check engine i temperatura

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

check engine i temperatura

Numer postu:#1  Postprzez KrecikOwsik » N 3:03, 13 lut 2022

Cześć,
dzisiaj miałem taką sytuację, że w aucie zapaliła się żółta kontrolka silnika, w dodatku wskazówka temperatury zaczęła wariować. Szła trochę do góry, a zaraz potem opadała do zera. Ani razu nie weszła ponad połowę wskaźnika. Oprócz tego z nawiewu leciało letnie powietrze (przy ustawieniu na najcieplejsze), i żeby w ogóle było czuć, że dmucha, trzeba było ustawić na 3 albo 4. Jeździłem dzisiaj trochę więcej niż zwykle, ale nie wiem, czy to ma jakiś związek. Widziałem, że w kontekście fiatów pojawiają się podobne tematy w internecie, ale nie widziałem żeby ktoś podawał jakieś rozwiązania. Będę wdzięczny za pomoc.
KrecikOwsik
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt 15:47, 21 lut 2017
Lokalizacja: śląsk
Panda: ii
Imię: Mateusz

Re: check engine i temperatura

Numer postu:#2  Postprzez arnold » N 7:21, 13 lut 2022

Bez odczytu błędów, nie jesteśmy w stanie Tobie pomoc. Problem z temperaturą to może być termostat, ale check należy sprawdzić.

Wysłane z mojego SM-G981B przy użyciu Tapatalka
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: check engine i temperatura

Numer postu:#3  Postprzez Saba » N 23:29, 13 lut 2022

KrecikOwsik napisał(a):...w aucie zapaliła się żółta kontrolka silnika, w dodatku wskazówka temperatury zaczęła wariować.
Dokładnie tak samo zaczęły się moje problemy z Pandą. Po pewnym czasie auto przestało odpalać i robiły się istne cuda. Szerszy opis tej mojej awarii i jak udało się ją opanować znajdziesz tu: viewtopic.php?f=3&t=13706
Saba
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 119
Dołączył(a): N 19:13, 10 paź 2021
Lokalizacja: Sikorówka
Panda: Panda 1,2 4x4 Climbing
Imię: Saba


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości