Lewarek zmiany biegów - czy będzie pasował.

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Lewarek zmiany biegów - czy będzie pasował.

Numer postu:#1  Postprzez bekas » Pn 19:17, 30 sty 2012

Witam,
Jestem posiadaczem Pandy 1.1 z 2003 roku. Zakupiłem autko z zerwaną (połamaną gałką zmiany biegów). Niestety okazało się, że dostanie tej części osobno graniczy z cudem (albo ceny są wprost kosmiczne). Alternatywą jest zakup całego lewarka z oprzyrządowaniem. Znalazłem na allegro takowy zestaw razem z linkami:

http://allegro.pl/fiat-panda-1-1-2005-wybierak-biegow-z-linkami-i2045468404.html

Moje pytanie brzmi: czy ten lewarek z 2005 roku będzie pasował do mojego autka ? Zadałem to pytanie sprzedającemu, jednakże nie był on w stanie udzielić mi odpowiedzi. Dodatkowo chciałbym zapytać czy jego ewentualna wymiana będzie jakimś szczególnie trudnym przedsięwzięciem (na aukcji sprzedawany jest lewarek razem z linkami, a ja chciałbym zostawić stare linki z mojego auta i przełożyć sam lewarek). Z góry dziękuję za podpowiedzi.

łączę pozdrowienia
bekas
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn 19:04, 30 sty 2012
Lokalizacja: Gdańsk
Panda: 1.1 2003 + LPG Lovato Smart

Re: Lewarek zmiany biegów - czy będzie pasował.

Numer postu:#2  Postprzez Kordian » Pn 19:21, 30 sty 2012

Wypadało by się przywitać w odpowiednim dziale.
Ostatnio edytowano Pn 21:14, 30 sty 2012 przez Kordian, łącznie edytowano 1 raz
Panda ABARTH Bordo Limited Edition
Kordian
Użytkownik Zbanowany
Avatar użytkownika
 
Posty: 1626
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Panda: Abarth Bordo Limited Edition
Imię: PANICZ Kordian

Re: Lewarek zmiany biegów - czy będzie pasował.

Numer postu:#3  Postprzez Vito » Pn 21:10, 30 sty 2012

Wymiana nie jest skomplikowana choć możesz mieć mały problem z zdjęciem linek ( Trzeba gniazdo podważyć by zeskoczyło z kulki)
Co dokładnie ci pękło bo mam wiele gratów do sziftera :)


Tak jak Kordian pisał należałoby się przywitać w stosownym dziale :P
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Re: Lewarek zmiany biegów - czy będzie pasował.

Numer postu:#4  Postprzez bekas » Pn 23:24, 30 sty 2012

Vito napisał(a):Wymiana nie jest skomplikowana choć możesz mieć mały problem z zdjęciem linek ( Trzeba gniazdo podważyć by zeskoczyło z kulki)


Dziękuję za podpowiedź. Czyli rozumiem, że nie powinno być problemu z adaptacją dźwigni z allegro do mojego modelu ?
Vito napisał(a):Co dokładnie ci pękło bo mam wiele gratów do sziftera :)

W zasadzie zakupiłem auto ze złamaną gałką zmiany biegów (ciężko to opisać ale jak spojrzeć na nią z góry to raczej przypomina jajko a nie koło, a dodatkowo całe mocowanie w którym siedział wieloklin jest pęknięte - z przesunięciem - w 4 miejscach, zatem sama gałka nie nadaje się już kompletnie do niczego). Dodatkowo nie mam sprężyny i mam połamaną tą obręcz, która trzyma mieszek w desce rozdzielczej. Na dokładkę, nie mam jednej z tych blaszek, które trzymają zatrzaski obręczy w desce rozdzielczej.
Vito napisał(a):Tak jak Kordian pisał należałoby się przywitać w stosownym dziale :P

Przepraszam, że tak od razu zacząłem z grubej rury, ale w pracy nie było za wiele czasu na rozglądanie się, więc skupiłem się raczej na przeszukaniu forum czy nie ma podobnego tematu, a także na zadaniu pytania w odpowiednim miejscu :)
bekas
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn 19:04, 30 sty 2012
Lokalizacja: Gdańsk
Panda: 1.1 2003 + LPG Lovato Smart

Re: Lewarek zmiany biegów - czy będzie pasował.

Numer postu:#5  Postprzez Vito » Wt 0:25, 31 sty 2012

jakbyś coś innego chciał to mam takie viewtopic.php?f=51&t=2046

Nówka :) sprężynkę też gdzieś znajdę :)
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Re: Lewarek zmiany biegów - czy będzie pasował.

Numer postu:#6  Postprzez Worczynski » Wt 9:19, 31 sty 2012

Matko, co twój poprzednik z tą gałką wyrabiał, że ją tak 'zgwałcił' :/ Jesli kupisz na allegro całą dźwignię, będzie pasowała :)
Worczynski
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1250
Dołączył(a): Wt 9:28, 12 kwi 2011
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 33
Panda: 1.1 Actual yellow banana! + kuchenka gazowa :)
Imię: Paweł

Re: Lewarek zmiany biegów - czy będzie pasował.

Numer postu:#7  Postprzez bekas » Wt 10:09, 31 sty 2012

Vito napisał(a):jakbyś coś innego chciał to mam takie viewtopic.php?f=51&t=2046

Nówka :) sprężynkę też gdzieś znajdę :)


Przejrzałem Twoje propozycje ale nie pasowały kolorystycznie - czytaj, żona byłaby niezadowolona :)

Worczynski napisał(a):Matko, co twój poprzednik z tą gałką wyrabiał, że ją tak 'zgwałcił' :/ Jeśli kupisz na allegro całą dźwignię, będzie pasowała :)


Też jestem bardzo ciekawy jak można tak strasznie zmasakrować gałkę zmiany biegów. Podejrzewam że podjął się wymiany mieszka co w połączeniu z prawdopodobnym posiadaniem 2 lewych rąk doprowadziło do całkowitej destrukcji lewarka od strony wizualnej...
bekas
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn 19:04, 30 sty 2012
Lokalizacja: Gdańsk
Panda: 1.1 2003 + LPG Lovato Smart


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron