Jakie onony letnie szerokość i profil

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Numer postu:#16  Postprzez JDK » Pt 17:28, 21 sty 2011

Moim zdaniem opony o wysokosci 80 nie sa bezpieczne. Mam teraz zimowki 155/80/13 i jadac szybciej jak mocniej skrecisz to zanim opona zareaguje na skret to mija sporo czasu... A to napewno nie jest bezpieczne. A co do niespodziewanych kraweznikow to raczej nawet duza wysokosc nie pomoze jak wjedziesz z duza predkoscia. Tutaj tylko i wylacznie pomoze ostroznosc.
JDK
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2044
Dołączył(a): So 13:32, 25 gru 2010
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 33
Panda: Była Biała, Był Sunny, Było Cc 1.2, Było Bmw e36 coupe Jest Sej 1.4 16v 6 speed
Imię: Jędrek

Numer postu:#17  Postprzez 12pawel » Pt 18:11, 21 sty 2011

JDK napisał(a): jadac szybciej jak mocniej skrecisz to zanim opona zareaguje na skret to mija sporo czasu... A to napewno nie jest bezpieczne.


Teraz to żeś wymyślił :D Jeśli wyczuwasz takie rzeczy to powinieneś stroić zegarki atomowe :D
12pawel
Bywalec
 
Posty: 154
Dołączył(a): N 18:56, 26 gru 2010
Lokalizacja: olsztyn
Wiek: 46
Panda: już była, Civic vi
Imię: Paweł

Numer postu:#18  Postprzez JDK » Pt 18:43, 21 sty 2011

Nie zgodze sie z Toba ale ok. Jak napisalem na wstepie to moje odczucia... Nie musisz sie z nimi zgadzac. Mozesz nie odczuwac roznicy i dla Ciebie jazda na 155/80/13 jest taka sama jak na 185/55/14... Wiec jezeli nie odczuwacie roznicy to fakt lepiej zalozyc wyzsze opony tzn Balony :)
JDK
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2044
Dołączył(a): So 13:32, 25 gru 2010
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 33
Panda: Była Biała, Był Sunny, Było Cc 1.2, Było Bmw e36 coupe Jest Sej 1.4 16v 6 speed
Imię: Jędrek

Numer postu:#19  Postprzez Wolfi » Pt 21:10, 21 sty 2011

JDK napisał(a):Nie zgodze sie z Toba ale ok. Jak napisalem na wstepie to moje odczucia... Nie musisz sie z nimi zgadzac. Mozesz nie odczuwac roznicy i dla Ciebie jazda na 155/80/13 jest taka sama jak na 185/55/14... Wiec jezeli nie odczuwacie roznicy to fakt lepiej zalozyc wyzsze opony tzn Balony :)


kto nie jeździł w pandzie na szerszych kapciach uważa ze seria jest ok i przy tym zostanmy ;)
bo zarówno mamy zwolenników wąskich kapci jak i szerokich i tu nikt nikomu nic nie narzuci :D
Obrazek
Wolfi
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 980
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nisko
Wiek: 42
Panda: 1.1

Numer postu:#20  Postprzez JDK » Pt 21:48, 21 sty 2011

ale nie mozna mowic ze waskie sa fajne jak sie nie jezdzilo na szerokich :P
JDK
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2044
Dołączył(a): So 13:32, 25 gru 2010
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 33
Panda: Była Biała, Był Sunny, Było Cc 1.2, Było Bmw e36 coupe Jest Sej 1.4 16v 6 speed
Imię: Jędrek

Numer postu:#21  Postprzez Wolfi » Pt 22:38, 21 sty 2011

JDK napisał(a):ale nie mozna mowic ze waskie sa fajne jak sie nie jezdzilo na szerokich :P


hehe ale sa złe i koniec, seria rulezzz :D
Obrazek
Wolfi
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 980
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nisko
Wiek: 42
Panda: 1.1

Numer postu:#22  Postprzez Adam » N 18:43, 23 sty 2011

JDK napisał(a):ale nie mozna mowic ze waskie sa fajne jak sie nie jezdzilo na szerokich :P

Niestety jeżdziłem już na różnych, bo byli tacy mądrale co płacili i kupowali, ale wreszcie się zużywały i ja zmieniałem. To malutki samochodzićk i szerokie kapcie są niedociążone, pływają po wodzie i toczą z dużymi oporami więcej mi pali. Zakładać trzeba tak jak jest w instrukcji !!!
Zimą ja wolę wysokie, ale nie powiem (że dobrze robię) daję standard na tyły. To sprawdziłem wielokrotnie np. jadąc po kopnym śniegu i koleinach - ja grzałem, a innych już wyrzucało do rowu. Mam jak testować bo stalowych felg mam sporo.
Na ten przykład poddam stary VW Polo 1990r z wysokimi oponami i 13-tkii :), a to 20lat do tyłu i właśnie teraz już mamy takie polskie drogi :) , że można dać zima lub lato i nić więcej - chyba że jeździsz "czystą" autostradą .
bart_gabi
Adam
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): Wt 20:09, 18 sty 2011
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 47
Panda: 2004

Numer postu:#23  Postprzez Wolfi » N 18:49, 23 sty 2011

Kolego skoro szerokie kapcie nie nadaja sie do pandy napisz do Fiat Polska i zgłos im by nie montowali 15 seryjnie !!! oni tam montuja 15 cali z oponami 195/50 ...
Napisz im że tak nie można !!!
Obrazek
Wolfi
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 980
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nisko
Wiek: 42
Panda: 1.1

Numer postu:#24  Postprzez Adam » N 19:09, 23 sty 2011

Wolfi napisał(a):Kolego skoro szerokie kapcie nie nadaja sie do pandy napisz do Fiat Polska i zgłos im by nie montowali 15 seryjnie !!! oni tam montuja 15 cali z oponami 195/50 ...
Napisz im że tak nie można !!!

A dlaczego nie można? Czy im homologacja tego zabrania? Ja homologacji nie czytałem, więc nie będę im zwracał uwagi i pisał. Amortyzatory mam nadal dobre i ja robię tak, żebym ja był bespieczny na polskiej drodze i szczerze, z serca innym doradzam na jazdę nie na wyścigi. Jeżeli ja się mylę - to przepraszam - nie zastosujcie.
Felgi 14 cali to ja mam na Berlingo 1,4 benz. - pali do 7l/100 (zawsze), a na Berlingo oleju mam 15cali. To muszą byś opony ze wzmocnieniami pod ciężarowe (Michelin). Opory toczenia Pandy i Berlingo mogę też porównywać - śmieszne, ale to jest "tanie" i szkoda ten pojazd jeszcze w Polsce "udziwniać".
bart_gabi
Adam
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): Wt 20:09, 18 sty 2011
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 47
Panda: 2004

Numer postu:#25  Postprzez Wolfi » N 19:18, 23 sty 2011

Hmm rozmawiamy o bezpieczenstwie, wiec powiem tak jezdze na szeorszych kapciach, ale licznik nie przekłamuje bo bład jest w granicach 0.03 %. Nie zauwazylem bym na szerszych oponach stwarzał niebezpieczenstwo a wrecz przeciwnie, uwazam ze wlasnie na szerszych oponach panda sie lepiej trzyma na zakretach, fakt w koleinach sie jeździ ciężej...
Amorki póki co tez mam sprawne, ale tylko rok zrobilem na szerokich oponach. Co do spalania nie wiem czy jest wiecej czy nie, panda mi srednio pali 5-5,5l/100km i tak sie to utrzymuje, no chyba ze po miejsce dosc wysoko ją krece to wtedy i spali wiecej, ale to juz chyba nie 100 procentowa wina opon lecz ciezkiej nogi.
Wiec pisanie ze szerokie koła w pandzie to zarzynanie samochodu jest przesada, ja nic nie odczuwam aby panda mi sie z tego pwoodu psuła, zdaje sobie sprawe ze seria to seria, ale jesli poprawic serie by sie lepiej auto prowadziło to czemu nie???
Obrazek
Wolfi
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 980
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nisko
Wiek: 42
Panda: 1.1

Poprzednia strona

Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości