Oring uszczelki pokrywy zaworów

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Oring uszczelki pokrywy zaworów

Numer postu:#1  Postprzez Gogli » Pt 1:32, 21 lip 2023

Witam, wymieniem właśnie uszczelkę pokrywy zaworów kupiłem nową z febiego gdzie poza samą uszczelką są 4 oringi przychodzące na kanały olejowe w pokrywie, aktualnie w pokrywie były tylko 3 i jednen kanał był bez oringu czy tak powinno być czy w miejscu zaznaczonym na zdjęciu tez powinien znajdować się oring?

Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-M9JPAk7QEg
Gogli
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): N 13:54, 09 paź 2022
Lokalizacja: Gdańsk
Panda: II
Imię: Grzegorz

Re: Oring uszczelki pokrywy zaworów

Numer postu:#2  Postprzez Nowicjusz » Pt 9:23, 21 lip 2023

Przy każdym kanale olejowym w tym wgłębieniu powinien być założony "oring" (tak naprawdę te uszczelki nie są oringami, maja inny kształt i trzeba uważać aby ich nie zgubić. Nie da zastąpić się ich zwykłymi oringami). Jeśli brakuje uszczelki to istnieje teoretycznie ryzyko, że olej będzie częściowo wypływał bokiem i może być niższe ciśnienie.
Nowicjusz
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt 15:02, 23 cze 2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Panda: 1.2
Imię: Tomasz

Re: Oring uszczelki pokrywy zaworów

Numer postu:#3  Postprzez Gogli » Pt 10:06, 21 lip 2023

Tak nazwałem. No taki stożek nw jak nazwać szukałem sporo w internecie i właśnie nw bo niektórzy mają niektórzy nie na zdjęciach ja też pierwszy raz najprawdopodobniej to otwierałem od fabryki i mnie to bardzo zdziwiło dlatego pytam ludzi którzy to otwierali, a ten kanalik który zaznaczyłem jest znacznie płytszy niż pozostałe i uszczelka/orig w nią nie wchodzi

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
Gogli
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): N 13:54, 09 paź 2022
Lokalizacja: Gdańsk
Panda: II
Imię: Grzegorz

Re: Oring uszczelki pokrywy zaworów

Numer postu:#4  Postprzez Gogli » Pt 10:29, 21 lip 2023

Nowicjusz napisał(a):Przy każdym kanale olejowym w tym wgłębieniu powinien być założony "oring" (tak naprawdę te uszczelki nie są oringami, maja inny kształt i trzeba uważać aby ich nie zgubić. Nie da zastąpić się ich zwykłymi oringami). Jeśli brakuje uszczelki to istnieje teoretycznie ryzyko, że olej będzie częściowo wypływał bokiem i może być niższe ciśnienie.
[img]https://zapodaj.net/images/f461b9ff70d35.jpg[/img]https://zapodaj.net/plik-ElPTcGmJ5U
Sam kanał jest zaślepiony dmuchałem powietrzem nie przechodzi dalej

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
Gogli
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): N 13:54, 09 paź 2022
Lokalizacja: Gdańsk
Panda: II
Imię: Grzegorz

Re: Oring uszczelki pokrywy zaworów

Numer postu:#5  Postprzez Gogli » Pt 11:00, 21 lip 2023

Znalazłem odpowiedź na swoje pytanie 4 uszczelki są monotwane tylko wtedy gdy mamy zmienne fazy rozrządu w zwykłym mają być 3. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
Gogli
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): N 13:54, 09 paź 2022
Lokalizacja: Gdańsk
Panda: II
Imię: Grzegorz

Re: Oring uszczelki pokrywy zaworów

Numer postu:#6  Postprzez Nowicjusz » Pt 11:44, 21 lip 2023

Masz rację. Na tym pierwszym zdjęciu pokrywy nie wiadomo jaki to silnik. Gdybyś zrobił dodatkowo zdjęcie pokrywy z drugiej strony to wtedy widać czy jest zawór zmiennych faz rozrządu (Euro 5) czy czujnik wałka rozrządu (Euro 4) Odlewy te są takie same tylko w zależności od wersji silnika wierci się otwory pod czujnik lub zawór i kanał olejowy.
Nowicjusz
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt 15:02, 23 cze 2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Panda: 1.2
Imię: Tomasz


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron