Polski Fiat 126p 650 EI

Dział dla osób bez Pandy

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Polski Fiat 126p 650 EI

Numer postu:#1  Postprzez Cubaw12 » N 22:58, 12 lut 2017

To taka moja zabaweczka kupiona pod wpływem chwili jakieś dwa lata temu. Od tego czasu cierpliwie go remontujemy i czasem gdzieś sobie nim pojedziemy.
Historia jest dość nietypowa.
Pewnego dnia wybraliśmy się rodzinnie na rajd organizowany przez AKMorski w Gdyni. Zabraliśmy z pod domu nasze Bravo i pojechaliśmy się pobawić. Na rajdzie spotkaliśmy spore grono pasjonatów starej motoryzacji. Po rajdzie zacząłem przeglądać ogłoszenia że starymi autami. Okazało się iż tym rynkiem rządzi jakiś kosmos cenowy. Jak coś jest tanie to złom, jak tylko w trochę lepszym stanie to jakiś kosmos. Trafiłem w końcu na ogłoszenie o maluszku w Tczewie. Sprzedający konkretny, ciekawy egzemplarz, bo fabryczny inwalidzki, to było coś dla mnie. Pojechałem obejrzeć. Przywitał nas starszy pan na wózku inwalidzkim, opowiedział historie auta i tym mnie miał. Dogadaliśmy cenę (30% niższą niż w ogłoszeniu) i bez dokładniejszego oglądania kupiliśmy maluszka. Jako iż Pan uprzedził iż hamulce są wirtualne, zadzwoniłem po lawetę i jazda do Gdyni. Tam w zaprzyjaznionym warsztacie dokonaliśmy dokładnych oględzin i naszym oczom ukazał się pełen obraz kosztów które nas czekają.
Maluszek okazał się być po całkiem niezłym dzwonie i naprawiony został delikatnie mówiąc niedbale.
Hamulce opanowalismy wymieniając poprostu wszystko na nowe bez dochodzenia przyczyn pierwotnych problemów.
Kolejnym etapem miała być kosmetyka silnika. Wymiana obudów i takie tam pierdoly. Po rozegraniu skończyło się na kapitalce silnika.
Następny etap to remont skrzyni biegów. Skończyło się na kupnie nowej.
Przy okazji masa elementów wnętrza do wymiany ( w zasadzie poza wykładziną i licznikiem to chyba wszystko)
Teraz jeszcze przed nami najdroższy etap prac. Rozbiórka auta i remont blacharsko lakierniczy. Kiedyś pewnie skończymy to autko, ale jeszcze długa droga do przebycia:)
https://www.facebook.com/pg/126p-650EI- ... 1897936726
Cubaw12
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 105
Dołączył(a): So 12:49, 02 maja 2015
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 46
Panda: Panda VAN 1.1 2005, Panda 1,2 Dynamic 2010, Bravo 1.4 T-jet Dynamic 2011, Fiat 126p 650 EI (zabytkowy) 1988.
Imię: Jakub

Re: Polski Fiat 126p 650 EI

Numer postu:#2  Postprzez Albercik » Pn 8:35, 13 lut 2017

Heh, sam na takiego poluję, ale mam ten problem, o którym piszesz: albo złom, albo cena z kosmosu...
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz


Powrót do Moje inne 4 kółka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron