Wahacze

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Numer postu:#31  Postprzez jakubbi » Śr 1:01, 26 sty 2011

61000 i 2 wymiana wahaczy za mną. TRW wytrzymały całe 13000km. Kupiłem delphi - za jakiś czas dam znać ile wytrzymały :)
jakubbi
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 49
Dołączył(a): Wt 23:25, 25 sty 2011
Lokalizacja: Czaniec
Wiek: 48
Panda: 1.1 Actual Nędza Edyszyn :)
Imię: Kuba

Numer postu:#32  Postprzez JDK » Śr 2:46, 26 sty 2011

ja wymienilem wahacze i pojechalem na zbierznosc, okazalo sie ze wszystki parametry sa idealne... ;) ja zrobilem to tylko z racji tego ze zakladalem nowe zimowki i bylo by szkoda je pociac :)
JDK
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2044
Dołączył(a): So 13:32, 25 gru 2010
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 33
Panda: Była Biała, Był Sunny, Było Cc 1.2, Było Bmw e36 coupe Jest Sej 1.4 16v 6 speed
Imię: Jędrek

wahacz do 1.4 16v

Numer postu:#33  Postprzez artuss7 » So 16:58, 05 mar 2011

Heey ;) Takie pytanko z mojej strony, wiecie może czy do Pandy 100HP są takie same wahacze jak do pozostałych wersji ?
artuss7
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 390
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Lokalizacja: Limanowa/Kraków
Wiek: 35
Panda: 100 HP

Numer postu:#34  Postprzez bambrys » Pn 21:40, 07 mar 2011

tam chyba są inne wahacze po jak się patrzy na stronach co sprzedają to zawsze pisze że pasuje do 1,1 1,2 1,3 jak by było do 1,4 to by chyba pisało bo wiadomo mieli by więcej klientów a co do wahaczy to oryginalny z prawej strony padł przy ok 65-70 tyś założyłem delhi a mam teraz 93 tyś , padł sworzeń miał luz, a co do TRW to ludzie się raczej dobrze wypowiadają a tu koledze padł po 13 tyś
bambrys
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 329
Dołączył(a): Wt 13:57, 28 gru 2010
Lokalizacja: Nisko
Wiek: 39
Panda: 1,1 Olimpic klima gaz BRC
Imię: Dawid

Numer postu:#35  Postprzez artuss7 » Wt 0:35, 08 mar 2011

Właśnie dzisiaj dzwoniłem do Fiata w Krakowie i wahacze są inne :( no niestety :( :( myślałem że w każdej Pandzie będą identyczne, ale dzięki za odpowiedź bo tak czy tak będę musiał poszukać, nic pilnego ale trochę się odzywa zawieszenie szczególnie teraz jak wychodzą dziury :(
P.S Szkoda że jak pojawi się luz na sworzniu to pozostaje wymiana całego wahacza :(
artuss7
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 390
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Lokalizacja: Limanowa/Kraków
Wiek: 35
Panda: 100 HP

Numer postu:#36  Postprzez JDK » Wt 0:48, 08 mar 2011

Ja z jednej strony wymienialem tylko gumy z racji tego ze dostalem je w komplecie z autem... A z drugiej strony musialem wymienic caly whacz :)
JDK
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2044
Dołączył(a): So 13:32, 25 gru 2010
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 33
Panda: Była Biała, Był Sunny, Było Cc 1.2, Było Bmw e36 coupe Jest Sej 1.4 16v 6 speed
Imię: Jędrek

Numer postu:#37  Postprzez bambrys » Wt 21:25, 08 mar 2011

Z jednej strony wymiana całego wahacza to nie jest zły pomysł bo dobry wahacz jeden z droższych jak np delphi jest w cenie ok 180 zł a najtańszy można kupić za 90 zł a same gumy to koszt jakieś właśnie te 90 zł , jak by do tego doszedł sworzeń to pewnie jeszcze więcej a do tego oprócz samego demontażu trzeba wybić gumy i je później wprasować to pewnie wyszło by na to samo , ja za wymianę wahacza zapłaciłem 30 zł chłopakom zajęło to może z 5 minut z wyjęciem starego i założenie nowego
bambrys
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 329
Dołączył(a): Wt 13:57, 28 gru 2010
Lokalizacja: Nisko
Wiek: 39
Panda: 1,1 Olimpic klima gaz BRC
Imię: Dawid

Numer postu:#38  Postprzez prezes77 » Śr 9:03, 23 mar 2011

Wymiana wachaczy za mną,wczoraj powalczyłem z tematem :)
Zaczne od samych wachaczy,zakup zamienników 105 zl. za szt.na allegro.
Jeśli chodzi o sama wymiane to tu kolega napisał ze 5 min wymiana jednego i 30 zł za robote,cena fakt super gdybym miał takiego mechaniora taniego to nawet bym rąk nie brudził ;) co do czasu wymiany to z tym 5 minut Cie troszke poniosło ;)
Mi zajeło na spokojnie 1,5 godz dwie strony razem z łącznikami stabilizatora.
Moja ostatnia sugestia,ktoś powie ze zamiennik to g..... ze lepiej oryginał,bo dłużej wytrzyma itd itd pewnie tak,ale i zamiennik tez potrafi troszke posłuzyć :) przy wymianie wachacza jest jedna zasada,dokrcamy go tak na maksa dopiero po opuszczeniu auta na koła,a nie w powietrzu gdy auto jest uniesione na lewarku.Dlaczego? otóż dlatego ze gdy zrobimy to na uniesionym aucie w momencie gdy samochód opuscimy nastepują ja to tak nazwe :) "niezdrowe" naprężenia i w takim układzie nawet w oryginalnym wachaczu tuleja długo nie posłuzy.
pozdro.
prezes77
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 12:52, 08 lut 2011
Lokalizacja: wrocław
Wiek: 47
Panda: dynamic 1.2 2003

Numer postu:#39  Postprzez bambrys » Cz 10:02, 24 mar 2011

prezes77 napisał(a):Wymiana wachaczy za mną,wczoraj powalczyłem z tematem :)
Zaczne od samych wachaczy,zakup zamienników 105 zl. za szt.na allegro.
Jeśli chodzi o sama wymiane to tu kolega napisał ze 5 min wymiana jednego i 30 zł za robote,cena fakt super gdybym miał takiego mechaniora taniego to nawet bym rąk nie brudził ;) co do czasu wymiany to z tym 5 minut Cie troszke poniosło ;)
Mi zajeło na spokojnie 1,5 godz dwie strony razem z łącznikami stabilizatora.
Moja ostatnia sugestia,ktoś powie ze zamiennik to g..... ze lepiej oryginał,bo dłużej wytrzyma itd itd pewnie tak,ale i zamiennik tez potrafi troszke posłuzyć :) przy wymianie wachacza jest jedna zasada,dokrcamy go tak na maksa dopiero po opuszczeniu auta na koła,a nie w powietrzu gdy auto jest uniesione na lewarku.Dlaczego? otóż dlatego ze gdy zrobimy to na uniesionym aucie w momencie gdy samochód opuscimy nastepują ja to tak nazwe :) "niezdrowe" naprężenia i w takim układzie nawet w oryginalnym wachaczu tuleja długo nie posłuzy.
pozdro.


Co do 5 minut wcale nie przesadziłem wjechałem na podnośnik , podnieśli samochód , dwóch chłopaczków odkręciło 3 śruby od wahacza i go wyciągnęli kwestia może dwóch minut , założyli nowy dokręcili lekko, opuścili na kobyłkę i dokręcili już solidnie , opuścili auto i ot już po sprawie wiadomo kolego sam też wymieniałem amortyzatory i zeszło mi ok godziny ze stroną ale to nie ma się wprawy a jak zajeżdżasz do mechanika to on już wie co jak i gdzie ruszyć żeby poszło a nie metodami prób i błędów a takie ceny to w nisku jak chcesz to przyjedz na drugi raz :D
bambrys
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 329
Dołączył(a): Wt 13:57, 28 gru 2010
Lokalizacja: Nisko
Wiek: 39
Panda: 1,1 Olimpic klima gaz BRC
Imię: Dawid

Numer postu:#40  Postprzez prezes77 » Cz 11:19, 24 mar 2011

Nisko hmmm Nisko nieeeeeee za daleko ;) hehe pozdrawiam :)
ps.męczy mnie te 5 min,tak ze stoperem w ręku no nie wiem,nie wiem.
prezes77
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 12:52, 08 lut 2011
Lokalizacja: wrocław
Wiek: 47
Panda: dynamic 1.2 2003

Numer postu:#41  Postprzez elitspro » Cz 21:26, 24 mar 2011

Ja w 1.5 godziny to tuleje wymienilem :-) a tak przy wymianie tulejek musicie zwrócić uwagę jak są zamocowane, bo musza być tak jak oryginalne, żeby tuleja działała w dwóch płaszczyznach. Na tulejce z tego co pamiętam, jest znaczek który musi być skierowany w stronę znaczka znajdującego sie na wahaczu. :)
elitspro
Fanatyk na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 724
Dołączył(a): Pt 10:49, 11 lut 2011
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 32
Panda: 1.1 Blue FL

Numer postu:#42  Postprzez ...:::V71:::... » Pt 0:38, 25 mar 2011

wymiana wahaczy nie jest trudna, nie bójcie się samemu tego robić.
Z tego co pamiętam to jeżeli nie odkręcacie amorka od zwrotnicy tylko samą zwrotnice od sworznia to nie ma potrzeby jechać na zbieżność.
Jeżeli odkręcacie amorki od zwrotnic to gubicie kąty i geometria obowiązkowa.

A co do tych 30zł za wymianę tulejki tylnej belki to nie wierzę, że ktoś to zrobi za te pieniądze.
Zamiast krwi benzyna
zamiast serca turbina


Pzdr.
...:::V71:::...

MOJA PANDA
http://www.pandaclubpolska.pl/forumpcp/ ... highlight=
...:::V71:::...
Sympatyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 106
Dołączył(a): So 21:55, 19 mar 2011
Lokalizacja: Wrocław - Nottingham
Wiek: 38
Panda: sprzedana :(

Numer postu:#43  Postprzez moszczu » So 12:35, 26 mar 2011

ja przy swojej pandzie wachacze wymieniłem po 40.000 nie pamiętam już jakiej firmy teraz panda ma przejechane ok132000km i wachacze są w porządku :) pewnie oryginalne musiały być wadliwe

przedstawiam schemat jak wymontować wachacz
Obrazek
zródło: FIAT PANDA Józef Zembrowicz WKŁ
Wydawnictwa Komunikacji i Łączności

polecam książke :wink:
moszczu
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1709
Dołączył(a): Wt 22:04, 22 mar 2011
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 35
Panda: 1.1 Blue Actual 2003r.
Imię: Michał

Numer postu:#44  Postprzez Dreamcatcher » Wt 13:14, 19 lip 2011

powiedzcie mi czy po wymianie tulei wahaczy (przód) trzeba robić zbieżność?
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Numer postu:#45  Postprzez zecer1971 » Wt 15:31, 19 lip 2011

Dreamcatcher napisał(a):powiedzcie mi czy po wymianie tulei wahaczy (przód) trzeba robić zbieżność?


lepiej zrobić :)
zecer1971
Zasłużony dla PCP
Avatar użytkownika
 
Posty: 859
Dołączył(a): Pt 23:07, 05 lis 2010
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 52
Panda: Była Active z klimą
Imię: Tomek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości