Ogrzewanie

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: Problem z ogrzewaniem

Numer postu:#31  Postprzez BoskiCoolo » Pt 21:01, 05 gru 2014

no tak ale jak korek odkręcam np rano to słychać syk więc chyba ciśnienie korek trzyma... nawet zaryzykowałem i odkręciłem korek bardzo wolno i delikatnie tylko aby uciekło powietrze na zagrzanym silniku, auto było wtedy wyłączone i też syknięcie było, czyli jest dobry bo w układzie robi się podciśnienie znaczy rolę spełnia... może jutro zaryzykuję wymianę tego termostatu...
BoskiCoolo
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 62
Dołączył(a): Cz 8:34, 04 gru 2014
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiek: 41
Panda: Active Alaska 1.1
Imię: Maciej

Re: Problem z ogrzewaniem

Numer postu:#32  Postprzez Romix13 » Pt 22:21, 05 gru 2014

Zanim wymienisz termostat to zrób właściwą procedurę odpowietrzania, bo jeśli słychać przelewanie w układzie to nadal jest źle odpowietrzony. Do odpowietrzania masz 2 zaworki : 1 na górnej części chłodnicy a drugi na wężu przy grodzi silnika. Odpowietrzasz w trakcie gazowania, jak dobrze odpowietrzysz i przy napełnionym do MAX płynie dalej nie będzie ogrzewania, to wtedy zajmij się termostatem. 8)
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Ogrzewanie

Numer postu:#33  Postprzez BoskiCoolo » So 19:22, 06 gru 2014

no wiem gdzie są odpowietrzniki no ale wydaje mi się że robię, znaczy robiłem to dobrze... chyba że może ktoś przedstawi tą procedurę bo spotkałem się z różnymi wersjami... dzisiaj zapaliłem autko i znowu przy gazowaniu leci ciepłe, bieg jałowy letnie, pogazowałem jeszcze trochę i jakoś po tym leciało już ciepłe powietrze nie letnie :) termostatu nie wymieniałem na razie czekam aż zacznie mnie to irytować to stanu wrzenia :)
BoskiCoolo
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 62
Dołączył(a): Cz 8:34, 04 gru 2014
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiek: 41
Panda: Active Alaska 1.1
Imię: Maciej

Re: Ogrzewanie

Numer postu:#34  Postprzez Romix13 » N 15:03, 07 gru 2014

Jak dobrze zagrzejesz autko to ma być gorące. Tylko nie sugeruj się że odrazu jak tylko wskazówka dojdzie do połowy to już jest ciepłe, bo musi już dłuższy czas być w połowie skali żeby było naprawdę dobrze ciepłe, dlatego że nasze wskaźniki mają szeroki zakres i jak już stoi w połowie to może mieć temp. mniej więcej ~75'C, a jak będzie 90'C to też będzie w połowie i tak ma zostać. Druga sprawa jeśli Ci faluje wskaźnik ,znaczy już po zagrzaniu schodzi chwilami poniżej połowy np.o 2-3 kreski to zostaje kolejna próba odpowietrzenia lub wymiana termostatu na bank z tym że po wymianie również odpowietrzasz 8) a jak zdecydujesz się na wymianę termostatu to w razie problemów zapraszam również do tego działu 8)
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Ogrzewanie

Numer postu:#35  Postprzez BoskiCoolo » Pn 15:48, 08 gru 2014

znalazłem to:

1. na gorącym silniku odkręcasz najpierw jeden odpowietrznik, przegazowujesz kilka razy, zakręcasz i analogicznie z drugim odpowietrznikiem
uzupełniasz płyn chłodniczy i ponownie przystępujesz do odpowietrzenia - uzupełniam kiedy? jak ostygnie? Czy mam wyłączyć auto, odkręcić korek, dolać i dalej odpowietrzać... przecież nawet jak go ubędzie, a wartość jego mieści się w poziomie min-max to mogę go dolać dopiero jak silnik ostygnie. Bo przecież wytwarza się ciśnienie, temperatura i zaburzają stan faktyczny płynu i dopiero na zimnym widać ile rzeczywiście powinno go być.

2. możesz też przy otwartym odpowietrzniku dolewać płynu chłodniczego aż do przelania odpowietrznika - którego tego do nagrzewnicy czy od chłodnicy?
BoskiCoolo
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 62
Dołączył(a): Cz 8:34, 04 gru 2014
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiek: 41
Panda: Active Alaska 1.1
Imię: Maciej

Re: Ogrzewanie

Numer postu:#36  Postprzez arnold » Pn 19:42, 08 gru 2014

Od chłodnicy. Te drugiego nie przelejesz w żaden sposób. A korek na ciepłym odkręcisz, ale trzeba uważać.

Wysłane z mojego ST23i
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: Ogrzewanie

Numer postu:#37  Postprzez BoskiCoolo » Pn 20:52, 08 gru 2014

będę musiał wymienić ten termostat bo chyba dziadyga się wiesza, stąd te letnie na postoju i przelewanie pod deską, tyle co go odpowietrzałem więc powinno być już do tej pory ok, ale tak w skrócie opiszę metodę odpowietrzania:

1. Grzeje autko aż złapie temperaturę.
2. Ustawiam pokrętło na grzanie.
3. Odkręcam odpowietrznik chłodnicy - przygazowuję parę razy, leci płyn - zakręcam.
4. Odkręcam odpowietrznik nagrzewnicy - przygazowuję parę razy, leci płyn - zakręcam.
Oczywiście punkt 3 i 4 mogę powtórzyć kilka razy dla pewności.
5. Na zimnym silniku dolewam płynu do stanu max.

jak ktoś ma uwagi będę wdzięczny... tylko gdzieś kiedyś wyczytałem aby czekać do włączenia i wyłączenia wentylatora dopiero odpowietrzać układ, metodą odkręć zakręć, odczekaj, odkręć zakręć itd.
BoskiCoolo
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 62
Dołączył(a): Cz 8:34, 04 gru 2014
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiek: 41
Panda: Active Alaska 1.1
Imię: Maciej

Re: Problem z ogrzewaniem

Numer postu:#38  Postprzez Rejmi » Wt 14:23, 09 gru 2014

BoskiCoolo napisał(a):odgrzeje temat bo mam dziwną przypadłość z ogrzewaniem... otóż jak się jedzie, daje gazu autko po rozgrzaniu grzeje dość intensywnie no ale kiedy się stanie i chodzi na biegu jałowym po chwili leci letnie powietrze, chyba że jak dość dłuuuuuuuuuugo pochodzi na jałowym to wtedy grzeje i na postoju. Odpowietrzany był ze 4 razy i wtedy na świeżo grzeje ale następnego dnia to samo, do tego po odpaleniu słychać takie przelewanie płynu pod deską, czasami słychać też przelewanie po dodawaniu gazu podczas jazdy. Czyżby termostat szwankował jak się daję gazu pod ciśnieniem się otwiera, a jak na jałowym to przymyka? Faluje wskazówka ale to ohohohoho z parę latek tu podejrzewam czujnik temperatury płynu, bo wcześniej nie pierwszą zimę tak faluje i problemów z ogrzewaniem na postoju nie było :/



wymiana termostatu plus odpowietrzenie chlodnicy i nagrzewnicy
i masz temat do zapomnienia
Rejmi
Stały bywalec
 
Posty: 219
Dołączył(a): Pn 20:48, 23 cze 2014
Lokalizacja: LBN
Panda: Czerwona
Imię: Rejmi

Re: Ogrzewanie

Numer postu:#39  Postprzez Romix13 » Śr 21:20, 10 gru 2014

BoskiCoolo napisał(a):jak ktoś ma uwagi będę wdzięczny... tylko gdzieś kiedyś wyczytałem aby czekać do włączenia i wyłączenia wentylatora dopiero odpowietrzać układ, metodą odkręć zakręć, odczekaj, odkręć zakręć itd.

Wentylator jest pewnego rodzaju odnośnikiem ,gdy się włączy to masz pewność że silnik osiągnął maksymalną temp.nagrzania i wtedy najlepiej jest odpowietrzać.
Tak jak Rejmi napisał, jeśli dalej masz problemy z grzaniem wymień termostat ,koszt nieduży a masz pewne tylko potem powtórz procedurę odpowietrzania 8)
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Ogrzewanie

Numer postu:#40  Postprzez OsiemKilo » Cz 9:46, 11 gru 2014

Pamiętajcie o pompie wody, jak nie była wymieniana i ma duży przelot to moze byc winna .
https://driiive.com/8kilo/FiatPanda/ <-- Zobacz moją pandę na Driiive.com
OsiemKilo
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1762
Dołączył(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Re: Ogrzewanie

Numer postu:#41  Postprzez BoskiCoolo » Cz 15:01, 11 gru 2014

to się zmobilizuję do wymiany termostatu :) co to pompy wody była wymieniania wraz z płynem w maju więc jak wcześniej pisałem wrzesień - październik było wszystko ok dopiero od listopada tak się coś zaczęło dziwnie dziać :)
i z wymiany nici, silnik padł a właściwie uszczelka pod głowicą... szkoda gadać... i kupa kasy wyrwana z portfela :cry:
BoskiCoolo
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 62
Dołączył(a): Cz 8:34, 04 gru 2014
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiek: 41
Panda: Active Alaska 1.1
Imię: Maciej

Re: Ogrzewanie

Numer postu:#42  Postprzez olo 1 » Pt 19:03, 12 gru 2014

BoskiCoolo napisał(a):i z wymiany nici, silnik padł a właściwie uszczelka pod głowicą... szkoda gadać... kur... i kupa kasy wyrwana z portfela :cry:

No i masz przyczynę.Na szczęście części nie szarpią po portfelu,robocizna już bardziej,jeśli będziesz robił doradzałbym jeśli trzeba,zmienić rozrząd z pompą,sprawdzić na szczelność i wyrównać głowicę,można też zmienić uszczelniacze i dotrzeć zawory
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Re: Ogrzewanie

Numer postu:#43  Postprzez BoskiCoolo » So 16:01, 13 gru 2014

no właśnie będzie full serwis głowica, uszczelki, uszczelniacze no i inne cuda nie widy, co będą wymagały wymiany... nad rozrządem i pompą się zastanawiam bo były wymienianie jakoś w maju i nie wydaje mi się aby wymagały kolejnej wymiany... ewentualnie sam rozrząd niech wymienią no ale trochę do kupy się to uzbiera jakby nie było, przy okazji zobaczą ten termostat... ehhh
BoskiCoolo
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 62
Dołączył(a): Cz 8:34, 04 gru 2014
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiek: 41
Panda: Active Alaska 1.1
Imię: Maciej

Re: Ogrzewanie

Numer postu:#44  Postprzez Romix13 » N 16:33, 14 gru 2014

Skoro UPG padła to musiał już wcześniej coś przepuszczać minimalnie płyn, dlatego dalej pewnie było słychać efekt bulgotania. Myślę że na wymianie uszczelki się zakończy, bo skoro uszczelka to termostat będzie dobry :ok:
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Ogrzewanie

Numer postu:#45  Postprzez BoskiCoolo » N 18:31, 14 gru 2014

całkiem możliwe że to wszystko wina uszczelki... ale i tak mają na niego zerknąć skoro to wszystko rozbierają... niech zrobią to raz a dobrze (wymienią wszystko co wymaga wymiany) = wysokie koszty niż po łebkach co w czasie się rozłoży na jeszcze większe... w następnym tygodniu pod koniec chyba dadzą radę się z tym uporać...
BoskiCoolo
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 62
Dołączył(a): Cz 8:34, 04 gru 2014
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiek: 41
Panda: Active Alaska 1.1
Imię: Maciej

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron