Piszczące, chrobotające hamulce...

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Piszczące, chrobotające hamulce...

Numer postu:#1  Postprzez artuss7 » N 20:50, 17 kwi 2011

Witam,
Mam problem z hamulcami od ok. trzech tygodni. Jak hamulce się nagrzały to zaczęło coś popiskiwać. Z przodu tarcze i klocki nadawały się do wymiany więc zamówiłem komplet: tarcze mikoda i klocki steinhof. Po przejechaniu parunastu kilometrów podczas hamowania z przodu wydobywał się dziwny dźwięk, jakby między tarcze a klocek jakiś piasek się dostał czy coś takiego, takie chrobotanie, szumienie, dźwięk tak jakby tarcza była przyrdzewiała... Wszystko wskazywało na felerne klocki więc kupiłem nowe holenderskie i założyłem... Po parunastu kilometrach problem powrócił... Teraz słychać chrobotanie i do tego nieprzyjemny pisk. Jest to dla mnie dość ciężki orzech do zgryzienia ponieważ części były nowe i jest to drugi komplet nowych klocków w ciągu dwóch tygodni... :/ aha, prowadnice w zaciskach z przodu tez zostały wymienione na nowe bo myślałem że może zacisk szwankuje.

Bardzo prosiłbym o pomoc jeśli ktoś spotkał się z czymś podobnym, jest to bardzo wkurzające, zwłaszcza kupując nowe części, płacąc za nie i za robotę, kiedy tak na prawdę problem wciąż jest obecny.
artuss7
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 390
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Lokalizacja: Limanowa/Kraków
Wiek: 35
Panda: 100 HP

Numer postu:#2  Postprzez elitspro » N 21:57, 17 kwi 2011

Pisk wytwarza się, bo może są twarde klocki, zwiększone tarcie i pisk jest, a te chrabotanie, to może w skutek docierania się nowego sprzętu, też po wymianie klocków tak miałem, ale z czasem wszystko sie unormowało :)
elitspro
Fanatyk na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 724
Dołączył(a): Pt 10:49, 11 lut 2011
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 32
Panda: 1.1 Blue FL

Numer postu:#3  Postprzez moszczu » N 22:03, 17 kwi 2011

U mnie też niedawno były wymieniane klocki i z lewej trochę popiskiwały przy chamowaniu ale teraz jest już w porządku :)... moim zdaniem klocki muszą się ułożyć, przez jakiś czas trochę mocniej chamuj i powinien problem zniknąć...
moszczu
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1709
Dołączył(a): Wt 22:04, 22 mar 2011
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 35
Panda: 1.1 Blue Actual 2003r.
Imię: Michał

Numer postu:#4  Postprzez elitspro » N 22:08, 17 kwi 2011

Dokładnie jak moszczu piszę, poczuj się jak Kubica na torze przed rajdem, porozgrzewaj hamulce, rozpędzając samochód i hamując mocniej, a z czasem wszystko będzie okej :)
elitspro
Fanatyk na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 724
Dołączył(a): Pt 10:49, 11 lut 2011
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 32
Panda: 1.1 Blue FL

Numer postu:#5  Postprzez artuss7 » Pn 13:52, 18 kwi 2011

ooo widzicie, dzięki za poradę bo właśnie z jednej strony nie chciałem im dawać w kość żeby nie przygrzać czy coś podobnego no ale uzbroję się w cierpliwość i dam znać za parę dni jak sprawa wygląda ;)
artuss7
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 390
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Lokalizacja: Limanowa/Kraków
Wiek: 35
Panda: 100 HP

Numer postu:#6  Postprzez Huczas » Pn 14:20, 18 kwi 2011

no mi po wymianie klocków też piszczą i jak są nie rozgrzane to chroboczą ale tym się nie przejmuję :) 3-4 ostrzejsze hamowania i jest ok :) a następnym razem kupię jakieś droższe klocki i sprawdzę czym się będą różniły :) obecne mam najtańsze jakie były na rynku :]

ogólnie póki klocki się nie dotrą tak ze 2-4tys to mają prawo tak robić :)
Huczas
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1995
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Ruciane-Nida/ Warszawa
Wiek: 36
Panda: 1.2 Dynamic

Re: Piszczące, chrobotające hamulce...

Numer postu:#7  Postprzez Wolfi » Pn 14:42, 18 kwi 2011

jak koledzy wyzej, klocki musza sie ulozyc :)
Obrazek
Wolfi
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 980
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nisko
Wiek: 42
Panda: 1.1

Numer postu:#8  Postprzez JaceK » So 20:15, 23 kwi 2011

To ja znowu. Znowu zaczęły mi piszczeć hamulce z przodu. Nowe tarcze bremboo i klocki trw założone w sierpniu 2010. Przejechane moze 5000km. W marcu na przeglądzie rejstracyjnym diagnosta zauwazył ze po stronie tłoczka jak i z jednej tak i z drugiej strony " te blaszki anty wibracyjne " odkleiły sie. Wiec je wyciądneli. Od momentu wyjechania z przegladu zaczeło popiskiwać. ale i zauwazyłem takze ze klocek od strony zewnetrznej nie sciera całą powierzchnią. Wiec je przełożyłem i teraz jest ok. Ale piszczenie jest coraz gorsze. No i znowu mam klocki kupić? Szał z tymi hamulcami. Klocki TRW a lipa jak huc, teraz kupie chyba steinhoffy za 50zł i ciort. Co poradzicie? I czemu tak piszczy? Klocki się zeszkliły?
JaceK
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1969
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 42
Panda: 1.2 Dynamic Full Opcja
Imię: Jacek

Numer postu:#9  Postprzez tytusolk » So 20:21, 23 kwi 2011

ja założyłem orginalne tarcze fiatowskie i do tego steinofy, zrobione ok. 1000 km i nic nie piszczy, cisza jak makiem zasiał
tytusolk
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 613
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: OLK/DG
Wiek: 46
Panda: 1.2 Dynamiczna zapalniczka:)
Imię: Sebastian

Numer postu:#10  Postprzez Vito » So 21:10, 23 kwi 2011

spróbuj przeszlifować klocki powinno pomóc :D
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Numer postu:#11  Postprzez moszczu » N 8:15, 24 kwi 2011

Vito napisał(a):spróbuj przeszlifować klocki powinno pomóc :D

Klocki hamulcowe składają się z pyłu i opiłków metalu może być jakiś grubszy opiłek i dlatego piszczy... można lekko przeszlifować :), u mnie wcześniejsze klocki jak były nowe to też lekko było je słychać :? a potem do samego końca wydarły się bez żadnych pisków :D :D
moszczu
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1709
Dołączył(a): Wt 22:04, 22 mar 2011
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 35
Panda: 1.1 Blue Actual 2003r.
Imię: Michał

Numer postu:#12  Postprzez elitspro » N 9:24, 24 kwi 2011

a może założyłeś twarde, sportowe klocki :) ? te to będą non stop piszczały :P
elitspro
Fanatyk na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 724
Dołączył(a): Pt 10:49, 11 lut 2011
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 32
Panda: 1.1 Blue FL

Numer postu:#13  Postprzez JaceK » N 9:38, 24 kwi 2011

U mnie były klocki jedne z lepszych TRW :)
JaceK
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1969
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 42
Panda: 1.2 Dynamic Full Opcja
Imię: Jacek

Numer postu:#14  Postprzez artuss7 » N 13:22, 24 kwi 2011

Mi steinhofy z tyłu zaczęły piszczeć jak się nagrzały, pisk pojawił się po jakichś trzech miesiącach... teraz założyłem textar'a i jest OK zobaczymy co będzie dalej... z przodu steinhof piszczał od początku i było coś w stylu granulki (pewnie wada fabryczna) w jednym klocku więc może on dawał w kość... zmieniłem na holenderskie nie pamiętam firmy no i trochę popiszczały, chrobotały i wszystko się uspokaja i praktycznie cisza ;) Napisałem bo kurcze ile można wymieniać części zwłaszcza gdy kupuje się nowe :/ Nie jestem a raczej staram się nie być pierdołą żeby się czepiać każdego szczegółu ale lubię jak wszystko gra i jest tak jak być powinno ;) szczególnie jeśli chodzi o piszczące hamulce, he he
artuss7
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 390
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Lokalizacja: Limanowa/Kraków
Wiek: 35
Panda: 100 HP

Numer postu:#15  Postprzez elitspro » N 22:00, 24 kwi 2011

no u mnie to ciągle piszczą, a teraz jeszcze bardziej, ale jak ktoś ze mną jedzie i go to denerwuje to mówię że to sportowe i tyle :) ja już się przyzwyczaiłem :D
elitspro
Fanatyk na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 724
Dołączył(a): Pt 10:49, 11 lut 2011
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 32
Panda: 1.1 Blue FL

Następna strona

Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości