mała moc, słabe przyspieszenie

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

mała moc, słabe przyspieszenie

Numer postu:#1  Postprzez beduin » N 15:27, 14 kwi 2013

Witam!
Od niedawna jestem posiadaczem Pandy 1,1 Actual – Active, 2008r. 2200 km przebieg (nie wiem czy prawidłowy).
Autko sprowadzone z Francji po niewielkiej stłuczce z przodu. Niedawno kompleksowa diagnostyka komputerowa- wszystko ok.
Jest to moja pierwsza Panda i do czasu przejażdżki inną (1,1 2007r. 145 000 km) nie zdawałem sobie sprawy, że mój misiek jest zmulony i ociężały. Panda kumpla idzie dziarsko do przodu i przyspiesza równomiernie na każdym z poszczególnych biegów, łącznie z 5-ką.
U mnie na trzech pierwszych w miarę dobrze, później jest coraz gorzej, słabnie w oczach.
Po wbiciu czwórki, piątki jakiś czas zero reakcji na gaz, dopiero po jakimś czasie zaczyna powoli zbierać się i przyspieszać. Przy jeździe na piątce pod niewielkie wzniesienia muszę redukować na czwórkę, bo nie daje sobie rady i słabnie.
Nie mając porównania do tej pory myślałem, że tttm ale teraz widzę, że to nie jest normalne.

Koledzy pomóżcie!
Co sprawdzić, gdzie szukać żeby mojego misia odmulić? Może po tej stłuczce coś się mogło przestawić, a może jeszcze nie w pełni dotarty? Postawcie swoje diagnozy.

Z góry dziękuję i pozdrawiam ;))
beduin
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 14:34, 04 kwi 2013
Lokalizacja: Grudziądz
Panda: Actual- Active
Imię: Jakub

Re: mała moc, słabe przyspieszenie

Numer postu:#2  Postprzez Kamillo » N 15:47, 14 kwi 2013

poczekaj, 2008 rok i przebieg 2200? no bo jeśli tak byłoby to mógłby być strasznie zamulony, bo przebieg wskazywałby na to, że auto nie jeździło, tylko stało. a wiadomo, że jak stoi to się najbardziej psuje....
Kamillo
Instruktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 1078
Dołączył(a): So 21:56, 29 paź 2011
Lokalizacja: Pruszków (WPR)
Wiek: 44
Panda: Seat Ibiza V (KJ)
Imię: Kamil

Re: mała moc, słabe przyspieszenie

Numer postu:#3  Postprzez beduin » N 18:09, 14 kwi 2013

a faktycznie, wkradła się pomyłka, oczywiście chodzi o przebieg 22 000km przepraszam
beduin
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 14:34, 04 kwi 2013
Lokalizacja: Grudziądz
Panda: Actual- Active
Imię: Jakub

Re: mała moc, słabe przyspieszenie

Numer postu:#4  Postprzez mustang1 » N 18:45, 14 kwi 2013

Czy aby silnik jest od niego? Może po kraksie nie nadawał się do użytku i przeszczepili inny
mustang1
Aktywny
 
Posty: 63
Dołączył(a): Pt 19:58, 05 paź 2012
Lokalizacja: Wielkopolska
Panda: 1.2 dynamic

Re: mała moc, słabe przyspieszenie

Numer postu:#5  Postprzez matyja » N 18:49, 14 kwi 2013

nie ma co wiele mówić... te silniki nie są mocne, a wszystkie odczucia są subiektywne...
najlepiej podjedź sobie do kogoś z forum, albo na jakiś spot, daj chłopakom autko, niech pojeżdżą i ocenią...

moja Panda na 1-3 biegu można powiedzieć jest dynamiczna, natomiast na 4-5 dopiero jest na prawdę słabo
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: mała moc, słabe przyspieszenie

Numer postu:#6  Postprzez t-przemek » N 19:36, 14 kwi 2013

matyja napisał(a):moja Panda na 1-3 biegu można powiedzieć jest dynamiczna, natomiast na 4-5 dopiero jest na prawdę słabo

Ja mam podobnie, najbardziej zrywna jest na 1, 2, i 3 na wyższych obr, 4 i 5 to tylko powolne nabieranie prędkości :)
t-przemek
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 345
Dołączył(a): Wt 20:43, 04 paź 2011
Lokalizacja: Kraków
Panda: 1.1
Imię: Przemek

Re: mała moc, słabe przyspieszenie

Numer postu:#7  Postprzez Testowy » N 20:15, 14 kwi 2013

Być może masz wersję Eco, które charakteryzowały się inną skrzynią biegów, o dłuższych przełożeniach.Wymyślono je w celu redukcji emisji tlenków węgla i zmniejszczenia spalania. Te wersje Eco z uwagi na długie przełożenia mogą się wydawać słabe, i wymagać redukcji biegów przy podjazdach pod wzniesienia.
Testowy
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): So 20:48, 11 sie 2012
Lokalizacja: Poręba (SZA)
Wiek: 50
Panda: P2 1.2 8V 60KM Eco Dynamic / P3 1,2 8V 69KM Lounge
Imię: Mirek

Re: mała moc, słabe przyspieszenie

Numer postu:#8  Postprzez beduin » Wt 15:46, 16 kwi 2013

Silnik wygląda mi na oryginalny. Może macie rację, że te silniki nie są zbyt dynamiczne. Niepotrzebnie sugerowałem się Pandą kumpla, bo jak się okazało ma z przodu opony o mniejszej średnicy, dlatego wydawął mi się mocniejszy i zrywniejszy, ma za to trochę słabsze osiągi.

Kolego Testowy w jaki sposób można rozpoznać wersję Eco?
beduin
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 14:34, 04 kwi 2013
Lokalizacja: Grudziądz
Panda: Actual- Active
Imię: Jakub

Re: mała moc, słabe przyspieszenie

Numer postu:#9  Postprzez Testowy » Wt 20:02, 16 kwi 2013

Skorzystaj z EPERa. Tam po wpisaniu nr VIN uzyskasz podstawowe informacje o modelu i wyposażeniu Twojego samochodu :)
Testowy
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): So 20:48, 11 sie 2012
Lokalizacja: Poręba (SZA)
Wiek: 50
Panda: P2 1.2 8V 60KM Eco Dynamic / P3 1,2 8V 69KM Lounge
Imię: Mirek

Re: mała moc, słabe przyspieszenie

Numer postu:#10  Postprzez Romix13 » Wt 23:55, 16 kwi 2013

beduin napisał(a):Witam!
...Po wbiciu czwórki, piątki jakiś czas zero reakcji na gaz, dopiero po jakimś czasie zaczyna powoli zbierać się i przyspieszać.

A nie wbija Ci się lekko przy tym na obroty wtedy autko słabo ciągnąc? bo może zaczyna sprzęgło ślizgać, jakby tak było to by wskazywało na początek jego końca.
Zwykle objawia się najpierw na wyższych biegach.
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: mała moc, słabe przyspieszenie

Numer postu:#11  Postprzez beduin » Cz 19:35, 18 kwi 2013

Sprzęgło jest na pewno w porządku, nic się nie ślizga. Dochodzę powoli do wniosku, że niestety na tym silniku, tak jak mi sugerowaliście wcześniej, nic więcej nie osiągnę. Dziękuję wszystkim za rady. Temat do zamknięcia. ;)
beduin
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 14:34, 04 kwi 2013
Lokalizacja: Grudziądz
Panda: Actual- Active
Imię: Jakub

Re: mała moc, słabe przyspieszenie

Numer postu:#12  Postprzez nti » Pn 18:26, 13 maja 2019

Testowy napisał(a):Być może masz wersję Eco, które charakteryzowały się inną skrzynią biegów, o dłuższych przełożeniach.Wymyślono je w celu redukcji emisji tlenków węgla i zmniejszczenia spalania. Te wersje Eco z uwagi na długie przełożenia mogą się wydawać słabe, i wymagać redukcji biegów przy podjazdach pod wzniesienia.



Sprawdziłem u siebie:

169.04B.0.0 - 1.2 8V ECO EMOTION-5 PORTE

VERSIONE SPECIALE ECO ( 119GR / KM ) (LV20)
M 1.2 8V (M5)
V EMOTION (V4)
P 5 PORTE (P5)

Czyli mam tę upośledzoną wersję ECO? Można to jakoś "naprawić" rozsądnym kosztem - tuning programowy itp.?
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: mała moc, słabe przyspieszenie

Numer postu:#13  Postprzez Testowy » Pn 20:18, 13 maja 2019

nti napisał(a):Czyli mam tę upośledzoną wersję ECO? Można to jakoś "naprawić" rozsądnym kosztem - tuning programowy itp.?

Nie mam takiej wiedzy.
I dlaczego od razu upośledzoną? To wersja, którą naprawdę można polubić - jednym z powodów jest to, że nie pamiętam już kiedy ostatnio zapłaciłem mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości... :P
Testowy
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): So 20:48, 11 sie 2012
Lokalizacja: Poręba (SZA)
Wiek: 50
Panda: P2 1.2 8V 60KM Eco Dynamic / P3 1,2 8V 69KM Lounge
Imię: Mirek

Re: mała moc, słabe przyspieszenie

Numer postu:#14  Postprzez nti » Pn 20:55, 13 maja 2019

Testowy napisał(a):
nti napisał(a):Czyli mam tę upośledzoną wersję ECO? Można to jakoś "naprawić" rozsądnym kosztem - tuning programowy itp.?

Nie mam takiej wiedzy.
I dlaczego od razu upośledzoną? To wersja, którą naprawdę można polubić - jednym z powodów jest to, że nie pamiętam już kiedy ostatnio zapłaciłem mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości... :P



Coś mi nie pasowało od początku, jeździłem wcześniej wersją 1.1, przyspieszała dynamicznie, biegi można było zmieniać co trzy sekundy aż do 4 biegu.
Mam objawy identyczne do opisywanych przez kolegę w temacie, jadąc na prostej na 5 biegu 160km/h w momencie gdy zaczyna się jazda pod górkę spada prędkość do 120km i to jest rzeczywista prędkość maksymalna tego samochodu.
Dodatkowo coś czego w poprzedniej Pandzie nie było - w mojej coś "blokuje" w skrzyni biegów zmianę - z wyższego na niższy jak nie zejdzie z obrotów. Kombinowali z każdej strony żeby zmniejszyć spalanie i zadusić silnik.

Co do mandatu to zdarzyło mi się, że trafiłem na kontrolę prędkości zaraz po zjeździe z drogi szybkiego ruchu i dostałem mandat za przekroczenie prędkości o 10km/ h (obszar zabudowany), czyli dla chcącego nic trudnego :policjant:
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: mała moc, słabe przyspieszenie

Numer postu:#15  Postprzez nti » Wt 19:12, 21 maja 2019

Okazało się, że wszystkie wersje z silnikiem 60HP miały normę EURO3 a moja Panda w tej wersji ma standardowy silnik z przekładnią 2500rpm/ 102Nm - tak jak wersje z 2004 roku.
Obawy na szczęście były bezpodstawne.
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości

cron