Wyciek oleju z silnika Panda II 1.1

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Wyciek oleju z silnika Panda II 1.1

Numer postu:#1  Postprzez Marcislav » Cz 22:43, 02 lis 2023

Niedawno kupiłem Pandę II 1.1 i były właściciel mówił, że poci się silnik. Spojrzałem pod spód i rzeczywiście cały silnik jest zawalony starym nagarem. Z tego co wyczytałem po różnych wątkach i forach, jest to raczej standardowa usterka w Pandzie. Sam silnik oleju nie bierze i zauważyłem, że wyciek dotyczy raczej ciepłego silnika, rano nie ma żadnej plamy pod samochodem. Silnik ma przejechane 144 tyś i lany był do niego Elf Evolution 700 10w-40.

Moje pytanie jest następujące: Co muszę sprawdzić i wymienić w pierwszej kolejności? Zapisałem sobie następujące tematy:
- uszczelka pokrywy zaworów (uszczelnienie silikonem lub przycięcie końcówek mocujących pokrywę do silnika)
- oring cewki zapłonowej

Czy jest jeszcze jakiś element który muszę sprawdzić/wymienić?
Marcislav
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz 20:02, 12 paź 2023
Lokalizacja: Świdnica
Wiek: 35
Panda: II 1.1
Imię: Marcin

Re: Wyciek oleju z silnika Panda II 1.1

Numer postu:#2  Postprzez Nowicjusz » Pt 17:32, 03 lis 2023

Jeśli wyciek jest w górze to zwrócić uwagę na uszczelniacz wałka rozrządu.
Jeśli w dole silnika to może odpowiadać uszczelniacz wału korbowego. Ewentualnie nieszczelność na łączeniu miski olejowej z blokiem za pomocą silikonu. Najlepiej umyć cały silnik z oleju i wtedy zaobserwować skąd ten wyciek.
Nowicjusz
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt 15:02, 23 cze 2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Panda: 1.2
Imię: Tomasz

Re: Wyciek oleju z silnika Panda II 1.1

Numer postu:#3  Postprzez arnold » Pt 18:25, 03 lis 2023

Jedziesz z góry na dół. Uszczelka pokrywy i oring. Mycie silnika. Kontrola z przodu. Jak będziesz robić rozrząd, od razu trzeba wymienić simeringi.

Wysłane z mojego SM-G981B przy użyciu Tapatalka
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1372
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron