Uszczelka boczna szyby drzwi kierowcy - duży, mały problem

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Uszczelka boczna szyby drzwi kierowcy - duży, mały problem

Numer postu:#1  Postprzez Pandziocha » Pn 15:21, 26 cze 2023

Cześć wszystkim!

Mam Pande z 2003 1.1 54KM

Mam problem z uszczelką boczną szyby (ta z zewnątrz co zgarnia) przednich lewych drzwi - czyli te kierowcy. Mianowicie jest uszkodzona, rozwarstwiła się, odstaje i woda leje się do drzwi. Wiem, że troche wody może się tam dostawać, są z resztą na dole otwory na wode, ale wkurza mnie to.

Już od jakiegość czasu szukam w internecie tego dziadostwa, ale nigdzie nie ma :/ Znacie może jakiś sklep gdzie to można dostać? Ew. Kupić na metry coś co pasuje do pandy? Albo od innego auta?

W ASO oczywiście jest, ale cena zwala z nóg...

Apropo - Demontował to już ktoś kiedyś? W innych autach wzstarczy opuścić szbę i podważyć aby uszczelka wyszła. Tu też tak jest?

Z góry dzięki!
Pozdrawiam
Kamil
Pandziocha
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn 22:17, 08 lut 2021
Lokalizacja: Polska
Panda: 2. gen 2003 1.1
Imię: Kamil

Re: Uszczelka boczna szyby drzwi kierowcy - duży, mały probl

Numer postu:#2  Postprzez shadowman » Pn 21:24, 26 cze 2023

wystarczy ją wyciągnąć do góry. Poszukaj na szrotach...
Pozdrawiam
Shadowman :)
shadowman
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pn 21:30, 01 sie 2016
Lokalizacja: Olsztyn
Panda: II
Imię: Marcin

Re: Uszczelka boczna szyby drzwi kierowcy - duży, mały probl

Numer postu:#3  Postprzez olo 1 » Pt 11:59, 30 cze 2023

Wpisz frazy: zgarniacz szyby lub listwa zgarniająca.
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Re: Uszczelka boczna szyby drzwi kierowcy - duży, mały probl

Numer postu:#4  Postprzez Pandziocha » Pt 16:20, 30 cze 2023

Dzięki za pomoc! Uzbroję się w cierpliwość i poszukam jeszcze.

Pozdrawiam
Kamil
Pandziocha
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn 22:17, 08 lut 2021
Lokalizacja: Polska
Panda: 2. gen 2003 1.1
Imię: Kamil

Re: Uszczelka boczna szyby drzwi kierowcy - duży, mały probl

Numer postu:#5  Postprzez nti » Pt 20:13, 30 cze 2023

Miałem ten sam problem z uszczelką od wewnętrznej strony. Ja poradziłem sobie kupując tę gumę na podstawie numeru części - był wtedy w serwisie aukcyjnym. Czasem są używane w super stanie. Niestety trzeba czekać jeżeli jest taka możliwość. Auto rzekomo popularne na rynku, ale części praktycznie nie ma w sprzedaży.

Do teraz brakuje mi metalowego klipsa, który by ją dociskał na metalowej listwie od wewnętrznej strony. Niestety serwis montując głośniki odwalał niezłą chałę gubiąc śruby, klips, nawet linkę z klamki musiałem poprawiać bo ją przyciął.

Ceny w aso są chyba specjalnie ustalane żeby odstraszyć klienta żeby nie zawracał głowy.
Sam miałem okazję się o tym przekonać nawet całkiem niedawno. Mój klucz - pilot od zakupu auta był zmasakrowany. Miałem już tego dosyć i zakupiłem pusty pilot w serwisie aukcyjnym. Wyglądał identycznie jak oryginalny.
W YT dowiedziałem się, że trzeba wybić grot i można potem szybko umieścić stary w uchwycie starego pilota.
Przyszła paczuszka, okazało się, że grot nie pasuje. Poskładałem stary pilot i pojechałem do "experta", który w teorii ma się tym zajmować i nie do takich samochodów klucze dorabiać. W starym pilocie grot dociął, ale przyciski nie pasowały - zbyt wysoko osadzone. Wziął kolejny pilot - tam z kolei elektronika nie wchodziła. W efekcie wszystko było gorzej niż wcześniej, grot miał luzy a obudowa się rozleciała.
Za namową żony postanowiłem więc zapytać w ASO. Cena pilota 1000 PLN + programowanie 250 zł.
Ostatecznie skorzystałem z pomocy lokalnego Włamywacza, który za niewiele ponad 100zł zrobił mi nowy pilot, lepszy niż oryginalny. Na miejscu, od ręki i jeszcze baterię nową dorzucił.
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 324
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Uszczelka boczna szyby drzwi kierowcy - duży, mały probl

Numer postu:#6  Postprzez Saba » So 8:59, 01 lip 2023

Pandziocha napisał(a):Dzięki za pomoc! Uzbroję się w cierpliwość i poszukam jeszcze
W poprzednim aucie sprawę poszukiwań takiej uszczelki oraz ogranicznika drzwi (pękł) załatwił lokalny auto-złom. Części nie było "od ręki", ale wystarczyło zostawić numer telefonu. Wymontowali, sprawdzili, zadzwonili... A potem pan zawodowiec od psucia aut nawet pomógł to ustrojstwo założyć :-)
Saba
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 119
Dołączył(a): N 19:13, 10 paź 2021
Lokalizacja: Sikorówka
Panda: Panda 1,2 4x4 Climbing
Imię: Saba

Re: Uszczelka boczna szyby drzwi kierowcy - duży, mały probl

Numer postu:#7  Postprzez olo 1 » N 21:11, 02 lip 2023

Zostaje jeszcze szukanie części po likwidowanych sklepach bądź serwisach. U mnie na szrotach zawsze był problem z gratami do Pandy.
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Re: Uszczelka boczna szyby drzwi kierowcy - duży, mały probl

Numer postu:#8  Postprzez Gogli » Wt 15:24, 04 lip 2023

Mogę dać namiar do chłopa co średnio 1 pande na tydzień rozbiera myślę że będzie miał, z czym nie dzwonie to ma więc myślę że to też nie będzie problemem

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
Gogli
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): N 13:54, 09 paź 2022
Lokalizacja: Gdańsk
Panda: II
Imię: Grzegorz


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron