ABS a prędkość

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

ABS a prędkość

Numer postu:#1  Postprzez patsi » So 22:16, 14 sty 2012

Czy istnieje minimalna prędkość, przy której w razie zblokowania kół, ABS powinien zadziałać?

Chodzi o sytuację jazdy ok 20 km/h wg licznika, hamowanie i.... koła zblokowało - ABS nie działa...

Popsute jakieś czy coś? :roll:
patsi
Klubowiczka na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 328
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: małopolska
Imię: patsi

Re: ABS a prędkość

Numer postu:#2  Postprzez JDK » So 23:59, 14 sty 2012

wiesz np u mnie czasem łapie abs jak nie ma zblokowanych kół :) zawsze tak jest czy tylko czasem?
Bo życie jest zbyt krótkie żeby jeździć autem bez Gleby
JDK
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2044
Dołączył(a): So 13:32, 25 gru 2010
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 33
Panda: Była Biała, Był Sunny, Było Cc 1.2, Było Bmw e36 coupe Jest Sej 1.4 16v 6 speed
Imię: Jędrek

Re: ABS a prędkość

Numer postu:#3  Postprzez marco80 » N 0:13, 15 sty 2012

jest to możliwe np.na lodzie przy gwałtownym hamowaniu ,wtedy wszystkie koła w momencie mogą zostać zablokowane a centralka może to odczytać tak jak by pojazd stał nieruchomo i może nie uruchomić systemu
marco80
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 380
Dołączył(a): Wt 21:04, 29 lis 2011
Lokalizacja: SI
Wiek: 43
Panda: C2 VTS
Imię: marek

Re: ABS a prędkość

Numer postu:#4  Postprzez Huczas » N 2:25, 15 sty 2012

eee nie ma takie opcji IMO, w kołach jest czujnik który wie czy koło się kręci czy nie...

na lodzie 100% działa dziś testowałem na oblodzonej drodze... ~20km/h i abs odbijał...
ale
na hmm nierównej drodze w sensie dość dziurawej/dojazd do świateł etc abs odbija na suchej drodze... co jest już niestety normą w pandzie :/ trzeba z tym się liczyć i wolniej jechać... miałem tak 2-3x a na forum bodaj Sławek mówił też o tym samym
Huczas
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1995
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Ruciane-Nida/ Warszawa
Wiek: 36
Panda: 1.2 Dynamic

Re: ABS a prędkość

Numer postu:#5  Postprzez czarnysmok » N 2:31, 15 sty 2012

Jak się powoli jedzie tzn tak gdzieś do 5-7 km/h ABS nie działa, w żadnym samochodzie nawet w Pandzie od zera nie działa.
I tak ma być. Nie wiem dokładnie ile to w Pandzie ale producenci aut podają od jakiej prędkości ABS zaczyna regulować siłę hamowania czyli działać.
Śnieg spadł więc możecie sobie potestować :D
czarnysmok
czarnysmok
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 52
Dołączył(a): Cz 11:59, 17 lis 2011
Lokalizacja: Lublin
Panda: 1.2 Dynamic, 1.1 Bida, 1.1 Bida Van, 1.3 JTD.

Re: ABS a prędkość

Numer postu:#6  Postprzez Lukasz » Cz 0:38, 19 sty 2012

Czujnik w kole działa nawet przy 2km/h (tak skonstruowane sa akurat w tym samochodzie), a co do kolegi powyżej - 5km/h zaden komputer nie puści abs do działania bo to nie jest predkosc, on wie ze sie kolo kreci, ale nie bedzie dzialal z tego wzgledu ze to jest zbedne w tym wypadku. Niekiedy jak jest zimno, pierwsze odpalenie pierwsze 100metrow blokuje mi sie tyl ale to zadko. pozniej to przechodzi i jest normalnie :) Nie wszystko działa od razu w samochodzie ze 100% wydajnoscia, trzeba poczekac niekiedy i dac na wstrzymanie ;)
Lukasz
Przyjaciel klubu
Avatar użytkownika
 
Posty: 709
Dołączył(a): Wt 21:48, 27 wrz 2011
Lokalizacja: Mysłowice
Wiek: 31
Panda: Abarth 500 EsseEsse 160KM '10 + Alfa Romeo MiTo 1.4tb 155KM '08
Imię: Łukasz


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości