Włoska Bella

Dział dla osób bez Pandy

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Włoska Bella

Numer postu:#1  Postprzez Andzia-Pandzia » Pt 10:11, 03 maja 2013

No więc chciałam się pochwalić moim innym autkiem, z którym zmagam się na co dzień w ruchu drogowym i nie tylko :D

Oto Alfa Romeo 156, zwana też "Alfredem" rocznik 2001 z silniczkiem 1.9 JTD czyli włoskie 110 kucy, w kolorze Grigio Metallico :razz:
W swoim wnętrzu skrywa drewnianą kierownicę i gałkę zmiany biegów oraz welurowe przytulne i bardzo wygodne fotele. Jest to auto wymagającej dużej dozy cierpliwości i zaangażowania całego serca w opiekę nad nim.

Jak chyba każda Alfa ma alergię na dziury, których na polskich drogach co niemiara, reaguje na nie donośnymi stukami w zawieszeniu. :D

http://imageshack.us/photo/my-images/96/dsc2921p.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/834/dsc2879p.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/507/dsc2837pi.jpg/
Andzia-Pandzia
Miss
Avatar użytkownika
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pn 18:05, 22 kwi 2013
Lokalizacja: Gdynia
Panda: brak
Imię: Ania

Re: Włoska Bella

Numer postu:#2  Postprzez doldi » Pt 10:29, 03 maja 2013

Piękna włoszka... jeździłem 5 lat Sportwagonem 2.0 T.S. 155 km piękne i cudne auta, widzę że jesteś na alfaholikach .. jaki nick bo ja ten sam co tu... bezawaryjnej jazdy
Obrazek
doldi
Profesjonalista
 
Posty: 470
Dołączył(a): Śr 15:23, 27 lut 2013
Lokalizacja: Halinów
Wiek: 49
Panda: Fiat PANDA 1.2 8V EASY
Imię: Maciej

Re: Włoska Bella

Numer postu:#3  Postprzez bombel » Pt 10:38, 03 maja 2013

jak każda Alfa lubi gdy się o nią dba, ale potem oddaje wszystko co ma najlepsze właścicielowi :jejeje: ,piękny masz egzemplarz 8)

pierwsza Alfa w której się zakochałem to 146 boxer mojego wujka, potem 156, 166, 147 i ostatnio macałem w salonie MiTo :slinka: piękne są może kiedyś będzie mnie stać na alfa romeo - ale jak coś to chyba tylko nówka bo z rynku pierwotnego na prawdę ciężko o dobry egzemplarz. Bezawaryjności życzę bo frajda z jazdy na pewno jest nieziemska :strzela:
bombel
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1594
Dołączył(a): Cz 16:50, 08 gru 2011
Lokalizacja: KCH
Wiek: 38
Panda: 1.1 + NOS ;)
Imię: Sebastian

Re: Włoska Bella

Numer postu:#4  Postprzez Andzia-Pandzia » Pt 10:58, 03 maja 2013

doldi, akurat na alfaholikach nie jestem tylko na pomorskim forum AR :D

bombel, ja to już w tylu Alfach zakochana byłam że trudno zliczyć, zastanawiałam sie kiedyś nad kupnem 147 2.0 TS, oh piękne to było autko czarna z czerwonymi skórami w środku, ale niestety te silniki się sypią więc odpuściałam :)

ale frajda z jazdy jest niesamowita, najbardziej z Alfredem kręte drogi lubimy :zakrecony:
Andzia-Pandzia
Miss
Avatar użytkownika
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pn 18:05, 22 kwi 2013
Lokalizacja: Gdynia
Panda: brak
Imię: Ania

Re: Włoska Bella

Numer postu:#5  Postprzez Carolcia » Pt 10:58, 03 maja 2013

Bardzo ładnie wygląda :)

życzę bezawaryjności :D

A swoją drogą to każde autko lubi jak się o nie dba i każde się odwdzięczy :)
Carolcia
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2123
Dołączył(a): N 21:15, 17 lut 2013
Lokalizacja: Będzin / Grodziec
Wiek: 31
Panda: Czarnula 1.3
Imię: Karolina

Re: Włoska Bella

Numer postu:#6  Postprzez doldi » Pt 15:31, 03 maja 2013

silniki 2.0 T.S. nie sypią się jeżeli się o nie dba, odpowiedniej jakości olej, wymiana, dbanie o rozrząd i można jeżdzić, miałem i bardzo sobie chwale.. czasami tęsknie za moją jawną Kochanką na którą pozwalała mi żona... ;)
Obrazek
doldi
Profesjonalista
 
Posty: 470
Dołączył(a): Śr 15:23, 27 lut 2013
Lokalizacja: Halinów
Wiek: 49
Panda: Fiat PANDA 1.2 8V EASY
Imię: Maciej

Re: Włoska Bella

Numer postu:#7  Postprzez Agent » Pt 15:57, 03 maja 2013

bombel napisał(a):bo frajda z jazdy na pewno jest nieziemska :strzela:


O ile w ogóle klekot może dawać przyjemność z jazdy... IMO traktor w jakiejkolwiek Alfie to profanacja.
Bezawaryjności życzę i równych dróg :D
Life is 2 short 2b slow...
Agent
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 803
Dołączył(a): N 10:57, 18 wrz 2011
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn
Wiek: 37
Panda: 19.09.2011r. - 10.10.2013r.
Imię: Emil

Re: Włoska Bella

Numer postu:#8  Postprzez mija » Pn 23:23, 06 maja 2013

Agent napisał(a):
bombel napisał(a):bo frajda z jazdy na pewno jest nieziemska :strzela:


O ile w ogóle klekot może dawać przyjemność z jazdy... IMO traktor w jakiejkolwiek Alfie to profanacja.
Bezawaryjności życzę i równych dróg :D


Tylko wiesz Agent pierwszym seryjnym osobowym autem na świecie z silnikiem na common rail była ... ALFA 156 !!! tak common rail to pomysł włoski i jako pierwszy zawitał do AR 156.

Andzia-pandzia auto bardzo ładnie utrzymane widzę, że wersja przed liftowa jakie kolory wnętrza?

AR 156 to autko w którym się zakochałem wszystko zaczęło się od tego;
http://www.youtube.com/watch?v=ePjq6MqNOdo

Po pewnym czasie stałem się posiadaczem jedynego słusznego auta czyli Alfy Romeo
był to model 156 SW 1,9JTD 120KM najśliczniejsze auto pod słońcem wersja po liftowa, w kolorze zbliżonym do Twojej włoszki. Tak naprawdę uważam, że to alfa była prekursorem modnych obecnie usportowionych kombi. SW 156 nie jest największym kombi ale praktyczności rozwiązań mogły by się inne auta od niej uczyć. Niestety 156 z 2-3-4 rąk to loteria i nigdy nie wiadomo czy nie będzie to skarbonka bez dna. Linia nadwozia z ukrytą klamką tylną i stylową przednią, zabudowanego spojlera w tylnej części dachu, klapy otwierającej się z kawałkiem dachu całość ślicznie skomponowana - niestety już nie pociągnęli najlepszych desainerskich tematów w 159 choć chwali się, ze bardzo poprawili jakość.

Szerokości życzę.
mija
Profesjonalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 578
Dołączył(a): Cz 20:01, 06 wrz 2012
Lokalizacja: EZG
Panda: 1,2 PB/LPG - 2003R
Imię: Michał

Re: Włoska Bella

Numer postu:#9  Postprzez adrian2558 » Wt 16:47, 07 maja 2013

Bardzo ładna :) W ogóle designowi włoskiej motoryzacji nie dorównuje żadna inna :D
Skoro samochód to tylko rzecz, to panda nie jest samochodem
adrian2558
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 137
Dołączył(a): N 21:18, 24 lut 2013
Lokalizacja: KTA
Panda: VAN 1.1 nitro LPG 2007
Imię: Adrian

Re: Włoska Bella

Numer postu:#10  Postprzez Andzia-Pandzia » Wt 19:49, 07 maja 2013

Mija w moim przypadku to właśnie była loteria, auto zostało kupione z niepewnych rąk i na początku miałam wiele problemów i ogromne wydatki :D ale teraz staram się dbać jak najlepiej mogę, chociaż ostatnio bella miała stłuczkę i jeżdżę za zderzakiem na taśmie klejącej :/

jeżeli chodzi o wnętrze to wg epera tkanina nr.212 niebieska medio po 12 latach trochę szara, drewno w kierownicy, konsoli, gałce biegów :)

a reklama znana i bardzo lubiana zwłaszcza przez panów :razz:

no a jeżeli chodzi o ówczesne Alfy to niestety już tak na prawdę nie Alfy tylko takie nowoczesne roboty bez stylu i charakterku, nad czym ubolewam.. miałam dużą styczność z 159 i Guliettą niby fajne auta ale jednak czegoś im brakuje

ostatnio polowałam na Crosswagona Q4, ale się ze mnie śmiali że za młoda na takie auto jestem :roll:

dzięki wszystkim za miłe słowa :D
Andzia-Pandzia
Miss
Avatar użytkownika
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pn 18:05, 22 kwi 2013
Lokalizacja: Gdynia
Panda: brak
Imię: Ania

Re: Włoska Bella

Numer postu:#11  Postprzez mija » Śr 12:45, 08 maja 2013

Dlaczego za młoda przecież SUVami i podobnymi autami jeżdżą też kobiety jeżeli nie głównie RAV4 jest uważany za damskie auto.
Croswagon ma jedną przewagę na d większością SUVów o czym mało kto wie mianowicie tam jest napęd 4x4 jak w BMW ale nie SUV tylko zwykłe BMW w wersji 4x4 mianowicie napęd w Alfie "faworyzuje" tylne koła tzn jest stały z większym momentem na tyle, w przypadku uślizgu dopędza przód. Większość SUVów robi odwrotnie - efekt jest taki, że auto zacieśnia zakręty jak tylnonapędówka nie płoży przodem na zewnątrz. Całość w połączeniu z niezłym zawieszeniem wielowahaczowym (podobno wahacze są mocniejsze niż w zwykłej 156) daje niesamowite wrażenia z jazdy jest jedna wada - wszystkie croswagony są z dieslem (nie każdy chce mieć diesla) i jest ich stosunkowo mało, a nie wszystkie części są P&P ze zwykłą 156, ale auto na pewno nie powtarzalne.
Niestety obecnie alfa produkuje dwa modele i nie są one takimi prawdziwymi Alfami :(
mija
Profesjonalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 578
Dołączył(a): Cz 20:01, 06 wrz 2012
Lokalizacja: EZG
Panda: 1,2 PB/LPG - 2003R
Imię: Michał

Re: Włoska Bella

Numer postu:#12  Postprzez Andzia-Pandzia » Cz 20:03, 09 maja 2013

No właśnie głównie ze względu na napęd 4x4 chciałam Crosswagona ponieważ mieszkam jakby to powiedzieć w miejscu do którego dojazd jest utrudniony :P a po drugie właśnie dlatego że lubię nietypowe auta, które rzadko widzi się na drogach :D

zresztą moja Bella też jest wyjątkowa z racji swojego spojlera, bardzo rzadko się takie spotyka :D
Andzia-Pandzia
Miss
Avatar użytkownika
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pn 18:05, 22 kwi 2013
Lokalizacja: Gdynia
Panda: brak
Imię: Ania

Re: Włoska Bella

Numer postu:#13  Postprzez anathema4 » Cz 20:34, 09 maja 2013

Każdy miłośnik motoryzacji powinien mieć kiedyś alfę! Gratki za ładny wóz.
Obrazek
anathema4
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 761
Dołączył(a): Wt 15:40, 29 maja 2012
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 40
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Mariusz

Re: Włoska Bella

Numer postu:#14  Postprzez lesio » Cz 22:05, 09 maja 2013

Widze klubowe ramki alfaholików więc pozdrawiam :)
lesio
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 18
Dołączył(a): So 20:10, 20 paź 2012
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 43
Panda: 1.2 60 Km 2006


Powrót do Moje inne 4 kółka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości