Wymiana sprzęgła...co jeszcze

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Wymiana sprzęgła...co jeszcze

Numer postu:#1  Postprzez skubie » Cz 12:31, 12 paź 2023

Będę zlecał wymianę sprzęgła. Co po drodze mechanik może jeszcze wymienić, wiem że jest sporo uszczelnień, tylko jakie dokładnie?
Obrazek
skubie
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 187
Dołączył(a): Cz 14:14, 04 sie 2011
Lokalizacja: Lublin/Lubartów
Wiek: 39
Panda: 1.1 2004r. BRC Seq24

Re: Wymiana sprzęgła...co jeszcze

Numer postu:#2  Postprzez Nowicjusz » Cz 20:58, 12 paź 2023

Możesz wymienić profilaktycznie te uszczelniacze, które w przypadku wycieku będą wymagały ponownego zdjęcia skrzyni biegów, czyli:
-uszczelniacz wału korbowego silnika od stron koła zamachowego,
-uszczelniacz wałka sprzęgłowego w skrzyni biegów.
Po wymianie tych simmerringów będziesz miał spokój na lata.
Nowicjusz
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt 15:02, 23 cze 2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Panda: 1.2
Imię: Tomasz

Re: Wymiana sprzęgła...co jeszcze

Numer postu:#3  Postprzez skubie » Pt 10:44, 13 paź 2023

A czy po drodze warto wymienić uszczelniacze przegubów półosi?
Obrazek
skubie
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 187
Dołączył(a): Cz 14:14, 04 sie 2011
Lokalizacja: Lublin/Lubartów
Wiek: 39
Panda: 1.1 2004r. BRC Seq24

Re: Wymiana sprzęgła...co jeszcze

Numer postu:#4  Postprzez Nowicjusz » Pt 15:16, 13 paź 2023

Jeśli zamierzasz jeżdzić tym samochodem wiele lat to tak, bo są tanie i przy okazji można to zrobić. Ale nie zużywają się one tak szybko, bo obroty półosi są wielokrotnie mniejsze niż obroty silnika i temperatura oleju w skrzyni jest niższa.
Z regóły wcześniej padają osłony gumowe przegubów zewnętrznych i przy ich wymianie też można wymienić simmerringi półosi.
Nowicjusz
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt 15:02, 23 cze 2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Panda: 1.2
Imię: Tomasz

Re: Wymiana sprzęgła...co jeszcze

Numer postu:#5  Postprzez skubie » So 10:37, 14 paź 2023

Dzięki za odpowiedzi.
Obrazek
skubie
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 187
Dołączył(a): Cz 14:14, 04 sie 2011
Lokalizacja: Lublin/Lubartów
Wiek: 39
Panda: 1.1 2004r. BRC Seq24

Re: Wymiana sprzęgła...co jeszcze

Numer postu:#6  Postprzez board » Wt 15:35, 17 paź 2023

Witam . Ja nie raz już wymieniałem sprzęgło i nie raz już robiłem skrzynię bo mam 3 Pandy . Obecnie zakupiłem cała od 1.1 do 1.2 bo to tosamo i ja wymieniłem , w starej terkonał rużnicowy bo łożyska siadły . Jak robiłem skrzynke to tylko tam gdzie ciekło, po co ruszać gdzie niecieknie , i tak, wymieniałem na wałku głównym uszczelniacz , uszczelniacz na sówadle zmiany biegów to u góry oraz uszczelniacze przy półosiach . na wale korbowym za kołem zamachowym niewymieniałem bo nie było potrzeby ale terz zakupiłem. Ja takie rzeczy robie sam ale mechanik zapewne sporo weźmie bo musi łupać skrzynke. Obecie mam skrzynie do zrobienia którą zdemontowałem zewzgledu na terkotanie i po rozebraniu wiem że padły łożyska mechanizmu rużnicowego , ale zewzględu na czas naprawy kupiłem inna za 300zł i wsadziłem do pandy a tą porozgręcaną naprawię z czasem złożę i będę czekał aż któraś padnie . Ogólnie Pandy mają tendencje do rzygania olejem wiec jak drastycznie nie ubywa to nie ma potrzeby robienia uszczelnienia , chyba ze się coś dzieje w skrzynce to przy okazji mozna uszczelnić.
board
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt 0:55, 24 sie 2012
Lokalizacja: Wilków
Panda: 1.1


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości