Passerati B6 Variant Comfortline DSG

Dział dla osób bez Pandy

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Re: Passerati B6 Variant Comfortline DSG

Numer postu:#16  Postprzez Albercik » Wt 22:37, 06 mar 2018

Dawno nic nie pisałem, więc update:
- to nie z przodu si─Ö ko┼äczy┼éy klocki, tylko z ty┼éu. Zu┼╝y┼éy si─Ö do go┼éej blachy. Wymienione na nowe Hella Pagid. Fajnie hamuj─ů, ale potrafi─ů zapiszcze─ç,
- silniczek od temperatury wymieniłem na nowy i w aucie jest ciepło :)
- rolka dalej piszczy i klapa dalej się nie otwiera do końca.

W poprzedni poniedzia┼éek ┼╝ona pojecha┼éa nim do pracy (20km w jedn─ů stron─Ö), wr├│ci┼éa. We wtorek pojecha┼éa do siostry (2km w jedn─ů stron─Ö) i wr├│ci┼éa. W ┼Ťrod─Ö rano chcia┼éem pojecha─ç do pracy i... nie uda┼éo si─Ö. Bateria trup. Nawet z Pandy nie chcia┼é zakr─Öci─ç na kablach, co w dodatku Panda przyp┼éaci┼éa awari─ů wspomagania. Dopiero w niedziel─Ö odpali┼éem Parchatego i Panda zaj─Ö┼éa jego miejsce na parkingu ;)
M├│j passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, cz─Ö┼Ťci: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür 20:57, 13 lip 2016
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imi─Ö: Tomasz

Numer postu:#17  Postprzez Albercik » Pn 7:45, 09 kwi 2018

Po ostatn8ej przygodzie z akumulatorem - nic si─Ö nie dzia┼éo, a┼╝ do soboty, kiedy to postanowi┼éem posprz─ůta─ç w aucie. Musia┼éem przestawi─ç auto ty┼é na prz├│d, ┼╝eby mie─ç dost─Öp do baga┼╝nika. Problem powsta┼é po posprz─ůtaniu auta - bateria znowu umar┼éa. Tym razem si─Ö wkurzy┼éem i pojecha┼éem do sklepu po now─ů.

Tym sposobem siedzi w aucie nowiutka Varta Silver 74Ah/750A i auto pali jak głupie.

W niedziel─Ö postanowi┼éem rozebra─ç tylne, prawe drzwi, bo charcza┼é g┼éo┼Ťnik. Okaza┼éo si─Ö, ┼╝e po ostatnim rozbieraniu w serwisie (by┼éy cieniowane po malowaniu b┼éotnika) - praktycznie nic nie by┼éo posk┼éadane tak, jak powinno. Linki nie wsadzone w swoje miejsca, kostka od audio wisia┼éa lu┼║no, dwie urwane spinki, przekr─Öcony gwint ┼Ťruby trzymaj─ůcej boczek. Takie cuda w... ASO robi─ů. A cz┼éowiek si─Ö p├│┼║niej dziwi, ┼╝e co┼Ť piszczy czy brz─Öczy...

Albercik
Klubowicz na emeryturze

Numer postu:#18  Postprzez Albercik » N 8:39, 10 cze 2018

Passerati by┼é na serwisie i przegl─ůdzie w ┼Ťrod─Ö.

Na serwisie zostało zrobione:
- wymiana klock├│w hamulcowych z przodu,
- wymiana tylnych tulei wahaczy przednich,
- geometria podwiozia

Przegl─ůd przeszed┼é bez problemu, ale wysz┼éo diagno┼Ťcie, ┼╝e auto ma wezwanie na akcj─Ö serwisow─ů do VW na zmian─Ö softu w ECU (emisja spalin). Dodatkowo - w bardzi kiepskim stanie ju┼╝ s─ů opony z przodu.

O ile olewam akcj─Ö na zmian─Ö mapy, o tyle opony trzeba wymieni─ç. Chcia┼éem to zrobi─ç w lipcu, ale los mnie ubieg┼é i w pi─ůtek znalaz┼éem gw├│┼║d┼║ 6mm x 12cm w tylnym kole... w boku opony. Chcia┼é nie chcia┼é - 1400 z┼é p├│┼║niej auto dosta┼éo 4 nowe kapcie Michelin Primacy 4 205/55/R16. Powiem szczerze, ┼╝e jestem z nich meeega zadowolny. Cichutkie, auto prowadzi si─Ö doskonale i (jeszcze nie sprawdza┼éem) maj─ů klas─Ö przyczepno┼Ťci na mokrym: A.

Albercik
Klubowicz na emeryturze

Numer postu:#19  Postprzez Albercik » Pt 23:44, 20 lip 2018

Modzenia w Paszczaku ci─ůg dalszy. Auto dosta┼éo z powrotem bia┼ée zegary, ale od B6 wi─Öc wreszcie mam pe┼éne menu ┼Ťwiate┼é i komfortu.

Uda┼éo mi si─Ö wreszcie zakodowa─ç funkcj─Ö automatycznego zamykania szyb je┼Ťli auto stoi i zacznie pada─ç deszcz. W dodatku, po poprawnym zakodowaniu - mog─Ö teraz t─ů funkcj─Ö w┼é─ůcza─ç i wy┼é─ůcza─ç z poziomu zegar├│w.

Zakodowa┼éem te┼╝ poprawnie o┼Ťwietlenie n├│g i teraz mog─Ö sterowa─ç intensywno┼Ťci─ů ┼Ťwiecenia lampek na nogi z poziomu zegar├│w. Brakuje mi jeszcze tylko lampek, ale to jutro si─Ö zmieni - wszystkie graty ju┼╝ s─ů ;)

Pod┼é─ůczy┼éem wreszcie przycisk ustawiania wyj┼Ťciowego ci┼Ťnienia w oponach, wi─Öc teraz, przy spadku ci┼Ťnienia - auto b─Ödzie krzycze─ç, ┼╝e co┼Ť jest nie tak.

W planie na najbli┼╝sz─ů przysz┼éo┼Ť─ç:
- kamera cofania w wersji high, czyli z liniami skr─Öcaj─ůcymi wraz z ruchem kierownicy (pokazuj─ů ┼éuk jaki zrobi auto cofaj─ůc na skr─Öczonych ko┼éach),
- elektrycznie sk┼éadane i pod┼Ťwietlane oraz fotochromatyczne lusterka zewn─Ötrzne,
- wymiana pompy ABS na wyższy model, bo moja nie obsługuje jednej funkcji, na której mi zależy,
- mo┼╝e pokusz─Ö si─Ö o monta┼╝ lane assist, ale to zobaczymy przy okazji wymiany przedniej szyby.

Z mod├│w niefabrycznych to chc─Ö przerobi─ç tylne lampy tak, by ┼Ťwiat┼éa cofania zrobi─ç na ringach led, a zamiast prawego cofania da─ç drugie przeciwmgielne z anglika, ┼╝eby by┼éo symetrycznie.

Wiem wiem. Bez foto si─Ö nie liczy. Jutro pocykam ;)

Albercik
Klubowicz na emeryturze

Numer postu:#20  Postprzez Albercik » So 22:59, 06 pa┼║ 2018

Plany na przysz┼éo┼Ť─ç zosta┼éy zredykowane niestety. We wtoek auto postanowi┼éo si─Ö sfajczy─ç w korku. Tzn. na szcz─Ö┼Ťcie ognia nie by┼éo, ale niewiele brakowa┼éo. Co┼Ť z filtrem cz─ůstek sta┼éych. Na razie jest na badaniach...

Teraz ju┼╝ wiem czemu w instrukcji napisali, ┼╝eby w trakcie procedury wypalania DPF'a mie─ç ga┼Ťnic─Ö pod r─Ök─ů...

Albercik
Klubowicz na emeryturze

Numer postu:#21  Postprzez Calpool » ┼Ür 8:39, 05 gru 2018

Gratuluj─Ö samochodu, co si─Ö sta┼éo w tym korku? Zacz─ů┼é Ci si─Ö silnik pali─ç?
Calpool
Świeżak

Do┼é─ůczy┼é(a): So 18:19, 08 wrz 2018
Panda: II 1.4 16V
Imi─Ö: Szymon

Numer postu:#22  Postprzez Albercik » ┼Ür 13:43, 05 gru 2018

Nie. Szlag trafi┼é czujnik r├│┼╝nicy ci┼Ťnie┼ä przy DPF, co zaskutkowa┼éo niekontrolowan─ů procedur─ů wypalania filtra. A dymienie to po prostu olej, kt├│ry turbina wywali┼éa na zewn─ůtrz przez wydmuchan─ů ju┼╝ uszczelk─Ö po gor─ůcej stronie turbo... Ot, zbieg okoliczno┼Ťci. Po wymianie czujnika auto ┼Ťmiga a┼╝ mi┼éo, filtr ju┼╝ si─Ö wypala┼é kilka razy i jak dot─ůd bezproblemowo przechodzi┼é procedur─Ö za ka┼╝dym razem.

Parchaty ostatnio przebi┼é 300 tys. km i pojecha┼é dalej. Aktualnie zima, wi─Öc niewiele si─Ö dzieje. Na wiosn─Ö plany zak┼éadaj─ů doko┼äczenie monta┼╝u przycisku kontroli ci┼Ťnienia w oponach, kamery cofania i lusterek el. sk┼éadanych + fotochromatycznych. Nast─Öpnie p├│jdzie na wymian─Ö pompa ABS na najwy┼╝szy model i powoli b─Öd─Ö zbiera┼é graty do zamontowania radaru z przodu (pod aktywny tempomat + system awaryjnego zatrzymania przed przeszkod─ů).

Albercik
Klubowicz na emeryturze

Numer postu:#23  Postprzez Albercik » So 23:56, 12 sty 2019

To mo┼╝e tak podsumuj─Ö wydarzenia z ostatnich dni:
- w ub. sobot─Ö si─Ö zebra┼éem wreszcie i wymieni┼éem ci─Ögno klamki zewn─Ötrznej w drzwich kierowcy. Szlag ju┼╝ mnie trafia┼é, bo co temperatura spada┼éa poni┼╝ej zera, to jak otworzy┼éem drzwi - nie mog┼éem ich zamkn─ů─ç. Dwa lata z tym zwleka┼éem, bo przer─ůbana robota. Trzeba rozebra─ç drzwi do ostatniej ┼Ťrubki ┼é─ůcznie z wyj─Öciem szyby i prowadnic.
- w niedziel─Ö naprawi┼éem niedzia┼éaj─ůce Kessy (zapomnia┼éem pod┼é─ůczy─ç wtyczk─Ö do klamki dzie┼ä wcze┼Ťniej).
- w poniedziałek Fabia zaparkowała mi w tyłku.
- w ┼Ťrod─Ö by┼éy ogl─Ödziny w ASO z rzeczoznawc─ů z AXA. Zderzak do naprawy, spojler/dok┼éadka dolna do wymiany. Wzmocnienie ocala┼éo, bo mi kobitka cmokn─Ö┼éa idealnie na wprost.
- dzi┼Ť wystuka┼éo 302 tys. km.

Albercik
Klubowicz na emeryturze

Numer postu:#24  Postprzez Albercik » Pn 1:43, 18 lut 2019

A dzi┼Ť wybi┼é taki ┼Ťmieszny przebieg :)

Obrazek

Albercik
Klubowicz na emeryturze

Numer postu:#25  Postprzez Albercik » So 12:10, 30 mar 2019

Zacz─Ö┼éo co┼Ť grzechota─ç w zawieszeniu na dziurach. Pojecha┼éem na stacj─Ö diagnostyczn─ů by go┼Ť─ç zrobi┼é przegl─ůd. Werdykt?
- niemal nieistniej─ůce ┼é─ůczniki stabilizatora z ty┼éu. Za ┼é─ůczniki Lemforder id─ů na pierwszy monta┼╝) zap┼éaci┼éem 118 z┼é. Do tego 50 z┼é od strony wymiana.
- na os┼éonie pod silnikiem wo┼╝─Ö ton─Ö gruzu, kamieni i ziemi. Przy okazji robienia ┼é─ůcznik├│w - magiki zdejm─ů os┼éon─Ö i posprz─ůtaj─ů gruz.

Poza tym - kolejny tysi─ůc pykn─ů┼é i zaczynam mie─ç w─ůtpliwo┼Ťci czy go sprzedawa─ç...

Aaa w┼éa┼Ťnie - dwa tygodnie po Fabii - go┼Ť─ç cofa┼é i mi waln─ů┼é w ty┼é :mrgreen: uszkodzone zosta┼éy te same elementy, co w poprzedniej szkodzie. Niestety - go┼Ť─ç odjecha┼é. Policja namierzy┼éa w┼éa┼Ťciciela auta, ale to nie on prowadzi┼é, wi─Öc czekamy dalej na przes┼éuchanie sprawcy. Niestety - jedyny ┼Ťwiadek to wideorejestrator, kt├│ry nie obejmuje miejsca uderzenia ale wida─ç chwil─Ö wcze┼Ťniej co go┼Ť─ç robi). Szkoda ju┼╝ zg┼éoszona do drugiego ubezpieczyciela, rzeczoznawca by┼é w tym tygodniu i zrobi┼é ogl─Ödziny. Ubezpieczyciel sporz─ůdzi┼é kosztorys, ale nie przyj─ů┼é odpowiedzialno┼Ťci do czasu zako┼äczenia sprawy przez policj─Ö. Niemniej - poniewa┼╝ kosztorys ju┼╝ jest - mog─Ö naprawia─ç auto z polisy poprzedniej szkody, a jak to towarzystwo przyjmie odpowiedzialno┼Ť─ç - wystarczy, ┼╝e wy┼Ťl─Ö im faktur─Ö za napraw─Ö i wyp┼éac─ů kas─Ö. Akurat si─Ö przyda na usuni─Öcie ognisk korozji z tylnej klapy :)

Albercik
Klubowicz na emeryturze

Numer postu:#26  Postprzez AdaMs » Pn 9:00, 01 kwi 2019

Co┼Ť pechowy ten ty┼é ostatnio, no ale spoko ┼╝e tak to sobie dobrze ogarn─ů┼ée┼Ť i nie musisz czeka─ç a┼╝ sprawa si─Ö sko┼äczy :D

Noo ja przy wymianie k├│┼é zauwa┼╝y┼éem na przednich amorkach u do┼éy spre┼╝yny ┼╝e jest zasypana b┼éotem :P Te┼╝ troch─Ö to ogarn─ů┼éem :D
AdaMs
Moderator

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür 11:34, 22 gru 2010
Panda: PII 1.1 & PIII 1.2
Imi─Ö: Mateusz

Numer postu:#27  Postprzez Albercik » Pn 14:36, 01 kwi 2019

Heh, no og├│lnie to auto jest niefartowne zbytnio. Do tej pory, w ka┼╝de wakacje kto┼Ť mi w niego wali┼é. Tym razem ju┼╝ od stycznia na przestrzeni dw├│ch tygodni - dwa razy. W ub. miesi─ůcu jaka┼Ť ^%&*^(* mi obi┼éa drzwi tak, ┼╝e jest pionowa krecha po prawie ca┼éej wysoko┼Ťci drzwi...

Co do b┼éota to by p├│┼é biedy by┼éo. Tutaj na ca┼éej os┼éonie mam tyle kamieni, ┼╝e si─Ö ugina, a jak diagnosta waln─ů┼é w ni─ů r─Ök─ů to mu cz─Ö┼Ť─ç tych kamieni spad┼éa na g┼éow─Ö :D

Ale og├│lnie - ┼Ťwietnie si─Ö je┼║dzi tym autem no i znane mi jest niemal od pocz─ůtku, wi─Öc ┼╝al.peel by by┼éo go sprzedawa─ç :( Zrobi─Ö te ┼é─ůczniki, rdz─Ö, skrzyni─Ö i b─Ödzie dalej ┼Ťmiga─ç.

Jak dobiję do 500 tys. km to po prostu oddam go na złom.

Albercik
Klubowicz na emeryturze

Poprzednia strona

Powrót do Moje inne 4 kółka

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç