Odpryski lakieru

Szarpie, stuka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Camcioo, AdaMs

Odpryski lakieru

Numer postu:#1  Postprzez piatkos » N 0:41, 29 lis 2015

Witam
Ostatnio zauważyłem w mojej Pandzie 3 przy drzwiach tylnych na dole odpryski lakieru od, nie wiem, piasku, kamieni wydobywających się spod przednich kół. Inne marki w tym miejscu montują folię ochronną. Czy może inny posiadacz Pandy 3 też ma taki problem?
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano Wt 14:07, 01 gru 2015 przez Romix13, łącznie edytowano 4 razy
Powód: Błędy i interpunkcja - pkt 11 regulaminu. Poprawiono tytuł.
piatkos
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt 22:45, 24 sty 2014
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Panda: Lounge 1.2
Imię: Łukasz

Re: Odpryski lakieru

Numer postu:#2  Postprzez Issa83 » Pt 0:53, 04 gru 2015

Niestety tak. Po pierwszej zimie progi we wskazanym przez Ciebie miejscu wyglądają jak u 20-letniego grata. W ASO są specjalne folie ochronne do kupienia. Jedna szt. 40zł - nie dosyć, że drogie to ustrojstwo to jeszcze nic swoimi mikro gabarytami nie chroni. Poszukaj lepiej na necie jakąś folię ochronną. Lepiej na tym wyjdziesz, a przynajmniej będzie taniej. Ja niestety gościa w serwisie źle zrozumiałam (myślałam, że cena jest za dwie porządnie chroniące folie) no i kupiłam :cry:
Odnośnie gwarancji... Nie fatyguj się. Według Fiata jest to "uszkodzenie mechaniczne wywołane eksploatacją, a nie błąd fabryczny lakieru i tym samym nie podlega naprawie gwarancyjnej. Co innego gdyby się złuszczył, albo występowały by bąble". Kurcze te zdanie tkwi mi do dziś w głowie niczym zardzewiały gwóźdź :/ :/ :/w tej kwestii podejście FIATA do sprawy to istna żenada.
Issa83
Miss
Avatar użytkownika
 
Posty: 556
Dołączył(a): Śr 19:48, 25 maja 2011
Lokalizacja: Babimost/ lubuskie
Wiek: 40
Imię: Iza

Re: Odpryski lakieru

Numer postu:#3  Postprzez hazi_k » Pt 22:02, 04 gru 2015

A czy macie może w swoich Pandach przednie chlapacze? Ja montuje w każdym swoim aucie ponieważ kamyki spod przednich kół potrafią wyczyścić próg do gołej blachy. Z folią nigdy się nie spotkałem na progach. Nawet to rozwiązanie mnie jakoś nie przekonuje ponieważ wydaje mi się że taka folia po jakimś czasie będzie i tak do niczego.
hazi_k
Specjalista
 
Posty: 379
Dołączył(a): Pn 20:28, 10 lut 2014
Lokalizacja: okolice Piły
Panda: 1.1 Actual
Imię: Krzysiek

Re: Odpryski lakieru

Numer postu:#4  Postprzez proski » Pt 23:16, 04 gru 2015

W pandzie już wiosną zauważyłem minimalne ubytki lakieru z tyły progów, więc od razu kupiłem ( allegro) i przykleiłem folię ochronną i jak na razie się trzyma. Dodatkowo przykleiłem ja na wewnętrznej stronie progów ( imitacja nakładek na progi) ze względu na naszą pociechę która skutecznie obciera lakier przy wsiadaniu i wysiadaniu. Rok temu założyłem z przodu chlapacze uniwersalne a przy okazji podklejania folią progów przykleiłem ją pod chlapaczami w miejscu styku chlapacza z nadwoziem w celu zabezpieczenia lakieru przed ewentualnym obtarciem. Jak na razie folia się trzyma, a w razie odklejenia dam nową folie, został mi jeszcze kawałek. Swoją drogą w poprzedniej pandzie II takich problemów z lakierem nie miałem a żona jeździła nią 10 lat.
proski
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr 21:19, 03 wrz 2014
Lokalizacja: Krasnystaw
Panda: 2013 r, 1.2 easy
Imię: Marcin

Re: Odpryski lakieru

Numer postu:#5  Postprzez AdaMs » N 0:17, 06 gru 2015

Jak byłem rok temu w ASO pytać o przednie chlapacze, usłyszałem że nie ma. Ale jednak wychodzą wersje terenowe z chlapaczami. Podobno z fiata 500 da radę przypasować, ale niestety nie sprawdzałem osobiście.
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Odpryski lakieru

Numer postu:#6  Postprzez Lukasz » Cz 14:45, 24 gru 2015

Logiczne,że w każdym samochodzie te miejsce jest narażone na odpryski… co ci mają issa na gwarancji malować progi po każdej zimie w każdym aucie u każdego producenta za darmo ? Zażalenie można mieć do właścicieli dróg którzy ich nie czyszczą ;) W DE nie ma o tym mowy ;) natomiast chlapacze niby też są ok… ale wycierają lakier po czasie i tak przez wibracje guma-metal… także nic nie pozostaje jak w nowym aucie okleić folią bezbarwną w jakiejś firmie która się tym zajmuje ;) Zapłacić i mieć spokój na długo :)
Ostatnio edytowano Cz 20:00, 24 gru 2015 przez Romix13, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono polskie znaki. Naruszenie Pkt.11 Reg.Forum ! Proszę zwracać uwagę na pisownię.
Lukasz
Przyjaciel klubu
Avatar użytkownika
 
Posty: 709
Dołączył(a): Wt 21:48, 27 wrz 2011
Lokalizacja: Mysłowice
Wiek: 31
Panda: Abarth 500 EsseEsse 160KM '10 + Alfa Romeo MiTo 1.4tb 155KM '08
Imię: Łukasz

Re: Odpryski lakieru

Numer postu:#7  Postprzez Issa83 » Pt 17:52, 25 gru 2015

Lukasz napisał(a):Logiczne,że w każdym samochodzie te miejsce jest narażone na odpryski… co ci mają issa na gwarancji malować progi po każdej zimie w każdym aucie u każdego producenta za darmo ? Zażalenie można mieć do właścicieli dróg którzy ich nie czyszczą ;) W DE nie ma o tym mowy ;)



Oj proszę Cię , nie zwalaj wszystko na drogi, u nas większość dróg jest już w dobrym stanie ( mówię o mojej części kraju). Pewnie, że to nie autostrada w DE, ale też nie ser szwajcarski. To mam jeszcze Fiatowi podziękowanie napisać, że malują hhhhh.... usteczkowatymi lakierami? Przecież mi lakier do blachy wyskrobało i to w aucie co miało zaledwie 5 miesięcy, w niezbyt srogiej zimie! A może mam się cieszyć jak mi pół auta odpadnie bo w końcu przyjdzie "prawdziwa" zima? Aaaa no tak... Zapomniałam.... Przykleję folią. Natomiast przy zakupie następnego auta ( może za więcej niż 60 tys.) poproszę by mi od razu folią auto "pomalowali". Będzie oszczędniej i ekologicznej i na lakier nie będą musieli dawać gwarancji.
Co do innych marek aut- jakoś nie zauważyłam innych samochodów z wyskrobanymi progami. Również moja pierwsza Panda, po ośmiu latach nie była w takim stanie co ta po jednej marnej zimie, a przeżyła z deka gorsze warunki.
I jeszcze coś... Nie oczekuje od nich by mi auto co zimę malowali, bo nie o to chodzi. Oczekuje natomiast nieco lepszej jakości jeżeli chodzi o lakier. Na resztę nie narzekam .
Issa83
Miss
Avatar użytkownika
 
Posty: 556
Dołączył(a): Śr 19:48, 25 maja 2011
Lokalizacja: Babimost/ lubuskie
Wiek: 40
Imię: Iza


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron