Dzień dobry, cześć.

Jesteś "Nowy" - Przygodę z forum klubowym zacznij tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Dzień dobry, cześć.

Numer postu:#1  Postprzez jpmb76 » Pn 13:31, 15 lis 2021

Dziękuję za przyjęcie do forum. Jestem Kuba z Kielc i dwa tygodnie temu stałem się bardzo szczęśliwym posiadaczem Fiata Pandy II, z silnikiem 1.1.
Byla to wersja prawie bieda, prawie, bo elektryczne szyby z przodu są, ale poza tym to niewiele było. A teraz jest nowy schowek, zamykany , dzisiaj będą nowe zegary z obrotomierzem, później jeszcze relingi dodam a na wiosnę oponki założę na alusy.
Pandy ani silniki Fiata nie są mi obce. Kiedyś miałem Punto 176 z silnikiem 1.2 60KM.
To na razie tyle ode mnie. Do zobaczenia na forum i na drodze.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
jpmb76
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Dołączył(a): So 17:40, 06 lis 2021
Lokalizacja: Kielce
Panda: 1.1
Imię: Kuba

Re: Dzień dobry, cześć.

Numer postu:#2  Postprzez Saba » Pn 14:27, 15 lis 2021

Dzień Dobry i gratuluję zakupu autka jedynie słusznej marki ;-)
Saba
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 119
Dołączył(a): N 19:13, 10 paź 2021
Lokalizacja: Sikorówka
Panda: Panda 1,2 4x4 Climbing
Imię: Saba

Re: Dzień dobry, cześć.

Numer postu:#3  Postprzez Dominik234 » Pn 15:18, 15 lis 2021

Witaj na forum PCP.
Dominik234
Klubowicz
 
Posty: 540
Dołączył(a): Śr 14:17, 03 paź 2018
Lokalizacja: Śląsk
Panda: Panda Active 2012, 1.2, 69KM
Imię: Dominik

Re: Dzień dobry, cześć.

Numer postu:#4  Postprzez jpmb76 » Pn 22:29, 15 lis 2021

A gdyby ktoś potrzebował to mam AlfaOBD i wtyczkę OBD2.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
jpmb76
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Dołączył(a): So 17:40, 06 lis 2021
Lokalizacja: Kielce
Panda: 1.1
Imię: Kuba

Re: Dzień dobry, cześć.

Numer postu:#5  Postprzez tapatic » Pn 17:33, 22 lis 2021

Jakie plany na doposażanie? Ja też mam bide wersję, absolutnie bez niczego. Mam zamiar dołożyć centrlny zamek ale zastanawiam sie czy uniwersalny czy kasety z silniczkami.
tapatic
Aktywny
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr 13:49, 21 lut 2018
Lokalizacja: Kielce
Panda: Panda 3 Easy 2015 1,2 69km Panda 2 2011 1,2
Imię: Dariusz

Re: Dzień dobry, cześć.

Numer postu:#6  Postprzez jpmb76 » Pn 18:19, 22 lis 2021

Na razie wymieniłem schowek na zamykany i nowy licznik i tyle.
Do zrobienia mam jeszcze tripa.
W planach wymiana emblematów, (już zamówione), osłona pokrywy silnika, (też już zamówiona). Podświetlanie pod deską na nogi, ( też już zamówione).
Zamek centralny z pilota, może z kluczyka (scyzoryk), ale nie wiem jak się do tego zabrać. Centralny mam, silniczek w drzwiach kierowcy trzeba założyć i jakiś sterownik.
Myślałem podpiąć pilota do bramy pod jeden z wolnych przycisków przy awaryjnych, ale jeszcze nie rozkminiłem jak wyjąć te przyciski nie uszkadzając nic. Wszelkie manuale na forum byłyby bardziej przydatne gdyby były w nich zdjęcia a nie tylko niedziałające linki.
Plan jest też na otwieranie bagażnika z guzika, ale tego to już w ogóle nie ogarniam.
Z bardziej technicznych rzeczy to wymiana oleju i może od razu rozrząd zrobię. Jeszcze przed zimą chcę zakonserwować podwozie i jak czas i finanse pozwolą to wymienić lusterka na elephanty. Przy wymianie lusterek zrobić je od razu podgrzewane.
Na wiosnę jakieś alu kółeczka. Mam już jedne na oku. Zastanawiam się nad kolorem. Samochodzik mam szary.
Myślałem też o relingach, i kierownicy z 500ki.
Z kierownicą to jeszcze nie jestem pewien do końca, bo nie wiem jak to wygląda od strony kolumny. Bo wymieniać dla samej wymiany raczej nie ma sensu. Tę co mam zawsze mogę obszyć skórą. Chciałbym też, jeśli nie zmienię kierownicy, wymienić emblemat na poduszce na nowy, ale nie wiem czy się da.
No i może fotele, też z 500ki, ale nie na jakichś kontownikach, tylko na sankach z Pandy.
Nie chcę robić z samochodu choinki. Wszelkie modyfikacje to bardziej dla poprawienia komfortu niż dla szpanu i żeby samochodzik służył jak najdłużej, a jak będę sprzedawał to żeby było widać, że zadbany jest.
I jeszcze światła do jazdy dziennej w miejsca do przeciwmgielnych. Plastiki jeszcze trzeba będzie kupić.
jpmb76
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Dołączył(a): So 17:40, 06 lis 2021
Lokalizacja: Kielce
Panda: 1.1
Imię: Kuba

Re: Dzień dobry, cześć.

Numer postu:#7  Postprzez Dominik234 » Wt 12:55, 23 lis 2021

Sporo planów, aczkolwiek pasuje to bardziej do wątku Moja Panda niż tutaj.

jpmb76 napisał(a):Myślałem podpiąć pilota do bramy pod jeden z wolnych przycisków przy awaryjnych, ale jeszcze nie rozkminiłem jak wyjąć te przyciski nie uszkadzając nic.

W moim wątku jest zdjęcie jak taki panel rozebrany wygląda.
viewtopic.php?f=45&t=12948&start=60#p171029
Zainwestuj ze dwie dyszki w jakiś używany, porzeźb na nim na spokojnie i może wtedy sobie zrobisz wg planu (przykładowo tutaj masz dostępny - https://allegro.pl/oferta/panel-przycis ... 8851896173

jpmb76 napisał(a): Myślałem też o (...) kierownicy z 500ki. Z kierownicą to jeszcze nie jestem pewien do końca, bo nie wiem jak to wygląda od strony kolumny.

Chyba dobrze pamiętam, że pasuje plug&play - może być tylko nadmiarowa ilość wtyczek do poduchy, ale to nie problem. Na forum jest o tym więcej napisane to sobie znajdziesz.
Dominik234
Klubowicz
 
Posty: 540
Dołączył(a): Śr 14:17, 03 paź 2018
Lokalizacja: Śląsk
Panda: Panda Active 2012, 1.2, 69KM
Imię: Dominik

Re: Dzień dobry, cześć.

Numer postu:#8  Postprzez jpmb76 » Wt 13:35, 23 lis 2021

Dominik234 kolega pytał to odpisałem.
Owszem gdyby temat miał się rozwinąć trzeba by go kontynuować w innym dziale.
Co do panelu to wiem jak wygląda od środka. Kupiłem jeden uszkodzony właśnie w tym celu, żeby rozebrać i pogmerać w nim. Nie wiem jak ten panel łatwo wyciągnąć żeby nie porysować deski. Dzięki za podrzucenie wątku. Zawsze lepiej sprawdzić jak inni to robili zamiast działać po omacku.
A co do kierownicy to mnie najbardziej interesuje czy jest i jeśli tak to jak wielka szczelina między kierownicą a obudową kolumny kierowniczej. Czy jest sztuka czy wygląda jak fabryka.
jpmb76
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Dołączył(a): So 17:40, 06 lis 2021
Lokalizacja: Kielce
Panda: 1.1
Imię: Kuba

Re: Dzień dobry, cześć.

Numer postu:#9  Postprzez Dominik234 » Wt 15:07, 23 lis 2021

jpmb76 napisał(a): Nie wiem jak ten panel łatwo wyciągnąć żeby nie porysować deski. Dzięki za podrzucenie wątku.


Z góry, od strony radia najłatwiej. To jest montowane na wcisk, nie ma tam żadnych dodatkowych śrubek.
Dominik234
Klubowicz
 
Posty: 540
Dołączył(a): Śr 14:17, 03 paź 2018
Lokalizacja: Śląsk
Panda: Panda Active 2012, 1.2, 69KM
Imię: Dominik

Re: Dzień dobry, cześć.

Numer postu:#10  Postprzez jpmb76 » Śr 7:24, 24 lis 2021

Zacny kolor, jak to piszą niektórzy tutaj, jedyny słuszny

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
jpmb76
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Dołączył(a): So 17:40, 06 lis 2021
Lokalizacja: Kielce
Panda: 1.1
Imię: Kuba


Powrót do Powitalnia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron