Wahacze

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: Wahacze

Numer postu:#136  Postprzez wujek_arbuzzz » Cz 19:54, 17 maja 2018

odkopuję, bo już nie jestem przekonany że po wymianie wahacza nie trzeba robić zbieżnośći, jak myślałem kiedyś.
werdykt jest taki mój, że to zależy raz trzeba, raz nie trzeba. ;) po poprzednich wymianach zbieżności nie robiłem i było ok . a teraz wymieniłem dwa wahacze, nie chciałem się bawić w wyciskanie tulei - podobno można, ale jeden był oryginalny jeszcze od nowości (210k) i poszła pozioma tuleja a w drugim tez sworzeń luzikował, więc dwa nowe.
trochę po tej operacji zaczęly mi piszczeć opony przy ruszaniu, i kierownica w trakcie jazdy lekko się kręcić (a brak wspomagania), więc pojechałem na zbieżność.
Już robiłem u gościa wcześniej zbieżność, więc pojechałem jak po swoje.
Podłubał, powiedział, że jak dwa są nowe no to wiadomo minimalne różnice z OEMami i trzeba poprawić,
mówię ok poprawiaj Pan i kładę 100zł.
wyjeżdżam, wszsytko spoko.
Ale...
przy dodawaniu gazu ściąga w lewo, a przy odpuszczeniu ściąga w prawo.
no tak nie powinno być.
Dzwonię do typa i mówię jak jest i że chcę się umówić na korektę. no bo wahacze nówki sztuki.
On mówi że to wina gumy w wahaczach, że ściąga, że guma nie trzyma jak trzeba i że to po ustawieniu dobrym geometrii wina wahaczy. Pyta jaka firma , ja mówię VEMAPOL, już ich używałem i było spoko cenowo i spoko jakościowo, a on że nie wie co to i to na pewno wina gumy w wahaczu.
Mi się wydaje, że nawet najbardziej padlinny wahacz powinien na starcie dobrze trzymać w ryzach zawieszenie niezależnie czy za 100 czy za 400 zł.
Obrazek
wujek_arbuzzz
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 88
Dołączył(a): Śr 13:02, 23 maja 2012
Lokalizacja: W-wa
Panda: 1.1 VAN '05

Re: Wahacze

Numer postu:#137  Postprzez olo 1 » Pn 5:26, 28 maja 2018

Mechanik może mieć rację.Ja zawsze zmieniam tuleje na pełne z Punto.
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Re: Wahacze

Numer postu:#138  Postprzez wujek_arbuzzz » Śr 14:16, 31 paź 2018

apdejt : Po różnych perturbacjach i sporach pomiędzy Panem od geometrii a sprzedawcą wahaczy i moją osobą, kupiłem używany wahacz z allegro, żeby ten "nowy" zgłosić na reklamację, a auto mogło spokojnie sobie stać o własnych siłach. Jak się okazało wahacz używany jest na tyle zacny, że nie tylko może auto na nim stać, ale spokojnie jeździć i bez stuków trzasków i zgrzytów, które to ostatnio towarzyszyły moim podróżom tym autem. Przez te dźwięki szykowałem się do wymiany łożysk amortyzatorów, bo przy skręcaniu i hamowaniu były charakterystyczne zgrzyty. Teraz jak ręką odjął wszystkie dźwięki z zawieszenia ucichły. Zobaczę co powiedzą w sklepie na temat wahacza jak znajde paragon za zakup...
Obrazek
wujek_arbuzzz
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 88
Dołączył(a): Śr 13:02, 23 maja 2012
Lokalizacja: W-wa
Panda: 1.1 VAN '05

Re: Wahacze

Numer postu:#139  Postprzez Albercik » Cz 0:39, 01 lis 2018

Ja raz próbowałem reklamować amortyzator, który złamał się po tygodniu. Monroe. Bez armii prawników i worka gotówki - nie do wygrania...
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Wahacze

Numer postu:#140  Postprzez diesel » Cz 19:29, 19 gru 2019

U mnie też tuleje z przodu kwalifikują się do wymiany. Mechanik powiedział mi że koszt wymiany samych tulei będzie większy niż wymiana całych wahaczy. W zakupie oczywiście same tuleje wyjdą taniej ale że nie wiem ile wahacze już przeszły więc chyba wymienię całe. Trafiły mi się wahacze firmy Teknorot. Czy ktoś montował je u siebie i może coś o nich powiedzieć?
diesel
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz 1:55, 19 kwi 2018
Lokalizacja: mazowsze
Panda: 1,3 JTD
Imię: Przemo

Re: Wahacze

Numer postu:#141  Postprzez morpheus1581 » Cz 22:04, 19 gru 2019

O tych nie słyszałem. Ja osobiście kupiłem Magneti Mareli i były ok. Nawet zbieżności specjalnie nie trzeba było ustawiać. Koszt coś niecałe 300 dałem za kpl.
morpheus1581
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1900
Dołączył(a): N 20:56, 12 paź 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 43
Panda: Była Panda jest Fabia
Imię: Marcin

Re: Wahacze

Numer postu:#142  Postprzez lukkow » N 18:00, 29 gru 2019

Mialem komplet teknorotow w innym aucie . Bmw e39, przez pierwsze 3 tys ok, potem drgania na kierownocy ,miekkie tuleje sie zrobily
lukkow
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 16:39, 07 sty 2017
Lokalizacja: zabrze
Panda: panda 2
Imię: Łukasz

Re: Wahacze

Numer postu:#143  Postprzez kineret » Śr 20:00, 16 lis 2022

MM padły po 40kkm - nie były drogie ale szkoda roboty. Następne będą TRW.
kineret
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz 15:34, 31 maja 2018
Lokalizacja: Wrocław
Panda: 1.3 Multijet
Imię: Alex

Re: Wahacze

Numer postu:#144  Postprzez Saba » Pt 0:59, 18 lis 2022

No i ja jestem po wymianie wahaczy na "nówki" - oczywiście komplet. Poza wynalazkami, do wyboru były Delphi i Magneti Marelli. Założone te od Delphi, bo inne części zawieszenia też mam z tej firmy. Jak na razie po dwóch tysiącach jest super. A zbieżność? Po wahaczach jakoś nie była konieczna, ale po wymianie końcówek drążka korekty były już niezbędne. Koszt jakiś oczywiście jest, ale relatywnie niewielki - szczególnie w stosunku do niepotrzebnie dartych opon :-)
Saba
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 119
Dołączył(a): N 19:13, 10 paź 2021
Lokalizacja: Sikorówka
Panda: Panda 1,2 4x4 Climbing
Imię: Saba

Re: Wahacze

Numer postu:#145  Postprzez zibi63 » N 9:43, 08 paź 2023

Odgrzeję temat. Mam pytanie dotyczące jak to się fachowo nazywa "śruby mocującej sworzeń kulowy wahacza do zwrotnicy". Ostatnio wymieniałem lewą stronę i oryginał nie nadawał się do użytku. Mechanik znalazł taką u siebie (nie na całej długości ma gwint). Planuję w najbliższym czasie wymienić prawą stronę i zabezpieczyć się na wszelki wypadek z tą śrubą. Byłbym wdzięczny za informację, jakie oznaczenie ma w/w śruba . Dodam jeszcze tylko, że po wymianie lewej strony (włożony Magneti Marelli), profilaktycznie pojechałem na geometrię i okazało się, że poleciała i to wyraźnie.
zibi63
Stały bywalec
 
Posty: 251
Dołączył(a): Śr 19:58, 13 lis 2013
Lokalizacja: Horodło
Panda: Actual 2011
Imię: Zbyszek

Re: Wahacze

Numer postu:#146  Postprzez arnold » N 16:45, 08 paź 2023

Chodzi o to żeby śruba była pasów a w tym miejscu gdzie nie ma gwintu (średnica mniej więcej 8mm jak gwint, nic więcej. W sklepie ze śrubami dobiorą. I raczej to jest klasa 10.9.
Po wpisaniu śruba sworznia zwrotnicy panda wyskakują na aukcjach.

Wysłane z mojego SM-G981B przy użyciu Tapatalka
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: Wahacze

Numer postu:#147  Postprzez Nowicjusz » Pn 9:38, 09 paź 2023

Nowicjusz
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): Wt 15:02, 23 cze 2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Panda: 1.2
Imię: Tomasz

Re: Wahacze

Numer postu:#148  Postprzez zibi63 » Śr 20:33, 11 paź 2023

Ok. Dzięki za podpowiedź.
zibi63
Stały bywalec
 
Posty: 251
Dołączył(a): Śr 19:58, 13 lis 2013
Lokalizacja: Horodło
Panda: Actual 2011
Imię: Zbyszek

Re: Wahacze

Numer postu:#149  Postprzez tapatic » So 16:29, 21 paź 2023

Jaki jest nr silentbloka z punto na wymianę tylnego silentbloka przedniego wahacza Pandy?
tapatic
Aktywny
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr 13:49, 21 lut 2018
Lokalizacja: Kielce
Panda: Panda 3 Easy 2015 1,2 69km Panda 2 2011 1,2
Imię: Dariusz

Poprzednia strona

Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości