Woda w bagażniku (miejsce na koło zapasowe)

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Woda w bagażniku (miejsce na koło zapasowe)

Numer postu:#1  Postprzez piotrb » Wt 19:29, 26 lip 2011

W Pandzie od pewnego czasu zbiera się woda w podłodze bagażnika, w miejscu na koło zapasowe. Auto miało naprawiany tył po zderzeniu (wgniecenie klapy bagażnika mniej więcej w okolicach tej plastikowej listy z zamkiem i połamany zderzak). Woda zbiera się po dużych deszczach, jednak wszelkie bagaże są suche, woda zbiera się tylko pod wykładziną która przykrywa koło zapasowe, cała reszta wyżej jest sucha. Zastanawiam się czy po naprawie mechanicy z ASO nie zapomnieli o jakimś odpływie, ewentualnie nie zatkali go.
Obrazek
W podłodze przedstawionej na zdjęciu robi się spora kałuża, woda dochodzi mniej więcej do połowy koła zapasowego. Szczególnie interesuje mnie miejsce zaznaczone na zdjęciu na żółto, wygląda jakoś nieudolnie zaszpachlowane. Czy tam nie powinno być żadnego odpływu / korka / czegoś innego?
Z lewej strony podłogi wystają jakieś metalowe elementy. Co to może być? W środku są zatkane, wydaje mi się też że siedzą za wysoko żeby służyły za jakikolwiek odpływ?
Obrazek
Tak to wygląda z bliska:
Obrazek

Możecie zerknąć jak u was wygląda podłoga bagażnika? Czy nie brakuje mi żadnego elementu?
piotrb
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): So 1:50, 02 lip 2011
Lokalizacja: bstok
Wiek: 38
Panda: 1.1

Numer postu:#2  Postprzez old1 » Wt 19:47, 26 lip 2011

Sprawdź odpowietrznik bagażnika - plastikowy prostokąt z gumową żaluzją na tylnej ścianie bagażnika od strony zderzaka). Pod wpływem uderzenia mógł zostać rozszczelniony. U mnie był źle osadzony przy produkcji i miałem dokładnie ten sam problem. Jeżeli dalej będzie lała się woda, sugeruję przyjrzeć się uszczelce bagażnika - u mnie po 4 latach zaczyna odchodzić - przykleiłem ją "płynną uszczelką" (silikon w tubce). Sprawdź też czy woda nie leje się po ściankach bocznych - u mnie między małą szybką a karoserią jest szczelina. Czasami jest tam wilgotno.
old1
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 60
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Numer postu:#3  Postprzez piotrb » Wt 19:58, 26 lip 2011

Mógłbyś dać jakieś zdjęcie jak mniej więcej wygląda ten odpowietrznik albo gdzie się znajduje? Rozebrałem dzisiaj w bagażniku wszystko co się dało żeby mieć jak najlepszy dostęp. Przyglądałem się też zderzakowi od wewnątrz, ale żadnego odpowietrznika nie zauważyłem. Są tylko jakieś dwa puste miejsca z lewej i prawej strony, puste otwory o kształcie prostokątów, ale nic w nich nie ma. Zderzak był w całości zmieniany po zderzeniu.

Uszczelka w bagażniku jest ok. Lałem wodę na zamkniętą klapę i sprawdzałem od środka, wszędzie sucho. Podobnie sprawdzałem okolice reflektorów. Hmmm wydaje mi się, że gdyby woda ciekła z miejsca położonego wyżej niż zderzak (od zderzaka w górę, czyli reflektory/słupki/uszczelki) to mokre byłoby też wnętrze bagażnika z bagażami i wykładzina, dobrze myślę? Wykładzina jest suchutka, bagaże też są w porządku, cała woda zbiera się tylko i wyłącznie w podłodze którą pokazałem na zdjęciach w 1 poście.
piotrb
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): So 1:50, 02 lip 2011
Lokalizacja: bstok
Wiek: 38
Panda: 1.1

Numer postu:#4  Postprzez old1 » Wt 22:40, 26 lip 2011

Wsadź głowę głęboko do bagażnika i wewnątrz wnęki na koło, od strony zderzaka znajdziesz coś takiego:

http://allegro.pl/odpowietrznik-klapka- ... 07958.html

Wytrzyj dokładnie miejsce na koło i zostaw auto na jeden dzień (deszczowy) pod domem - jeżeli będzie mokro to muszą to być uszczelki bagażnika.

Z kolei jeżeli woda pojawi się tam podczas jazdy - stawiam na uszkodzony odpowietrznik.

Wskazane przez Ciebie miejsca u każdego z nas są identyczne, a ich zadaniem raczej nie jest odprowadzanie wody. Bagażnik musi być suchy.
old1
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 60
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Numer postu:#5  Postprzez piotrb » Wt 22:45, 26 lip 2011

Zagladalem dokladnie tam dzisiaj i wlasnie w tym problem ze nic podobnego nie zauwazylem... na pewno sa jakies puste otwory, ale zeby siedzial tam jakis plastik? hmm moze przeoczylem, jutro jeszcze poszukam. a moze jakis spec zapomnial zamontowac odpowietrznik przy remoncie? hmmm

Tez stawialem na uszczelke ale jedna rzecz mnie dziwi - zamkniecie klapy i miejsce gdzie uszczelki stykaja sie z reszta nadwozia jest powyzej miejsca na zapas, nad wykladzina bagaznika. W takim razie, gdyby nie trzymaly uszczelki wode mialbym w srodku bagaznika, czyli zamoklyby mi bagaze, wykladzina i dopiero przez nia woda przesiaklaby nizej do zapasu. Zlozylem fotele, lalem wode z zewnatrz na klape i wydaje sie byc sucho, na pewno woda sie nie wlewa strumieniem, jezeli jest jakis przeciek to niezauwazalny. Natomiast po ulewach wode mam do polowy zapasu tak jakby wlewala sie z litrowej butelki a nie ciekla przez jakas szczelinke...
piotrb
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): So 1:50, 02 lip 2011
Lokalizacja: bstok
Wiek: 38
Panda: 1.1

Numer postu:#6  Postprzez BeHa » Śr 7:14, 27 lip 2011

Zasadnicze pytanie czy w trakcie tego deszczu auto stoi czy nim jeździsz? Jeśli stoi to szukaj przecieków powyżej koła tak jak pisali przedmówcy, jeśli jeździsz to możliwe że tymi otworami które znalazłeś woda jest wrzucana do środka.
BeHa
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 20:51, 04 lip 2011
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 36
Panda: 1.2 lpg 2006

Numer postu:#7  Postprzez Wiesław90 » Śr 13:18, 27 lip 2011

Prosze . Zamówione foty, jak coś to moge potem wysłać wybrane w większej rozdzielczości .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak ktoś ma w życiu pecha to i w bananie pestkę znajdzie. XD
Wiesław90
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 822
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nakło Śl.
Wiek: 33
Panda: 1.1 =)

Numer postu:#8  Postprzez piotrb » Śr 14:13, 27 lip 2011

Dzieki za fotki.
W takim razie widze ze u Ciebie wszystko wyglada prawie identycznie.
Sprawdze dzisiaj ten odpowietrznik, może faktycznie tam jest nieszczelność i woda cieknie?
Dzieki jeszcze raz pokombinuje dzis i sie odezwe ;)
piotrb
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): So 1:50, 02 lip 2011
Lokalizacja: bstok
Wiek: 38
Panda: 1.1

Numer postu:#9  Postprzez Issa83 » Śr 18:44, 27 lip 2011

... reasumując - każda Panda ma takie maźnięcia pod kołem zapasowym

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Issa83
Miss
Avatar użytkownika
 
Posty: 556
Dołączył(a): Śr 19:48, 25 maja 2011
Lokalizacja: Babimost/ lubuskie
Wiek: 40
Imię: Iza

Numer postu:#10  Postprzez piotrb » Śr 19:56, 27 lip 2011

Dzięki wszystkim za fotki, chyba juz mam problem z glowy..
Odpowietrznik bagażnika siedzi strasznie luźno, lata na boki w miejscu osadzenia i przepuszcza wode przez spore szczeliny miedzy plastikiem odpowietrznika a blachą.
Teraz pytanie do was - czy wokół odpowietrznika powinna być jakaś uszczelka ktorej u mnie zabraklo po naprawie przez specow z ASO? Odpowietrznika u siebie jeszcze nie wyjmowalem. Jutro go obejrze czy nie jest nigdzie pękniety i mysle przymocować go i uszczelnić silikonem.
Chyba ze do kupienia w ASO jest jakas fabryczna uszczelka ktora zapobiegnie przeciekom?
piotrb
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): So 1:50, 02 lip 2011
Lokalizacja: bstok
Wiek: 38
Panda: 1.1

Numer postu:#11  Postprzez Wiesław90 » Śr 20:08, 27 lip 2011

na moim zdjęciu widać jak to powinno wyglądać i silikon który sam dasz na pewno będzie lepszy od jakiejś uszczelki .
Jak ktoś ma w życiu pecha to i w bananie pestkę znajdzie. XD
Wiesław90
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 822
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nakło Śl.
Wiek: 33
Panda: 1.1 =)

Numer postu:#12  Postprzez Vito » Śr 20:26, 27 lip 2011

Silikonem nie uszczelnia się samochodu gdyż zjada lakier i powoduje szybszą korozję :( Można zastosować klej do szyb lub inny uszczelniacz
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Numer postu:#13  Postprzez Wiesław90 » Śr 20:44, 27 lip 2011

Vito napisał(a):Silikonem nie uszczelnia się samochodu gdyż zjada lakier i powoduje szybszą korozję :( Można zastosować klej do szyb lub inny uszczelniacz


przyznaje sie że o tym nie wiedziałem , ale dobrze że mnie sprostowałeś
Jak ktoś ma w życiu pecha to i w bananie pestkę znajdzie. XD
Wiesław90
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 822
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nakło Śl.
Wiek: 33
Panda: 1.1 =)

Numer postu:#14  Postprzez piotrb » Śr 21:45, 27 lip 2011

Mam pod ręką klej montażowy - może być ? ;)
piotrb
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): So 1:50, 02 lip 2011
Lokalizacja: bstok
Wiek: 38
Panda: 1.1

Numer postu:#15  Postprzez Kardan » Śr 22:03, 27 lip 2011

"Mam pod ręką klej montażowy - może być ? "

Nie cuduj,zobacz czemu masz to ustrojstwo lużne.Kup taką wkładkę nową i załóż.Vito dobrze prawi że silikon jest złym rozwiązaniem.Jeżeli będziesz musiał jednak to uszczelnić znajdż trochę masy uszczelniającej do stosowania przy naprawach blacharskich i tym uszczelnij,ewentualnie klej do szyb.
Kardan
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): N 9:23, 27 lut 2011
Wiek: 50
Imię: ---

Następna strona

Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości