1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#16  Postprzez diesel » Cz 0:38, 26 lip 2018

Czytałem o tej wodzie w filtrze, zaglądałem tam, tyle że nie padało dzień wcześniej i filtr był suchy. Sprawdzę to jeszcze po deszczu. Wtyczkę od przepływki ruszyłem dopiero po wizycie na kompie wiec mechaniczna usterka raczej odpada. Wizualnie wygląda ok. Mogę ją jeszcze jakoś sprawdzić bez specjalnego sprzętu?
diesel
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz 1:55, 19 kwi 2018
Lokalizacja: mazowsze
Panda: 1,3 JTD
Imię: Przemo

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#17  Postprzez petercobra » Cz 7:47, 26 lip 2018

Problem muła na niskich to problem z powietrzem. Sprawdź czy nie masz sparciałych przewodów podciśnienia a najlepiej wymień je wszystkie na nowe (pewnie będą pasowały przewody paliwowe).

Sprawdź u siebie czy masz takie dziadostwo EGR... jeśli jest zapchane to masz kolektor dolotowy do czyszczenia i cały układ. Idealnie pasuje do objawów muła do 2000-2500RPM gdzie jest mała szczelina i silnik się dusi. Po "otwarciu" szczelina jest na tyle duża że silnik jako tako zipie.

Co do przepływki - jeśli masz zamiar kupić nową to możesz też wyczyścić starą wsadzając ją do czystej ropy - działa cuda i jest idealnym czyściwem:) Break Cleanery i inne uje muje niszczą elektronikę więc nie używaj tego do czyszczenia elektroniki w aucie... tylko ROPA :)
petercobra
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): So 17:21, 03 lut 2018
Lokalizacja: warszawa
Panda: fiat panda II 1.4 100HP
Imię: peter

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#18  Postprzez Dreamcatcher » Cz 16:01, 26 lip 2018

Co do przepływomierza to miałem kiedyś Magneti Marelli. Dość szybko padła. Przeczyściłem starego Boscha - chodzi do dziś.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#19  Postprzez diesel » So 0:25, 28 lip 2018

Trochę źle podczepilem się pod temat bo u mnie nie wkręca się na obroty w ogóle. Mój Bosch po czyszczeniu dał radę 1 dzień. Dziś trochę popadało więc zajrzałem do filtra. Pod filtrem w narożnikach po 2 kropelki wody, filtr suchutki (możliwe że skapneło przy zdejmowaniu obudowy). Są tam w narożnikach otowory, nie wiem czy w oryginale były czy juz ktoś się o nie postarał wcześniej. Swoją drogą popatrzylem sobie na to podszybie i pod nim biegnie wiązka przewodów i na nią się leje, jest cala mokra. Pod szybą (za filtrem, pod tą wiązką) jest taka ,,półka'' i tam stoi woda oraz na prawym kielichu amorka.
diesel
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz 1:55, 19 kwi 2018
Lokalizacja: mazowsze
Panda: 1,3 JTD
Imię: Przemo

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#20  Postprzez morpheus1581 » So 1:09, 28 lip 2018

Bardziej chodzi o srubke trzymająca podszybie mniej więcej na środku. Tam zbiera się woda i kapie na obudowę filtra.

U Ciebie raczej bym egr obstawial. Kiedy tam było zagladane?
Z tego co piszesz to raz masz moc a raz nie więc może się wiesza
morpheus1581
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1900
Dołączył(a): N 20:56, 12 paź 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 43
Panda: Była Panda jest Fabia
Imię: Marcin

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#21  Postprzez diesel » So 1:21, 28 lip 2018

Podejrzewam że mogło nie być. Na blacie 84k, raczej prawdziwe. Możliwe że przy takim przebiegu jest zapchany? Przepływkę kupię i wymienienię, jeżeli nie będzie poprawy to zostaje nieszczęsny egr.
diesel
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz 1:55, 19 kwi 2018
Lokalizacja: mazowsze
Panda: 1,3 JTD
Imię: Przemo

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#22  Postprzez Dreamcatcher » So 7:10, 28 lip 2018

Zależy od stylu jazdy. Jak jest stricte miejski to i po mniejszym padnie. Niemniej zapchany EGR powinien zgłosić błąd.
Co do przepływomierza - jeśli po odpięciu wtyczki jest różnica to będzie to.
Powiem, że też miałem taki przypadek jak twój (auto nie wchodzi powyżej 2tys. obrotów). Przez 9 lat może że 2 razy. Tyle, że u mnie dość szybko to ustępowało. Tłumaczyłem to sobie wilgocią gdyż zawsze było to w wilgotne dni, np. po postoju na deszczu. Na ile to jest prawdziwe - nie wiem.
Niemniej skoro twierdzisz, że masz zalane kable na podszybiu to od tego bym zaczął. Porządnie wysuszyć, sprawdzić, czy kable nie są uszkodzone, przyjść w nocy odpalić autko i zobaczyć czy któryś kabelek nie ma przebicia. Przyjrzeć się innym kablom przy silniku.
Zgadzam się z kolegami, że problemem może być woda. Może być. Kwestia tylko gdzie ten problem faktycznie jest.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#23  Postprzez Deacon » N 1:36, 29 lip 2018

Dreamcatcher napisał(a): Niemniej zapchany EGR powinien zgłosić błąd.


Niekoniecznie :) U mnie nie ciągnął w ogóle od dołu a żadnego błędu nie było. Po wyłączeniu EGR w sofcie ciągnął jak.... ta lala :)
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#24  Postprzez diesel » Pt 14:07, 03 sie 2018

Popytałem jeszcze o tą przepływkę mechanika i doradził mi żebym brał oryginał nie zamiennik więc wybrałem się do intercarsu i cena trochę mnie zaskoczyła-497zł. Wróciłem jeszcze do auta żeby zrobić ostateczny test przed wydaniem tej niemałej kwoty. Próba odpalenia i wszystko bez zmian, auto nie wkręca się na obroty. Odpiąłem więc przepływkę i auto na obroty się wkręca. To chyba jednoznacznie świadczy o tym że nie ma już sensu szukać gdzie indziej?
diesel
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz 1:55, 19 kwi 2018
Lokalizacja: mazowsze
Panda: 1,3 JTD
Imię: Przemo

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#25  Postprzez morpheus1581 » Pt 14:54, 03 sie 2018

Jaki problem? Kup przeplywke, załóż, sprawdź czy jest ok jeśli nie to ją zwróć i powiedz ze nie pasowała. Nie zauważą że montowales bo nie ma jak.
Najwyżej zapytaj przed zakupem czy w razie co możesz zwrócić?
morpheus1581
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1900
Dołączył(a): N 20:56, 12 paź 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 43
Panda: Była Panda jest Fabia
Imię: Marcin

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#26  Postprzez diesel » Śr 21:10, 19 wrz 2018

Problem póki co został rozwiązany więc napiszę kilka słów jak było u mnie może komuś się przyda. Przed wymianą przepływki jeszcze jedno podpięcie pod kompa i do błędu przepływki doszedł błąd EGRa. Gdy przepływka dotarła zabrałem się za wymianę i ku mojemu zaskoczeniu przy wyciąganiu starej, w miejscu gdzie jest gumowy oring, była woda (wczesniej nie było jej tam ani razu). Diagnoza była oczywista-śruba na podszybiu. Przepływka została wymieniona, śruba uszczelniona silikonem. Po przejechaniu kilku km i ponownym odpaleniu check sam zgasł. Pozostało tylko skasować błąd przepływki na kompie. Po podłączeniu nie było już błędu EGRa, błąd przepływki został skasowany i do tej pory jest ok. Wszystko wskazuje na to że to woda załatwiła przepływkę. Ciekawe czy tylko ona ucierpiała czy coś jeszcze co nie wychodzi od razu?
diesel
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz 1:55, 19 kwi 2018
Lokalizacja: mazowsze
Panda: 1,3 JTD
Imię: Przemo

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#27  Postprzez Dreamcatcher » Cz 6:27, 20 wrz 2018

EGR rozumiem. Ale żeby woda dotarła od podszybia tak daleko?

I dziękuję za odpowiedź. Można wątek podsumować. Nie przepadam za tym jak ktoś rozwiąże problem, a potem zniknie bez słowa.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#28  Postprzez Deacon » Cz 19:29, 20 wrz 2018

Dreamcatcher napisał(a):Ale żeby woda dotarła od podszybia tak daleko?


Z podszybia dostaję się do obudowy filtra powietrza a dalej to już wiadomo, że do przepływki. Miałem to samo :)
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#29  Postprzez morpheus1581 » Cz 22:14, 20 wrz 2018

Deacon napisał(a):
Dreamcatcher napisał(a):Ale żeby woda dotarła od podszybia tak daleko?


Z podszybia dostaję się do obudowy filtra powietrza a dalej to już wiadomo, że do przepływki. Miałem to samo :)


U mnie było dokładnie to samo.
Z podszybia kapu kap na obudowę filtra, później szczelina do filtra i do przeplywki
morpheus1581
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1900
Dołączył(a): N 20:56, 12 paź 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 43
Panda: Była Panda jest Fabia
Imię: Marcin

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#30  Postprzez Dreamcatcher » Pt 5:55, 21 wrz 2018

A ja głupi zastanawiałem się jak ta woda tam doleciała :p
Jak najlepiej sprawdzić czy przecieku z podszybia nie ma? Konewką czy wystarczy po deszczu zerknąć?

Kurcze tyle lat jestem na tym forum a pytam o najprostsze rzeczy jak jakiś świeżak :)
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron