Nie wyłącza ssania zobacz film!

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Nie wyłącza ssania zobacz film!

Numer postu:#1  Postprzez Shady » Pn 22:34, 07 mar 2011

Witajcie!

Mam problem z misiem: Pomimo zagrzania się nie wyłącza ssania, obroty ok 1300, szarpie przy zmianie biegów, sam dodaje gazu. No jaja jak ch*j. Wstawiłem filmik jako ciekawostkę. W piątek jadę na serwis bo jeszcze gwarancje mam. No jestem ciekaw co Wy na to i jak to się rozwiąże. Poniżej filmik z moim komentarzem prosto z fona:)

<object width="640" height="510"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/I3eUWTZ5mz8?fs=1&amp;hl=pl_PL&amp;rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/I3eUWTZ5mz8?fs=1&amp;hl=pl_PL&amp;rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="510"></embed></object>
Shady
Sympatyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 83
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nowhere

Numer postu:#2  Postprzez rukh » Pn 23:08, 07 mar 2011

powiem co mi na to samo powiedzieli w ASO
"Możemy zmniejszyć ale może poczekaj pan do końca zimy"
z drugiej strony za bardzo nie wiem jak określić jakie mam obroty - brak obrotomierza ale auto rocznik jak twój i nawet zagrzany silnik na skrzyżowaniu mogę ruszyć bez dodawania gazu
rukh
Svejkova Gospoda
Avatar użytkownika
 
Posty: 979
Dołączył(a): Cz 15:33, 17 lut 2011
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 48
Panda: Actual 1.1
Imię: Sławek

Numer postu:#3  Postprzez Huczas » Wt 11:48, 08 mar 2011

w pewnym momencie powiedziałeś że wolno obroty spadają, no to powiem Ci że obroty schodzą w prawidłowej prędkości, przynajmniej u mnie jest taka sama prędkość spadania obrotów na stojącym aucie.

Podczas jazdy i zmiany biegów spadają szybciej za sprawą niższych/wyższych przełożeń i odpuszczania sprzęgła - normalne

@Rukh - "możemy zmniejszyć..." to nie jest naprawa, oni po prostu wysterują Ci komputerowo wskazówkę a na ssaniu jeździć będziesz nadal...

sprawa wydaje się komputerowa, czekamy co ASO u Ciebie powie :)
Huczas
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1995
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Ruciane-Nida/ Warszawa
Wiek: 36
Panda: 1.2 Dynamic

Numer postu:#4  Postprzez bambrys » Wt 21:17, 08 mar 2011

Za utrzymywanie i prace na wolnych obrotach odpowiada silnik krokowy może się zawiesił , zabrudził lub coś w tym rodzaju

dodane po chwili:
tak mi naszło jeszcze może to czujnik temperatury padł i nie daje znaku życia i trzyma cały czas silnik na obrotach ssania


-----------
używaj pola EDIT

Huczas
bambrys
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 329
Dołączył(a): Wt 13:57, 28 gru 2010
Lokalizacja: Nisko
Wiek: 39
Panda: 1,1 Olimpic klima gaz BRC
Imię: Dawid

Re: Nie wyłącza ssania zobacz film!

Numer postu:#5  Postprzez Adam » Śr 21:53, 16 mar 2011

Shady napisał(a):Witajcie!
Mam problem z misiem: Pomimo zagrzania się nie wyłącza ssania, obroty ok 1300, szarpie przy zmianie biegów, sam dodaje gazu.

Wiele przyczyn można podać, a ja obstawiam nieszczelność na kolektorze dolotowym - bo reguluje, sam zmienia obroty. Rada - wymontować z kolektorem włacznie i starannie złożyć.
bart_gabi
Adam
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): Wt 20:09, 18 sty 2011
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 47
Panda: 2004


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości