Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Numer postu:#1  Postprzez Gogli » Pn 23:40, 29 sty 2024

To zadam pytanie i ja, Panda 2009r 1.1
Generalnie problem, z którym ni jak niemogę dojść do porządku zaczęło się od falowania obrotów na postoju dojeździe do świateł na rozegranym silniku obroty falowały było to też mocno widoczne w momencie załączania sprzęgła kompresora klimatyzacji. Wszystkie parametry sprawdzone wszystko trzyma sie kupy jest niby idealnie.

Co zostało podmienione/wymienione/ sprawdzone Cewki,kable 2 razy, map sensor cała przepustnica oryginał nowa, czujnik wału wałka rozrządu, lambda 1( mimo że miała ładną sinusoidę dla pewności podmieniona bez zmian) świece nowe OE 15000km przebiegu, pompa paliwa trzyma ciśnienie, czujnik temp sprawdzony nie świruje na zimno pokazuje temperaturę otoczenia i idzie ładnie wraz z nagrzewaniem silnika, kolektor sprawdzany szczelny widać to zresztą po map sensorze rozrząd sprawdzony na blokady(nie mirkowe znaki bo to nowy typ z okrągłym korkiem) sprężarka klimy sprawna 100% , pochłaniacz par paliwa uszkodzony wymieniony

Teraz zabawniejsza cześć historii, podmieniłem cały zestaw startowy żeby wykluczyć uszkodzenie ECU po skasowaniu samo adaptacji silnik działa pięknie przez pierwszy dzień falowanie ustało kompresor nie powoduje żadnej reakcji obrotów. Po przejechaniu jakiejś ilości kilometrów auto znowu zaczęło falować ale teraz załączenie kompresora nic nie powoduje tylko jego rozłączenie powoduje znaczny spadek obrotów przy postoju za którymś razem silnik zdycha. Mes jako taki nie daje możliwości podglądu krótkich i długich korekt paliwowych w jakiejś tam aplikacji na telefon pokazuje za to ze korekta długoterminowa jest zawsze na minusie ok -30% nie wiem na ile mogę temu wierzyć, ponieważ wtryski sprawdzałem wszystkie ładnie rozpylają nie marzyłem, jaki mają wydatek (może to mój błąd) stąd moje pytanie co jeszcze sprawdzić może komuś przyjdzie coś do głowy.

Co mam zamiar sprawdzić ile dokadnie leją wtryski, zawór evap na podmianę czujnik temp podmienić co jest bez sensu ale tonący brzytwy sie łapie :swir:

Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-ekiN9KRoaW
Gogli
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): N 13:54, 09 paź 2022
Lokalizacja: Gdańsk
Panda: II
Imię: Grzegorz

Re: Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Numer postu:#2  Postprzez board » Wt 16:36, 20 lut 2024

Jak durzy przebieg ma to autko ? Czy zatrzymujac się i stojąc na światłach , jak podbijesz mu obroty to silnik nie gaśnie . Ogulnie czy uważasz że silnik ma za małe obroty, a przy zwiększonych nie faluje i nie gaśnie ? Pytam bo mam trzy pandy i różne chece miałem z nimi i mam pewien pomysł ale muszę mieć więcej info.
board
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt 0:55, 24 sie 2012
Lokalizacja: Wilków
Panda: 1.1

Re: Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Numer postu:#3  Postprzez Gogli » Cz 20:26, 22 lut 2024

Silnik wyminiany po remoncie silnik miał przed rozebraniem 107 nalotu jak dodam gazu przy odpalaniu to auto nie gasnie generalnie gaśnie tylko przy pierwszym łącznemu sprzegła po zapaleniu rozgrzanego silnika później już nie gasnie tylko straszne spadki obrotow. Dzisiaj zauważyłem że jak np. Jadę z górki na luzie i wciskam hamulec to wskazówka obrotow spada na jakieś 700 650 gdzie powinna trzymać równe 750

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
Gogli
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): N 13:54, 09 paź 2022
Lokalizacja: Gdańsk
Panda: II
Imię: Grzegorz

Re: Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Numer postu:#4  Postprzez shadowman » Pt 10:48, 23 lut 2024

Może to sonda lambda zaczyna niedomagać?
Pozdrawiam
Shadowman :)
shadowman
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pn 21:30, 01 sie 2016
Lokalizacja: Olsztyn
Panda: II
Imię: Marcin

Re: Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Numer postu:#5  Postprzez Gogli » Pt 11:20, 23 lut 2024

Wymiałem 1 na nowa orginalna :/

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
Gogli
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): N 13:54, 09 paź 2022
Lokalizacja: Gdańsk
Panda: II
Imię: Grzegorz

Re: Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Numer postu:#6  Postprzez tapatic » Pt 13:48, 23 lut 2024

Gogli napisał(a):Wymiałem 1 na nowa orginalna :/

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

pomogła wymiana? objawy ustały?
tapatic
Aktywny
 
Posty: 78
Dołączył(a): Śr 13:49, 21 lut 2018
Lokalizacja: Kielce
Panda: Panda 3 Easy 2015 1,2 69km Panda 2 2011 1,2
Imię: Dariusz

Re: Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Numer postu:#7  Postprzez Gogli » Pt 14:36, 23 lut 2024

tapatic napisał(a):
Gogli napisał(a):Wymiałem 1 na nowa orginalna :/

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

pomogła wymiana? objawy ustały?
Niestety nie

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
Gogli
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): N 13:54, 09 paź 2022
Lokalizacja: Gdańsk
Panda: II
Imię: Grzegorz


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości