Zapytanie o zestaw sprzęgła do 1.3 Diesel.

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Zapytanie o zestaw sprzęgła do 1.3 Diesel.

Numer postu:#1  Postprzez mahcin » Pn 16:04, 05 lut 2024

Witajcie,
chciałem zapytać Was, na jakim zestawie sprzęgła najfajniej Wam się jeździ w 1.3 Diesel?
Nie powinniśmy tu porównywać do zestawów benzynowych, bo w benzynce nie ma tyle Nm.

Muszę rozłożyć sprawę na atomy.
Luk/Sachs/Valeo to wiodące firmy ale niestety w obecnych czasach, tzn tak od ok 2020r chłam jest wszędzie niestety. Kiedyś było inaczej, kiedyś w ciemno mogłem brać 1 z 3 w/w - dzisiaj już nie.
Dlatego pytanie do innych użytkowników by jakieś długo terminowe wnioski wyciągnąć.

Nie istotne ile zestaw będzie kosztować, czy tani czy drogi, cena tu jest nie istotna. Jakość jest istotna.
Będę montował sam, dlatego nie patrzę na cenę.

Jak na razie logika mi podpowiada by wziąć producenta i "pakowacza" o nazwie Rymec, gdyż mam nadzieję że "pakując" śledzi rynek i nie używa dla siebie tych serii które wypadają gorzej, bo jak wiadomo w takich kompletach można znaleźć np tarczę LUK a docisk Sachs, co z mojego punktu widzenia ma sens, zaś sam Rymec ponoć robi własne wysprzęgliki, mocne i masywne, ponoć. Nie mniej jednak najlepiej zapytać o to użytkowników na czym jak długo przejechali?

A może ktoś tu jeździ na Włoskim MecArm, Tureckim Mapa, lub Polskim Statim?
Jakiś użytkownik "hejtowanej" Kamoka się znajdzie?

Życie mi pokazało że firmy mają wzloty i upadki, także nie chodzi mi o to co było świetne 15 lat temu, tylko to co jest świetne dziś i było 5lat temu.

Bardzo proszę komentarze, tylko dieselki.
mahcin
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 12:41, 12 wrz 2022
Lokalizacja: Zielona Góra, UK
Panda: 1.3 JTD Multijet 2009
Imię: mahcin

Re: Zapytanie o zestaw sprzęgła do 1.3 Diesel.

Numer postu:#2  Postprzez board » Wt 16:43, 20 lut 2024

Wszystko to praktycznie to samo ale jeżeli chodzi o łożysko to tu nalerzy brać dobrej jakości . to tak z własnego doswiadczenia.
board
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt 0:55, 24 sie 2012
Lokalizacja: Wilków
Panda: 1.1

Re: Zapytanie o zestaw sprzęgła do 1.3 Diesel.

Numer postu:#3  Postprzez Deacon » Pt 14:06, 29 mar 2024

Wysłać tarcze do obicia kevlarem. Docisk do szlifu. Kilka dobrych lat temu ja robiłem tutaj https://www.sprzegla-regeneracja.pl/
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron