Ubywający płyn chłodniczy

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Ubywający płyn chłodniczy

Numer postu:#1  Postprzez Sector32154 » Pn 1:25, 20 lip 2020

Witam, posiadam Fiata Pandę 1.2 beznyna 2006 rok. Niedawno miałem robiona klime, mianowicie wymiana chlodnicy, poniewaz była dziurawa stara, nabicie czynnika i odgrzybienie, oraz wymieniany rozrząd kompletny. Dzisiaj podczas jazdy na odcinku 15km włączyłem klimatyzację tuż przed samym domem wyświetlił mi się komunikat sprawdz silnik oraz pojawiła się kontrolka chech engine, podpiąłem kompter nic się nie wyswietliło, otworzyłem maskę, płyn chłodniczy był poniżej minimum oraz centralnie pod końcem wahacza bliżej tyłu samochodu było mokre zarówno na ziemi jak i na tym wahaczu. Czy ktoś miał tak podobnie, zaznaczam iz przejechalem pozniej na dolanym płynie 100km i nie ubyło go, ani nie było plamy, niezałączałem klimatyzacji. Czyżby klimatyzacja zabierałs jakims cudem płyn gdzie szukać przyczyny. Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
Sector32154
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 0:48, 14 lip 2020
Lokalizacja: Libiąż
Panda: 1.2 tuning 100hp black
Imię: Adrian

Re: Ubywający płyn chłodniczy

Numer postu:#2  Postprzez olo 1 » Pn 5:44, 20 lip 2020

To o czym piszesz jest najpewniej wodą z klimatyzacji (w tym miejscu jest odpływ z układu). Uruchom klimę, sprawdź organoleptycznie, słodkie-cieknie płyn z wężów przy nagrzewnicy, neutralne-woda, wszystko ok.
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Re: Ubywający płyn chłodniczy

Numer postu:#3  Postprzez arnold » Pn 18:38, 20 lip 2020

Prawdopodobnie układ się odpowietrzył, bo demontowali chłodnicę do wymiany skraplacza. Dolać, jeździć i obserwować.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości

cron