Pokrowce

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Pokrowce

Numer postu:#1  Postprzez nti » Wt 23:08, 22 lut 2022

Cześć,
Oryginalna tapicerka bardzo łatwo się brudzi. Po wyczyszczeniu gotowymi środkami - pianą do tapicerki w spray itp. potem zimą wystarczy kropla czystej wody z uszczelki po otwarciu drzwi i zostają brzydkie zacieki, które bardzo trudno usunąć.
Zastanawiam się nad wypraniem siedzeń latem w jakiejś firmie zajmującej się praniem tapicerek w samochodzie.
Obawiam się jednak, że za rok efekt będzie taki sam - zacieki.

Czy są jakieś dobre pokrowce, które są rzeczywiście dopasowane wymiarowo, nie marszczą się i nie wiszą na fotelach? Gdzieś na starym forum czytałem o pokrowcach firmowych (ASO), ale nie znalazłem nic takiego w obecnej ofercie.
Wolałbym je zakupić od razu z montażem u producenta. Jakie są Wasze doświadczenia z pokrowcami, czy to wygląda przyzwoicie?
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Pokrowce

Numer postu:#2  Postprzez Complit » Śr 8:04, 23 lut 2022

Ja miałem pokrowce i nawet to zdawało egzamin. Ale proponuję Ci coś bardziej kontrowersyjnego. Jeśli masz karcher to wyjmij fotele z auta i wypierz je i wypłucz to wszystko karcherem. Jeśli nie masz to jedz na myjnie samoobsługową i zrób to tam. Musisz je namoczyć i wyprać jakimś środkiem do tapicerki a później zmyj to wszystko wysokim ciśnieniem. Może będzie schnąć z 2 dni ale wypłuczesz cały brud który jest odpowiedzialny za plamy
Complit
WOLF HUNTER
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Romford
Wiek: 41
Panda: 5.7 HEMI KUNG FU PANDA
Imię: Robert

Re: Pokrowce

Numer postu:#3  Postprzez Dominik234 » Śr 17:02, 23 lut 2022

Albo możesz to Bakusiowi zlecić jak chcesz mieć zrobione pro.
Dominik234
Klubowicz
 
Posty: 540
Dołączył(a): Śr 14:17, 03 paź 2018
Lokalizacja: Śląsk
Panda: Panda Active 2012, 1.2, 69KM
Imię: Dominik

Re: Pokrowce

Numer postu:#4  Postprzez nti » Śr 20:55, 23 lut 2022

Wolałbym bezinwazyjnie, bez wyciągania foteli. Może najpierw wypiorę a potem jak nie wytrzyma roku normalnego użytkowania od momentu wyczyszczenia to będę myślał co dalej.

A Bakuś ma karcher czy pokrowce w ofercie?
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Pokrowce

Numer postu:#5  Postprzez Dominik234 » Śr 22:19, 23 lut 2022

Pranie Panie :) A wyciągnięcie foteli to tylko 4 śruby, żadne rocket sience.
Dominik234
Klubowicz
 
Posty: 540
Dołączył(a): Śr 14:17, 03 paź 2018
Lokalizacja: Śląsk
Panda: Panda Active 2012, 1.2, 69KM
Imię: Dominik

Re: Pokrowce

Numer postu:#6  Postprzez Saba » Cz 1:40, 24 lut 2022

Zwykłe tanie pokrowce w roli ochraniaczy foteli sprawdzają się bardzo dobrze. Kiedyś w autku mieliśmy pokrowce szyte, robione na miarę, z materiału bardzo wysokiej jakości o strukturze pluszu. Opłaciło się, bo wytrzymały ponad dziesięć lat i wciąż wyglądały naprawdę bardzo dobrze. W kolejnym autku mamy na razie popularne fabryczne, takie uniwersalne, kupione wyłącznie jako ochraniacze "na szybko". Ale w tej roli są bardzo przydatne tym bardziej, że czasem trzeba nam użyć autka w trudniejszych warunkach.

Pranie foteli? Raczej nie polecam. Po usunięciu fabrycznej apretury z tkaniny fotele brudzą się po prostu jeszcze szybciej. Znacznie prościej położyć na nich cokolwiek żeby unikać trudnych zabrudzeń i trochę je oszczędzić. Generalnie pokrowce to niegłupi pomysł, szczególnie jeśli są dobrze dobrane. To chyba najprostszy i najtańszy sposób ma efektowne ożywienie wnętrza Pandy.
Saba
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 119
Dołączył(a): N 19:13, 10 paź 2021
Lokalizacja: Sikorówka
Panda: Panda 1,2 4x4 Climbing
Imię: Saba

Re: Pokrowce

Numer postu:#7  Postprzez nti » Cz 18:36, 24 lut 2022

Dzięki Saba, chyba zainwestuję w taki zestaw i poproszę od razu z montażem. Wydaje mi się, że efekt zależy także jak się to zamontuje.
Pochwalę się jak już mi się uda coś znaleźć.
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Pokrowce

Numer postu:#8  Postprzez tapatic » Pt 9:11, 25 lut 2022

Saba napisał(a):Pranie foteli? Raczej nie polecam. Po usunięciu fabrycznej apretury z tkaniny fotele brudzą się po prostu jeszcze szybciej. Znacznie prościej położyć na nich cokolwiek żeby unikać trudnych zabrudzeń i trochę je oszczędzić.

Ciekawy pomysł, swoich ubrań nie będę prał a wietrzył i unikał zabrudzeń.
tapatic
Aktywny
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr 13:49, 21 lut 2018
Lokalizacja: Kielce
Panda: Panda 3 Easy 2015 1,2 69km Panda 2 2011 1,2
Imię: Dariusz

Re: Pokrowce

Numer postu:#9  Postprzez mobilny » Pt 14:47, 25 lut 2022

Saba ma rację.Wystarczy sprawdzić co to Apretura i gdzie i po co się stosuje. Zapach nowego auta to między innymi apretura. Do szycia ubrań się nie stosuje.
mobilny
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Dołączył(a): So 20:41, 14 lip 2018
Lokalizacja: Śląsk
Panda: 3 YOUNG 1.2 2014
Imię: Andrzej

Re: Pokrowce

Numer postu:#10  Postprzez Saba » So 11:05, 26 lut 2022

tapatic napisał(a):...swoich ubrań nie będę prał a wietrzył i unikał zabrudzeń.
A Twoje ubrania są uszyte z pokrowców? Czy dostrzegasz "drobne" różnice pomiędzy techniczną tkaniną obiciową tapicerki samochodowej a materiałem ubraniowym? Zresztą wietrzenie ubrań to wcale nie jest taki głupi pomysł. Szczególnie wymrożenie tkanin znacznie lepiej usuwa roztocza niż jakiekolwiek pranie i w dodatku nie obniża ich trwałości tak jak pralka. Stosuje się także inne triki, bo pewnych rzeczy po prostu się nie pierze i już. Poczytaj co to apretura, poczytaj też tu: https://kobieta.dziennik.pl/moda-na-top ... rania.html
Saba
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 119
Dołączył(a): N 19:13, 10 paź 2021
Lokalizacja: Sikorówka
Panda: Panda 1,2 4x4 Climbing
Imię: Saba

Re: Pokrowce

Numer postu:#11  Postprzez Carolcia » Pn 22:09, 28 lut 2022

Ja jak miałam poprzednie fotele to zamawiałam pokrowce szyte na wymiar w Czeladzi. Pasowały praktycznie idealnie :)
Carolcia
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2123
Dołączył(a): N 21:15, 17 lut 2013
Lokalizacja: Będzin / Grodziec
Wiek: 31
Panda: Czarnula 1.3
Imię: Karolina

Re: Pokrowce

Numer postu:#12  Postprzez Yarovic » Pn 12:54, 18 kwi 2022

Ja jeżdżę z pokrowcami tej firmy
https://pok-ter.pl/
Miałem je w polonezie, w Stilo, w Pandzie. W pandzie nie zbytnio wyprofilowanych siedzeń, więc pokrowce się nie marszczą i dobrze przylegają.
Wybierałem gładkie, czarne pokrowce z szarymi lamówkami. Wyglada skromnie, ale pasuje do pandy :)
Po 5 latach fotel kierowcy zaczął się marszczyć a kolory wyblakły od słońca... ale to nie jest spory wydatek.

osobiście polecam, ale uwaga... pojedyncze mm pianki na pokrowcach, a mam wrażenie że siedzę znacznie wyżej w aucie ;)
Yarovic
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): N 17:51, 19 wrz 2021
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Panda: Mk II 1.2 69KM 2011
Imię: Jarek

Re: Pokrowce

Numer postu:#13  Postprzez nti » Pt 1:51, 30 gru 2022

Dzięki za wskazówki i adres. Po zimie auto wygląda koszmarnie Najchętniej bym to obłożył skórą :)
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Pokrowce

Numer postu:#14  Postprzez Saba » So 11:09, 14 sty 2023

nti napisał(a):Dzięki za wskazówki i adres. Po zimie auto wygląda koszmarnie Najchętniej bym to obłożył skórą :)
To też realne ;-)
Saba
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 119
Dołączył(a): N 19:13, 10 paź 2021
Lokalizacja: Sikorówka
Panda: Panda 1,2 4x4 Climbing
Imię: Saba

Re: Pokrowce

Numer postu:#15  Postprzez nti » Cz 21:50, 30 mar 2023

Wszystkie powierzchnie zostały spryskane specyfikiem do prania w spray (pomarańczowy spryskiwacz, nie pamiętam już marki, kupione w markecie), po chwili wycierane moczonym ręcznikiem. W efekcie fotele są jak nowe. Brak zacieków, jak po zastosowaniu wcześniej dużo droższych środków.
Minusem były mokre siedzenia, które schnęły przez kilka godzin.
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości

cron