Chevrolet Cruze by Vito

Dział dla osób bez Pandy

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Re: Chevrolet Cruze by Vito

Numer postu:#46  Postprzez Pawell82 » Wt 17:28, 22 sty 2013

Fajny samochodzik gratuluje zakupu Witku :ok:
PCP
Podłączenie pod FiatECUScan , Kasowanie błędów . Procedura Proxi (osiowanie)

Moja Panda : viewtopic.php?f=45&t=2851
Pawell82
Księżycowy Jimm
Avatar użytkownika
 
Posty: 1788
Dołączył(a): N 11:16, 19 lut 2012
Lokalizacja: [KOS] Oświęcim / Chrzanów
Wiek: 41
Panda: PANDA 1.2 8V Classic My Life rok 2011
Imię: Paweł

Re: Chevrolet Cruze by Vito

Numer postu:#47  Postprzez Vito » Wt 18:45, 22 sty 2013

mija napisał(a):
Gratuluje zakupu uważam to autko za bardzo słuszny wybór w relacji co daje za jaką cenę po co przepłacać za inne auto jak to jest świetne?
Ja bym jednak rozglądał się za Kombi - nie myślałeś o takiej wersji?



Myślałem o kombi bo jest ładniejszy z tyłu, ale i droższy o jakieś 3k, poświęciłbym te 3k ale moja żona uważa ze to co kupiliśmy i tak jest wielkie, a kombi jest o coś koło 20cm dłuższy :D Te cm maja też znaczenie w miejscu gdzie parkuję.



kupusso napisał(a):Strona Chevroleta jest publiczna i tam chyba tez powinni cenniki poukrywać. :facepalm:
Dlaczego wybrałeś akurat to auto? Czym się sugerowałeś przy wyborze?


1. Spodobał mi się już dawno czyli w 2009r jak wchodził na nasz rynek.
2. Stosunek ceny do wielkości i wyposażenia jest dobry ( kompakt w podstawowej wersji 45tyś bez rabatu dealera)

To był zakup z kalkulatorem w ręku :P bo prócz tego, że się podoba to jest wiele względów dlaczego to a nie inne :) Plan wymiany samochodu był już od dawna ale wiadomo sytuacja ekonomiczna dzisiaj jest różna wiec troszke czekałem co będzie .... Naturalną rzeczą była zainteresowanie sie nową Pandą. W sumie za 42-44tyś miałbym Pandę z fajnym wyposażeniem. Przejrzałem troszke ofert i na polu bitwy zostały 3 samochody nowa panda, nowe clio, cruze. Ciekawe bo każde auto z innego segmentu :D

Clio bardzo fajne, ale cena powala podstawa za 41tyś a cos fajniejszego koło 50. Wiadomo nowy model wiec cena inauguracyjna :( nie dam za auto wielkości GP 10tyś więcej.

Panda to bardziej sercem patrzałem przez wzgląd na PCP. Niestety jak sobie policzymy wyposażenie Cruza w Pandzie. To to co daje Fiat w cenniku wychodzi z lakierem 47tyś plus alarm ( w chevi jest w standardzie w mojej wersji)
Cruze ma jeszcze kilka rzeczy których nie znajdziemy w cenniku Pandy takich jak tylne elektryczne szyby, 2 podłokietniki, tempomat, kiera regulowana w 2 płaszczyznach, a nie jednej jak w pandzie, gniazdo 12v w bagażniku i podłokietniku, regulacja wysokości fotele pasażera, lampki w osłonach słonecznych i pewnie kilka drobiazgów o których teraz nie myślę. Coś mi się wydaje, że jakby Fiat miał to w ofercie i doliczył :D to wyszła by cena podobna do Cruza. W Bravo np. za podłokietnik tylny i przedni trzeba dopłacić po 350zł za każdy :( Chora jest polityka dopłat w Fiacie o czym już chłopakom na spocie mówiłem dla przykładu: kierownica skórzana i gałka zmiany biegów w Clio to 310 dopłaty a w Pandzie 600zł.

Także kolego czysta kalkulacja i wiadomo autko mi się podoba :D
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Re: Chevrolet Cruze by Vito

Numer postu:#48  Postprzez moszczu » Wt 20:02, 22 sty 2013

Gratuluję wyboru :) autko podoba mi się bardzo :) no i to wyposażenie hmmm poprostu bajka :)
moszczu
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1709
Dołączył(a): Wt 22:04, 22 mar 2011
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 35
Panda: 1.1 Blue Actual 2003r.
Imię: Michał

Re: Chevrolet Cruze by Vito

Numer postu:#49  Postprzez SzaLaS » Wt 21:30, 22 sty 2013

Vito a jak z plastikami? Tani plastik czy jakaś już inna półka ? Jakość wykonania?
Lenistwo jest ukrytym ojcem postępu :)
SzaLaS
Emeryt
Avatar użytkownika
 
Posty: 446
Dołączył(a): Cz 23:34, 29 wrz 2011
Wiek: 34
Panda: 1.1 LPG
Imię: Wojtek

Re: Chevrolet Cruze by Vito

Numer postu:#50  Postprzez Vito » Wt 22:51, 22 sty 2013

Do montażu nie mogę się przyczepić nic nie trzeszczy :D plastiki troszke lepsze niz w Pandzie
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Re: Chevrolet Cruze by Vito

Numer postu:#51  Postprzez jojo81 » Wt 23:17, 22 sty 2013

Gdybym miał troszkę kasy więcej to też bym poszedł w cruza ale kombi naprawdę niedocenione jeszcze samochody.
Podoba mi się samochód ale niestety tylko kombi, Twój Witek mi się nie podoba :P ale tylko z tyłu :D
Wyposażenie naprawdę godne, gaz można dorzucić i jazda. Po przesiadce z Pandy komfort podróżowania nieporównywalny.

Czekamy na foty z pierwszych modów, pewnie ograniczać Cię będzie gwarancja - właśnie jak z gwarancją wygląda?? ile , na co??
Alufelgi pewnie na początek :swir:

Powodzenia i szerokiej drogi.

Żona mnie męczy do ikei jechać to bym cromę porównał w środku z cruzem na spocie co by mieć rozeznanie na przyszłość :zakrecony:
Wszystko zeszło na bok od kiedy jest Bartłomiej.

Było GP PB,Croma JTD,Bravo T-Jet
a została Panda 1,1 i wół roboczy Passat TDI ATJ
jojo81
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 517
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 43
Panda: 1.1 2004 r. Actual + drobne własne zmiany

Re: Chevrolet Cruze by Vito

Numer postu:#52  Postprzez kupusso » Śr 3:35, 23 sty 2013

Stylistyka kontrowersyjna, albo sie lubi albo nienawidzi. Ja też wybrałbym kombi, widziałem gdzieś w centrum handlowym wystawionego kombiaka i jak mi sie cruze nie podoba to ten był nawet znośny.
Tutaj mamy sytuacje taka jak z Lanosem, też był niedoceniany, a w gruncie rzeczy bardzo solidny.
kupusso
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 342
Dołączył(a): N 19:25, 17 cze 2012
Lokalizacja: Silesia
Panda: Leon 5F
Imię: Paweł

Re: Chevrolet Cruze by Vito

Numer postu:#53  Postprzez asam » Śr 19:33, 23 sty 2013

Gratulacje zakupu. Piękne auto. Niech Ci wiernie służy :)
asam
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 28
Dołączył(a): So 14:47, 19 sty 2013
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 48
Panda: 3 Eazy
Imię: Arkadiusz

Re: Chevrolet Cruze by Vito

Numer postu:#54  Postprzez mija » Cz 0:56, 24 sty 2013

Vito ja myślałem o kombi nie tylko w kwestiach wizualnych, w mojej opinii na co dzień niewiele to kosztuje jazda kombi, a jazda hatchbackiem jednak w momencie wakacji, wyjazdów, zakupów (większych) przewiezienia czegoś na działkę etc. ma to duże znaczenie np.; lubimy z Anią tak spędzać wakacje, że często zabieramy rowery i mimo iż mamy spore turystyczne rowerki na 28' kołach to po lekkim złożeniu jak jedziemy we dwoje to wchodzą do Corolli - korzyści po za paliwem to zarówno dodatkowa ochrona przed kradzieżą jak i przed złą pogodą etc.
Choć dodam, że Cruze jako kombi jest ładny, a w stosunku do innych aut dopłata za ta wersję nadwozia nie jest wygórowana. Dodam że w Twoim nowym nabytku podoba mi się nazwa :)
Znalazłem też pewną wadę, która dla wielu osób może być zaletą jak oglądałem Cruza to wydaje mi się że podświetlany był na niebiesko (zegary kontrolki etc.) a tego nie lubię :(

Niech Was wozi wszędzie niezawodnie :)
mija
Profesjonalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 578
Dołączył(a): Cz 20:01, 06 wrz 2012
Lokalizacja: EZG
Panda: 1,2 PB/LPG - 2003R
Imię: Michał

Re: Chevrolet Cruze by Vito

Numer postu:#55  Postprzez Vito » Cz 1:06, 24 sty 2013

hehe tak szczerze to mi tak duży samochód niepotrzebny :D tyle czasu jeździłem panda bez bagażnika........ :D
Podświetlenie jest błękitne, wolałbym by było np. białe :)
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Re: Chevrolet Cruze by Vito

Numer postu:#56  Postprzez ma16 » Cz 8:17, 24 sty 2013

Vito napisał(a):Podświetlenie jest błękitne, wolałbym by było np. białe :)

No to Witek już wiadomo co pójdzie na blat :)
Prawdziwy zdrajca włoskiej marki Powraca !

Pełny MES. Osiowanie, błędy itp. Kontakt PW.
ma16
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1150
Dołączył(a): So 12:38, 25 gru 2010
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 33
Panda: 1,1 2003 - SOLD :(
Imię: Marek

Re: Chevrolet Cruze by Vito

Numer postu:#57  Postprzez Łukasz » Cz 15:49, 24 sty 2013

Ja niestety jestem lekko zawiedzony :(
Po pierwsze Vito pozbył się Pandy. Dobrze, że została w rodzinie.
Po drugie Chevrolet Cruz w wersji 5 drzwiowej moim zdaniem nie wyglada atrakcyjnie, zwłaszcza gdy spojrzymy na tył auta.
Wnętrze wygląda znacznie lepiej niż nadwozie auta. Owszem zgodzę się z tym, że to nowe auto, które jest świetnie wyposażone.
Jednak nadal zastanawiam się czy wyposażenie auta i jego cena to głowne atuty, którymi powinnismy kierować się przy zakupie?
Mam nadzieję, że autko będzie służyć długo i bezawaryjnie i tego szczerze Witkowi życzę :)
Łukasz
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1069
Dołączył(a): So 15:20, 29 wrz 2012
Lokalizacja: pomorskie
Panda: 1.2 My Life 69 km
Imię: Łukasz

Re: Chevrolet Cruze by Vito

Numer postu:#58  Postprzez bobofrut » Cz 21:12, 24 sty 2013

Dokładnie samym wyposażeniem nie ma co się sugerowac, za takie pieniądze wypasionego Qashqaia z drugiej ręki też się kupi i co.. :P i nic ;)
Cena teraz gra główną rolę przy kupowaniu nowego auta nie ma co ukrywac tzw. "kryzys".
Wszystkich zainteresowanych kontaktem do mnie proszę kierować tylko na PW.
Obrazek
bobofrut
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2426
Dołączył(a): Pt 14:12, 21 paź 2011
Lokalizacja: Stryków k. Łodzi
Wiek: 32
Panda: 1.1[LPG] | 06' | Active+ | Rosso199
Imię: Patryk

Re: Chevrolet Cruze by Vito

Numer postu:#59  Postprzez moszczu » Cz 22:33, 24 sty 2013

bobofrut napisał(a):Dokładnie samym wyposażeniem nie ma co się sugerowac, za takie pieniądze wypasionego Qashqaia z drugiej ręki też się kupi i co.. :P i nic ;)
Cena teraz gra główną rolę przy kupowaniu nowego auta nie ma co ukrywac tzw. "kryzys".


Gdybym miał kupić Qashqaia z drugiej ręki za porównywalnie te same pieniądze, to bym zrobił tak samo jak zrobił Witek :) podszedłbym do salonu po funkiel, nowe, nie smigane autko :) wtedy ja je użytkuje od początku i wiem co jest, a z drugiej ręki to już wiadomo jak się trafi :? No chyba że znamy historię danego auta...

Wiem coś o kupnie nowego autka, bo moja Panda też była zakupiona w salonie :) czuć po prostu tą nowość, gdy się wsiada do środka noi oczywiście gwarancje na jakiś czas użytkowania :wink:
moszczu
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1709
Dołączył(a): Wt 22:04, 22 mar 2011
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 35
Panda: 1.1 Blue Actual 2003r.
Imię: Michał

Re: Chevrolet Cruze by Vito

Numer postu:#60  Postprzez Vito » Cz 22:44, 24 sty 2013

Z rynku wtórnego za 50k można mieć fajne autko od pierwszego właściciela, krajowe :mrgreen: ale by takie autka były ktoś musi kupować nowe :P Lubię nowe, niemacane. Cruz to 3 moje nowe autko i jestem zadowolony z zakupu.
Jak kupowałem Pandę to znajomi mówili : za ile ? Fiata? Pandę ? Chyba cie straszy. Do dzisiaj nie żałuję tej decyzji !

Jakby Cruz mi się nie podobał to bym nie kupił, proste. Skoro pisze wyżej ze faworytem były 3 samochody, a każdy z innej klasy to kupowałem wzrokiem :P następnym kryterium była cena/co oferuje w moim pułapie czyli koło 50K tyle w temacie :swinka: :mrgreen:

ps: Panda jeszcze niesprzedana :P stoi pod domem :P
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Moje inne 4 kółka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości