1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#31  Postprzez diesel » Pt 8:58, 21 wrz 2018

Zerknij sobie po deszczu, najlepiej zaraz po bo u mnie np. w obudowie filtra, pod filtrem w narożnikach są otwory odpływowe (nie wiem czy oryginalne czy poprzedni właściciel się o nie postarał) i tam wody nie zobaczysz a popłynie dalej. Jeżeli masz te otwory to dotknij filtra od spodu, najlepiej w miejscach otworów i zobacz czy nie jest wilgotny.
diesel
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz 1:55, 19 kwi 2018
Lokalizacja: mazowsze
Panda: 1,3 JTD
Imię: Przemo

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#32  Postprzez morpheus1581 » Pt 14:25, 21 wrz 2018

Dreamcatcher napisał(a):A ja głupi zastanawiałem się jak ta woda tam doleciała :p
Jak najlepiej sprawdzić czy przecieku z podszybia nie ma? Konewką czy wystarczy po deszczu zerknąć?

Kurcze tyle lat jestem na tym forum a pytam o najprostsze rzeczy jak jakiś świeżak :)


No faktycznie. Dziwne że o tym nie wiesz ale jak to mówią... człowiek się uczy całe życie. Uszczelnij silikonem to gniazdko/spinke w które się wkreca środkową śrubę od podszybia. Tam przecieka i kapu kap na filtr. W późniejszych rocznikach producent już stosował taką podkladke gumową, widziałem u Majkel_B.
morpheus1581
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1900
Dołączył(a): N 20:56, 12 paź 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 43
Panda: Była Panda jest Fabia
Imię: Marcin

Re: 1.3 JTD - brak mocy do 2000 obr

Numer postu:#33  Postprzez Dreamcatcher » So 6:12, 22 wrz 2018

morpheus1581 napisał(a):No faktycznie. Dziwne że o tym nie wiesz ale jak to mówią... człowiek się uczy całe życie.

To prawda. Niby człowiek słyszał o tym problemie, ale raz, że dawno (skleroza), a dwa to to, że póki problem nas nie dotyczy, lub nie wie się, że nie dotyczy, to się go nie zgłębia.
Dzięki panowie za rady. Postaram się po jakimś deszczu sprawdzić i uszczelnić dziadostwo.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Poprzednia strona

Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron