wysokość w cm tylnego zawieszenia

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

wysokość w cm tylnego zawieszenia

Numer postu:#1  Postprzez mzungu86 » Pt 13:15, 15 cze 2012

Witam, planuje wymienić tylne sprężyny w moim vanie na sprężyny z normalnej wersji gdyż obecne są bardzo twarde i jest to dla mnie uciążliwe a nasze drogi do idealnie równych nie należą i tu prośba do was...

moglibyście zmierzyć metrem wysokość tylnego zawieszenia od ziemi do nadkola w miejscu osi koła? bardzo byście mi pomogli ponieważ koszt sprężyn nie jest wysoki (90z/szt) a wiedziałbym czy tyłek mojej pandy obniży się wraz z wymianą sprężyn, na obecnych sprężynach stoi dość wysoko i chciałbym aby tak pozostał, jednak nie jestem pewny czy tak będzie, dzięki życzliwym i przepraszam za kłopot
mzungu86
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): N 10:37, 10 lip 2011
Lokalizacja: Niepołomice
Wiek: 37
Panda: 1.1 lpg

Re: wysokość w cm tylnego zawieszenia

Numer postu:#2  Postprzez Lukasz » Pt 13:58, 15 cze 2012

Mam takie dwie sprężyny do odsprzedania :) nawet bym powiedział ze za grosze :) (przednie takze posiadam) wysokość nie powinna sie zmienic, wsadziłem krótsze od pandy 100HP i nie wiele sie obnizylo a sa o 1 - 2 zwoje krótsze, takze nic nie powinno sie zmienic poza twardoscia (max 2cm zmiany - niezauważalne) :)
Lukasz
Przyjaciel klubu
Avatar użytkownika
 
Posty: 709
Dołączył(a): Wt 21:48, 27 wrz 2011
Lokalizacja: Mysłowice
Wiek: 31
Panda: Abarth 500 EsseEsse 160KM '10 + Alfa Romeo MiTo 1.4tb 155KM '08
Imię: Łukasz

Re: wysokość w cm tylnego zawieszenia

Numer postu:#3  Postprzez zamberek » Pt 21:40, 15 cze 2012

Może i jest uciążliwe, do wszystkiego da się przyzwyczaić :P ja mam u siebie odkąd kupiłem misia i nie narzekam. Musisz wziąć pod uwagę jeszcze to, że tył teraz będzie miękki, więc jak jeździsz często/zawsze z kompletem na pokładzie to misiek będzie siedział nisko. O tym już nie którzy pisali tutaj, musiałbyś użyć szukajki ;)
Obrazek
zamberek
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 701
Dołączył(a): Śr 23:50, 01 cze 2011
Lokalizacja: Grajewo/Warszawa
Wiek: 36
Panda: '05 1.1 VAN LPG
Imię: Maciek

Re: wysokość w cm tylnego zawieszenia

Numer postu:#4  Postprzez mzungu86 » So 0:24, 16 cze 2012

Łukasz napisz na priva ile sobie życzysz za te 2 tylne sprężynki i jaki przebieg pokonały u Ciebie, wiadomo że w miarę przebiegu i lat sprężyna poddaje się a mnie zależy na tym aby jeździło się w miarę normalnie/miękko a jednocześnie nie stracić wysokości bo to potrafi kiepsko wyglądać, zemberek mam świadomość o miękkości zawieszenia po takim modzie ale właśnie o to mi chodzi, teraz jeżdżę góra we 2 osoby i zawsze jest mi o wiele za twardo, jednocześnie lubię jak tył pandy stoi wysoko tak jak teraz:) no to jak... pomożecie? :)
mzungu86
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): N 10:37, 10 lip 2011
Lokalizacja: Niepołomice
Wiek: 37
Panda: 1.1 lpg

Re: wysokość w cm tylnego zawieszenia

Numer postu:#5  Postprzez nti » Pt 19:28, 24 sty 2020

Jestem ciekawy, czy kolega wymienił te sprężyny? U mnie tylne zawieszenie jest jakieś 5 cm wyższe niż z przodu, widać to bardzo wyraźnie patrząc na samochód z przodu. Prześwit jest dużo większy i rzuca się to w oczy gdy postawię auto obok innej Pandy 2.
Nie wiem dlaczego tak jest, szkoda że przód nie jest też zwieszony tak wysoko. Może poprzedni właściciel zamontował sprężyny z VANa? :-)
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 324
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości