proszę o pomoc w zlikwidowaniu usterki.

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

proszę o pomoc w zlikwidowaniu usterki.

Numer postu:#1  Postprzez przemekbial » Cz 11:55, 26 sty 2012

Witam,
Panda 1.1 2006r, benzyna, przebieg 82 tyś. km. Opis problemu:
otóz najczęściej problem pojawia się po nocy w momencie jak silnik jest zimny, za pierwszym razem tylko kręci ale nie może zaskoczyć, kiedy puszę i kręcę drugi raz - pali od razu. Jak zaskoczy to śmierdzi paliwem. Zauważyłem również, że nierówno chodzi na biegu jałowym jak się rozgrzeje, trzęsie delikatnie samochodem, mam takie wrażenie jakby zapłon wypadał (podłączałem Miśka pod komputer - błędów brak). Zaciekawiła mnie również sprawa, że niekiedy jak mocniej depnę to przerywa podczas przyśpieszania.
Wymieniłem przewody zapłonowe, świece i jedną cewkę bo podobno miała przebicie. W FES zauważyłem różne wartości w pozycji: czas ładowania cewki 1=2,600ms i czas ładowania cewki 2 = 3100ms i teraz pytanie czy te różnice w wartościach mogą odpowiadać występującym objawom? Nie mam już pomysłu co z tym fantem zrobić. Bez sensu jest przecież wymieniane wszystkiego co możliwe. W czym może siedzieć problem? Podpowiedzcie co mogę zrobić sam bez wizyty u mechanika? Dziękuję z góry za wszystkie podpowiedzi, pozdrawiam przemekbial.
przemekbial
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 137
Dołączył(a): So 23:44, 12 lis 2011
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 37
Panda: 1.1 Active, 2006 r.
Imię: Przemek

Re: proszę o pomoc w zlikwidowaniu usterki.

Numer postu:#2  Postprzez ma16 » Cz 12:20, 26 sty 2012

Polecam używać funkcji :szukaj: i nie dublować wątków bo już taki sam istnieje http://forum.pandaclubpolska.org/viewtopic.php?f=3&t=1459
Ostatnio edytowano N 18:53, 13 wrz 2015 przez Romix13, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono link.
Prawdziwy zdrajca włoskiej marki Powraca !

Pełny MES. Osiowanie, błędy itp. Kontakt PW.
ma16
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1150
Dołączył(a): So 12:38, 25 gru 2010
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 33
Panda: 1,1 2003 - SOLD :(
Imię: Marek

Re: proszę o pomoc w zlikwidowaniu usterki.

Numer postu:#3  Postprzez przemekbial » Cz 12:27, 26 sty 2012

w podanym wątku problem jest po stronie instalacji gazowej...tutaj mam problem z benzyną.
przemekbial
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 137
Dołączył(a): So 23:44, 12 lis 2011
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 37
Panda: 1.1 Active, 2006 r.
Imię: Przemek

Re: proszę o pomoc w zlikwidowaniu usterki.

Numer postu:#4  Postprzez ma16 » Cz 23:01, 26 sty 2012

Czy jak się odpala samochód z instalacją gazową odpalasz ją na gazie? za każdym razem gdy reduktor nie ma temperatury ok 30 st nie odpali ci na gazie chyba że wymusisz to na nim ale jest to tylko awaryjne odpalanie samochodu więc nie widzę problemu z instalacją więc tematy dla mnie te same....
Prawdziwy zdrajca włoskiej marki Powraca !

Pełny MES. Osiowanie, błędy itp. Kontakt PW.
ma16
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1150
Dołączył(a): So 12:38, 25 gru 2010
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 33
Panda: 1,1 2003 - SOLD :(
Imię: Marek


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości