Kontrolka CHECK, nierówna praca silnika

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Numer postu:#31  Postprzez 12pawel » Śr 22:53, 09 lut 2011

No więc moje gratulacje. Niejeden by wymiękł a tu proszę :D No więc nauczka na przyszłość że nie należy ufać do końca błędą jakie wyskakują na komputerze. Tylko szkoda zmarnowanych pieniędzy na przepustnicę , ale co tam ważne że pandzia jak nowa :D
12pawel
Bywalec
 
Posty: 154
Dołączył(a): N 18:56, 26 gru 2010
Lokalizacja: olsztyn
Wiek: 46
Panda: już była, Civic vi
Imię: Paweł

Numer postu:#32  Postprzez frew » Cz 8:51, 10 lut 2011

12pawel napisał(a):... szkoda zmarnowanych pieniędzy na przepustnicę , ale co tam ważne że pandzia jak nowa :D


No dokładnie, ale przepustnice sobie zachowam, bo nie wiadomo, kiedy może silniczek krokowy się skończyć :D
Serdecznie dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi, były naprawdę cenne i ogromnie mi pomogły w rozwikłaniu problemu.
Dodam jeszcze odnośnie samej usterki, że objawy pojawiły się już sporo wcześniej (teraz to widzę). Bardzo często zegarek mi się kasował po dodaniu gazu na wyższym biegu, gdy silnik zaczyna się dusić, lub też radio szwankowało. Wyłączało się po kilku minutach grania i później już przerywało tak jak by prąd nie dochodził. Wymieniłem radio i na drugim ten sam objaw. Teraz wiem, że to wina komputera była. :D :D :D :D
frew
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pn 18:00, 07 lut 2011
Lokalizacja: Stargard
Wiek: 52
Panda: 1.1

Numer postu:#33  Postprzez Adam » Śr 16:42, 16 lut 2011

12pawel napisał(a):A wczoraj jak miałeś podpięte auto do komputera to jakie ciśnienie wskazywał?

Witaj - proszę, podaj mi jakie ciśnienie (przez OBDII ) odczytałeś na wolnych obrotach (silnik nagrzany) w Panda 1,1 i obroty, a jakie przy podniesionych obrotach np do 3tys ? Wydaje mi się, że można wykrywać nieszczelność np. kolektora i podniesione obroty?
bart_gabi
Adam
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): Wt 20:09, 18 sty 2011
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 47
Panda: 2004

Poprzednia strona

Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości