Stukanie w kole

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Stukanie w kole

Numer postu:#1  Postprzez backstveet » Wt 15:26, 15 lis 2011

Cos mi stuka w przednim lewym kole dźwiek jest najbardzij słyszalny w wyczuwalny w samochodzie podczas jazdy po dziurach studnienkach i nierównej drodze. Całe koło jak by miało luzy kiedy sie je złapie i porusza rękami. A i jak zmieniałem koła na wulkanizacji zauważyłem że wszytsko tam jest zalane jak by olejem włacznie ze sprężyną amortyzatora. Co to moze być i jaki jest koszt naprawy tego? Może jakieś porady jak to naprawić samemu?
backstveet
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pn 17:12, 18 lip 2011
Lokalizacja: Staszów
Wiek: 31
Panda: 1.2 Dynamic

Re: Stukanie w kole

Numer postu:#2  Postprzez Amino » Wt 16:11, 15 lis 2011

Zalanie olejem świadczy o uszkodzeniu amortyzatora. Jeśli masz narzędzia (ściągacz do sprężyn, klucze, podnośnik kolumnowy) to możesz zrobić samemu. Koszt amortyzatorów na przód to około 300zł. Mechanik za wymianę weźmie pewnie ze 100zł za jedno koło.
Amino
Sysadmin
Avatar użytkownika
 
Posty: 1348
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Poznań
Panda: Była. Jest Kura :)
Imię: Marcin

Re: Stukanie w kole

Numer postu:#3  Postprzez Deacon » Wt 18:45, 15 lis 2011

stukac ci moze drazek stabilizatora. ja tak mialem - padl mi jeden amor i przez to padl tez drazek. skoro piszesz, ze wszytko jest mokre to tak moze wlasnie byc. zlap za drazek i nim poruszaj. jak bedzie chodzil to drazek. no i oczywiscie amory jak wylane (chociaz lekkie zapocenie jest rzecza normalna).
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Re: Stukanie w kole

Numer postu:#4  Postprzez backstveet » Wt 19:09, 15 lis 2011

Dzieki za pomoc widze ze czeka mnie serwis ;/
backstveet
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pn 17:12, 18 lip 2011
Lokalizacja: Staszów
Wiek: 31
Panda: 1.2 Dynamic

Re: Stukanie w kole

Numer postu:#5  Postprzez zamberek » Wt 19:13, 15 lis 2011

A jak długo jeździłeś z tym stukaniem?? Bo jak przejechałeś trochę km to tak ja pisze Deacon będzie zużywać się reszta, więc im szybciej to zrobisz tym więcej będzie do odratowania ;) najlepiej przed wymianą udać się do mechanika bądź też na diagnostyke aby sprawdzili co jeszcze nie domaga żeby wymienić wszystko za jednym razem
Obrazek
zamberek
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 701
Dołączył(a): Śr 23:50, 01 cze 2011
Lokalizacja: Grajewo/Warszawa
Wiek: 36
Panda: '05 1.1 VAN LPG
Imię: Maciek


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości