys) to wyrywała mnie z fotela a obecnie Panda szarpie jak dziki wierzchowiec wciśniecie pedału gazu nie powoduje dzikiego galopu co najwyżej truchtanie z łaską :/ Boje się o życie bo jak muszę wcisnąć gaz do dechy żeby włączyć się w ruch albo uniknąć jakiejś sytuacji (Oczywiście lekko koloryzuje) to Panda miewa właśnie kaprys a ja mam serce w gardle. Zapomniałem jeszcze dodać że szarpie i na gazie i na benzynie ale przy tej opcji dużo słabiej.
InFeCtuS
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Dołączył(a): N 15:13, 24 maja 2015
Lokalizacja: Katowice
Panda: III 1.2
Imię: Dawid

Re: Szarpanie na jedynce Gaz/benzyna :/

Numer postu:#2  Postprzez covax2 » So 22:55, 08 sie 2020

podepnij pod kompa, odczytaj kody błędów, tyle na tą chwilę mogę podpowiedzieć. Kiedy ostatni raz regulowałeś luzy zaworowe ?
Obrazek Fiat Panda III
covax2
Bywalec
 
Posty: 136
Dołączył(a): Cz 21:22, 14 mar 2019
Lokalizacja: Śląsk
Panda: III
Imię: Bartek

Re: Szarpanie na jedynce Gaz/benzyna :/

Numer postu:#3  Postprzez Shycha » N 13:35, 20 gru 2020

covax2 napisał(a):podepnij pod kompa, odczytaj kody błędów, tyle na tą chwilę mogę podpowiedzieć. Kiedy ostatni raz regulowałeś luzy zaworowe ?


Co ile kilometrów powinno się regulować luzy zaworowe?
Shycha
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr 22:17, 19 gru 2018
Lokalizacja: Kąclowa
Wiek: 31
Panda: III 1.2 69 km LPG
Imię: Marcin

Re: Szarpanie na jedynce Gaz/benzyna :/

Numer postu:#4  Postprzez covax2 » N 21:53, 20 gru 2020

gazownik mi mówił że przy silniku w PIII warto co 30-40tys km.... ponoć coś po prostu pozmieniali w tym silniku i wcześniejsze praktycznie tego nie wymagały...
Obrazek Fiat Panda III
covax2
Bywalec
 
Posty: 136
Dołączył(a): Cz 21:22, 14 mar 2019
Lokalizacja: Śląsk
Panda: III
Imię: Bartek

Re: Szarpanie na jedynce Gaz/benzyna :/

Numer postu:#5  Postprzez Shycha » So 17:17, 27 lut 2021

Regulował ktoś luzy zaworowe? Ile to trwa ? Jakie koszta?
Shycha
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr 22:17, 19 gru 2018
Lokalizacja: Kąclowa
Wiek: 31
Panda: III 1.2 69 km LPG
Imię: Marcin

Re: Szarpanie na jedynce Gaz/benzyna :/

Numer postu:#6  Postprzez krzychu bb » So 23:03, 27 lut 2021

Witam koszt regulacji zaworów wynosi ok.300 zł. Auto musi być całkiem zimne,jak masz gaz to regulacje powinno się robić co 20 000km.Jazda ze zbyt dużym luzem zaworowym skutkuje wypaleniem gniazd zaworów naprawa jest bardzo kosztowna więc lepiej tego pilnować-pozdrawiam :D
krzychu bb
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): Wt 0:15, 21 lis 2017
Lokalizacja: bielsko-biała
Panda: panda 1.2
Imię: krzysztof

Re: Szarpanie na jedynce Gaz/benzyna :/

Numer postu:#7  Postprzez tapatic » Pn 19:53, 01 mar 2021

Mnie samo sprawdzenie luzów kosztowało 150 zł z uszczelką. Luzy są w normie, przebieg był 150 tys. km tylko na benzynie.
tapatic
Aktywny
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr 13:49, 21 lut 2018
Lokalizacja: Kielce
Panda: Panda 3 Easy 2015 1,2 69km Panda 2 2011 1,2
Imię: Dariusz

Re: Szarpanie na jedynce Gaz/benzyna :/

Numer postu:#8  Postprzez nti » N 19:30, 21 mar 2021

Cześć,
U mnie tak się działo gdy nalałem słabą (z wodą?) benzynę na Shellu. Szarpało na 1 i 2 biegu. Po zużyciu baku i nalaniu świeżej problem zniknął.
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron