Uszczelka drzwi

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Uszczelka drzwi

Numer postu:#1  Postprzez BoskiCoolo » So 10:09, 13 sty 2024

Mam pytanie jako że kolejna zima i ten sam problem - przymarzające drzwi. Zawsze lato i przed sezonem zimowym poddaje je konserwacji typu silikon w sprayu, olej wazelinowy itd. itp. Najgorzej jest jak popada deszcz, przyjdzie mróz i trzeba kombinować. Dlatego szukam innego rozwiązania typu dodatkowa uszczelka na górną krawędź drzwi lub dodatkowa uszczelka przyklejona od wewnątrz drzwi. Będę wdzięczny bo już raz w pośpiechu urwałem klamkę i nie ma nic przyjemniejszego niż jej wymiana w zimę :)
BoskiCoolo
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 62
Dołączył(a): Cz 8:34, 04 gru 2014
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiek: 41
Panda: Active Alaska 1.1
Imię: Maciej

Re: Uszczelka drzwi

Numer postu:#2  Postprzez mobilny » So 23:29, 13 sty 2024

Oklej uszczelkę przezroczystą taśmą klejącą, ona nie trzyma wody. a jak przymarznie to się odklei.
mobilny
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Dołączył(a): So 20:41, 14 lip 2018
Lokalizacja: Śląsk
Panda: 3 YOUNG 1.2 2014
Imię: Andrzej

Re: Uszczelka drzwi

Numer postu:#3  Postprzez Nowicjusz » Wt 11:07, 16 sty 2024

Jeśli uszczelki pokryjesz smarem silikonowym raz na tydzień w sezonie zimowym to nie powinny one przymarzać, bo będą tłuste. Można smarować też wazeliną techniczną, ale ja jej nie stosuję bo w niskich temperaturach robi się twarda i trudno ją rozprowadzić. Smarowanie uszczelek raz przed sezonem tak jak Ty robisz to za mało. Nie wiem czy Twoja sugestia o dodatkowych uszczelkach coś zmieni, bo one też będę przymarzać.
Nowicjusz
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt 15:02, 23 cze 2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Panda: 1.2
Imię: Tomasz

Re: Uszczelka drzwi

Numer postu:#4  Postprzez Saba » Wt 14:20, 16 sty 2024

W specyficznych warunkach nawet wielokrotne smarowanie czasem niewiele daje. Problemem jest tu konstrukcja kabiny Pandy i woda z dachu dostająca się w szczelinę drzwi. Wystarczy że w dzień nieco topnieje, a w nocy złapie silny mróz i rano problemy gotowe. W Pandzie mam sprawdzone wazeliny (płynną i smar), oleje silikonowe, smar syntetyczny, a nawet specjalne mydło w płynie... Właściwie nic nie działa na 100 proc. Jedynie garaż albo okrywanie plandeką jest rzeczywiście skuteczne. No, ale patentu z oklejaniem taśmą jeszcze nie znam i chętnie wypróbuję. @mobilny dzięki za cenną podpowiedź ;-)
Saba
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 119
Dołączył(a): N 19:13, 10 paź 2021
Lokalizacja: Sikorówka
Panda: Panda 1,2 4x4 Climbing
Imię: Saba


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości