Problem z ogrzewaniem

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Problem z ogrzewaniem

Numer postu:#1  Postprzez nti » Cz 22:05, 03 gru 2020

Cześć,
Chciałem Was poprosić o opinię. Latem Panda sprawuje się doskonale, klimatyzacja jest bardzo wydajna i schładza cały samochód silnym, zimnym powiewem.
Problem zaczyna się zimą a zwłaszcza gdy temperatura spada do -5 i niżej. Po przejechaniu 2km wskazówka temperatury płynu chłodniczego wchodzi na 1 stopień. Po przejechaniu 9km prawie zbliża się do pionu. Nie jestem w stanie stwierdzić co dalej, bo ten samochód w większości przypadków kończy swoją trasę.
Nawiew ustawiam na 26 stopni C. Próbowałem stopień nawiewu: minimalny, średni i wysoki. W przypadku minimalnego i średniego leci letnie, lekko ciepłe powietrze z niewielką siłą. W przypadku wysokiego - ma jakieś 20 stopni.
W innych samochodach po przejechaniu 4 km mam gorące powietrze o dużym natężeniu z nawiewów. Tutaj po takim odcinku ledwo dmucha letnie. Czy wasze Pandy mają tak samo? Kiedyś jeździłem "golasem" 1.1 VAN i grzał jak szalony już po odpaleniu silnika.
Tam jednak nie było filtra powietrza i był inny silnik. Może to uszkodzony termostat? A może to normalne w tej wersji i powinienem przejechać 15 km żeby ogrzewanie zaczęło poprawnie pracować? Zastanawia mnie tylko czemu po ustawieniu nawiewu na moc 50% na nogi i szybę tak słabo dmucha? Latem zimne powietrze dmucha przy tym ustawieniu bardzo mocno.
Jak jest u Was?
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Problem z ogrzewaniem

Numer postu:#2  Postprzez Dendiel » Pt 0:14, 04 gru 2020

Pamiętaj, że climatronic przy zimnym silniku nie puszcza nawiewu mocno. Miałem problem zimą z osiągnięciem jakiejkolwiek temperatury zdatnej do ogrzewania, wymiana termostatu rozwiązała problem.
Dendiel
Aktywny
 
Posty: 52
Dołączył(a): Śr 22:34, 09 paź 2019
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 31
Panda: II
Imię: Wojtek

Re: Problem z ogrzewaniem

Numer postu:#3  Postprzez nti » Pt 0:56, 04 gru 2020

Czyli tak jak podejrzewałem - termostat. Dzięki za radę!
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Problem z ogrzewaniem

Numer postu:#4  Postprzez nti » Pn 21:52, 07 gru 2020

Termostat wymieniony, już po 6km temperatura poszła na wskaźniku do 100%. O dziwo stary wyglądał całkiem dobrze, chociaż nie było w nim już kulki.

Czy zimą ustawiasz temperaturę na cieplejszą niż w ciągu np.: jesieni? Mam na myśli na 27 stopni żeby uzyskać gorący nawiew?
Nawiew na 50%?
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Problem z ogrzewaniem

Numer postu:#5  Postprzez Dendiel » Pn 22:25, 07 gru 2020

Mam cały czas 22 stopnie, jedynie zimą na początku puszczam obieg wewnętrzny, zdecydowanie szybciej mi się nagrzewa.
Dendiel
Aktywny
 
Posty: 52
Dołączył(a): Śr 22:34, 09 paź 2019
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 31
Panda: II
Imię: Wojtek

Re: Problem z ogrzewaniem

Numer postu:#6  Postprzez nti » Śr 0:20, 09 gru 2020

Dzięki za spostrzeżenia! Jeszcze z ciekawości dopytam: włączasz tryb automatyczny? Ja daję na stałe zimą nawiew na szybę (góra + dół), 24,5 C i 50% mocy. Może dlatego (niska wydajność) tak lekko dmucha z nawiewów? Po ustawieniu samego środka wieje bardzo dobrze.
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości