jak wymienić uszczelniacze półosi?

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

jak wymienić uszczelniacze półosi?

Numer postu:#1  Postprzez adasko » N 14:45, 25 wrz 2011

Od pewnego czasu zauważyłem mocno zapocony kielich przy wejsciu do półosi lewej,a teraz widze to samo juz po stronie prawej.Mozna to zrobic w miare sprawnie samemu?Panda 1,1active/2005/
adasko
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz 18:26, 22 wrz 2011
Lokalizacja: Gorny slask
Panda: 1,1 active /2005/

Re: jak wymienić uszczelniacze półosi?

Numer postu:#2  Postprzez ireczek1231 » Cz 23:27, 13 paź 2011

Miałem identyczny problem, więc mogę śmiało powiedzieć że trochę roboty jest. Musisz przygotować się na odkręcenie wahacza (w moim przypadku ostro zapieczony) no i demontaż półosi, która trzyma się na wieloklinie w skrzyni. Nie jestem w stanie powiedzieć ile czasu to może zająć, bo ja zdecydowałem się oddać autko do warsztatu z obawy, że coś mi wypadnie ze skrzyni jak tylko wyjmę półoś. Oczywiście później dowiedziałem się że raczej nie istnieje możliwość żeby coś takiego się stało. W warsztacie wzięli chyba 60 zlotych za wymianę. Guma i smar to już groszowe sprawy. Musisz też wziąć pod uwagę że zapocony kielich nie jest efektem pękniętej gumy, a rozwalonego zimeringu skrzyni.
ireczek1231
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): N 22:22, 01 maja 2011
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 33
Panda: II

Re: jak wymienić uszczelniacze półosi?

Numer postu:#3  Postprzez adasko » So 19:05, 15 paź 2011

Dziekuje za odpowiedz,gumy sa raczej dobre,ja mysle ze to jednak zimmeringi przy wejsciu do skrzyni.Moze jednak ktos robil to samemu i podzieli sie doswiadczeniami;)
adasko
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz 18:26, 22 wrz 2011
Lokalizacja: Gorny slask
Panda: 1,1 active /2005/

Re: jak wymienić uszczelniacze półosi?

Numer postu:#4  Postprzez wojtassslg » So 9:56, 05 lis 2011

sory za rozgrzebanie tematu, ale mi cieknie lewa czyli krótszą. Koszt w ASO takiego zimeringa to 23zł, u mnie się to sączy lekko. Wymieniał będę raczej na wiosnę a przez zimę będę robił wielką dolewkę pepsi xD jak zrobię zdam raport
wojtassslg
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1174
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: ST
Wiek: 34

Re: jak wymienić uszczelniacze półosi?

Numer postu:#5  Postprzez adasko » Pn 20:49, 07 lis 2011

U mnie tez lewa zaczyna sączyc,prawa dopiero sie poci.Zastanawiam sie Czy robic to przed zimą.Jak ktos juz to juz robił proszę o rade;)
adasko
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz 18:26, 22 wrz 2011
Lokalizacja: Gorny slask
Panda: 1,1 active /2005/


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości