osłona silnika - czy ktoś montował?

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

osłona silnika - czy ktoś montował?

Numer postu:#1  Postprzez Kamillo » Wt 20:44, 13 gru 2011

Witam Koleżanki i Kolegów:)

jako że zima za pasem - ... no chyba, że jednak nie przyjdzie - zastanawiam się nad sensownością montażu osłony silnika. Wiadomo, komora silnika w naszych Pandach, jak i w Punto II/II FL, jest zupełnie nieosłonięta od spodu. Czy ktoś z Was zakładał osłonę? znalazłem firmę mającą w ofercie takie osłony ( http://oslonysilnika.pl/index.php?prod=298 ) - jak piszą montaż w miejscach fabrycznych. czy tak jest rzeczywiście?

pewnie podniosą się głosy, że nie ma potrzeby. faktycznie, skoro producent do tej wersji silnikowej nie montował, to może i nie trzeba... ale... zawsze można poprawić producenta :D a że Żona autkiem tylko do pracy i z pracy pomyka po mieście, więc myśląc o tych tonach soli żal mi komory silnika i spodu silnik-skrzynia biegów w ogóle.

proszę o opinię i porady:))
Kamillo
Instruktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 1078
Dołączył(a): So 21:56, 29 paź 2011
Lokalizacja: Pruszków (WPR)
Wiek: 44
Panda: Seat Ibiza V (KJ)
Imię: Kamil

Re: osłona silnika - czy ktoś montował?

Numer postu:#2  Postprzez bartus2737 » Wt 21:57, 13 gru 2011

miałem i przymierzałem ją i nie pasuje autko z 2008 r . osłonę warto szybciej się nagrzewa i silnik czysty :) był już temat o osłonę bo sam z nią walczyłem
luknij :)
viewtopic.php?f=5&t=530&start=45
Ostatnio edytowano N 18:55, 13 wrz 2015 przez Romix13, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono link.
bartus2737
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1474
Dołączył(a): Pt 21:00, 11 mar 2011
Lokalizacja: Chełmce k. Kalisza
Wiek: 33
Panda: 1.1 2008 rok Błękitna :)

Re: osłona silnika - czy ktoś montował?

Numer postu:#3  Postprzez jedrek1978 » Wt 23:03, 13 gru 2011

Kamillo napisał(a):Witam Koleżanki i Kolegów:)

jako że zima za pasem - ... no chyba, że jednak nie przyjdzie - zastanawiam się nad sensownością montażu osłony silnika. Wiadomo, komora silnika w naszych Pandach, jak i w Punto II/II FL, jest zupełnie nieosłonięta od spodu. Czy ktoś z Was zakładał osłonę? znalazłem firmę mającą w ofercie takie osłony ( http://oslonysilnika.pl/index.php?prod=298 ) - jak piszą montaż w miejscach fabrycznych. czy tak jest rzeczywiście?

pewnie podniosą się głosy, że nie ma potrzeby. faktycznie, skoro producent do tej wersji silnikowej nie montował, to może i nie trzeba... ale... zawsze można poprawić producenta :D a że Żona autkiem tylko do pracy i z pracy pomyka po mieście, więc myśląc o tych tonach soli żal mi komory silnika i spodu silnik-skrzynia biegów w ogóle.

proszę o opinię i porady:))



ja polecam taka sam ja mam http://www.phuvip.com/sklep/product_inf ... ts_id=1541
jedrek1978
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 47
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: TRZEBINIA/SKAWINA
Wiek: 46
Panda: 1100 LPG
Imię: Andrzej


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości