luz na kolumnie czy coś takiego ?

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

luz na kolumnie czy coś takiego ?

Numer postu:#1  Postprzez artuss7 » N 17:50, 13 lut 2011

Witam ;) Mam taki problem, na postoju ruszając kierownicą w prawo i w lewo wyczuwalny jest luz i stukanie raczej metaliczne, będąc na przeglądzie we Fiacie w Krakowie nie stwierdzili żadnych luzów i powiedziano mi że wszystko jest w porządku. Jak jadę po nierówności np. u mnie na osiedlu po takiej nawierzchni z kostki to słychać stukanie i czasami takie popiskiwanie w kierownicy (jakby plastik czy guma, w okolicy gdzie jest zabudowa kolumna poniżej zegarów), ciekawe jest że koło pedałów jest takie połączenie prawdopodobnie mówią na to krzyżak i jak docisnę to jedną nogą to jest ciszej i nie tłucze się aż tak.
Czy ktoś na forum miał do czynienia z podobnym przypadkiem ? W książce o Pandzie zbyt wiele nie ma na temat układu kierowniczego... niestety ;( Jeśli ktoś może mi podpowiedzieć co to może być, jak się tego pozbyć to byłbym wdzięczny... zestawów naprawczych do kolumny kierowniczej nie spotkałem nigdzie ani elementów ale mam nadzieję że są tam jakieś części które się po prostu zużywają i są wymienne ;) ;D
artuss7
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 390
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Lokalizacja: Limanowa/Kraków
Wiek: 35
Panda: 100 HP

Numer postu:#2  Postprzez Vito » N 19:08, 13 lut 2011

Ja miałem luz na mocowaniu drążka z krzyżakami do silnika wspomagania czyli na górze. Złap drążek i mocno poruszaj nim w lewo/prawo, góra/dół jak będzie wyczuwalny luz to wszystko jasne. Jeśli będziesz miał tam luz to wystarczy dokręcić, choć dostep jest masakryczny :( Gorzej jak luz jest na samym krzyżaku. W fiacie ten drążek nie występuje jako osobna cześć zamienna tylko jest w komplecie z silnikiem wspomagania a to strasznie podnosi koszty :( Jak miałem ten problem to na allegro był 1 taki drążek i kosztował coś koło 130zł.
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Numer postu:#3  Postprzez artuss7 » Pn 0:14, 14 lut 2011

Dziękuję za odpowiedź, jutro na pewno zerknę na to co mi napisałeś. Nie przeszkadza to w jeździe... no ale lubię jak wszystko jest tak jak być powinno no i jak wiadomo skoro jest już luz to znaczy że może być i większy dlatego postanowiłem zapytać ;)
artuss7
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 390
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Lokalizacja: Limanowa/Kraków
Wiek: 35
Panda: 100 HP


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron