Przeciekająca gródź w miejscu podłączenia nagrzewnicy.

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Przeciekająca gródź w miejscu podłączenia nagrzewnicy.

Numer postu:#1  Postprzez matysz » Pn 13:18, 25 maja 2020

Witam szanownych kolegów.
Przecieka mi panda. A mianowicie po deszczu pod dywanikiem kierowcy da się zauważyć dość dużą ilość wody. Po wybebeszeniu dywanika oraz rozcięciu niebieskiej fizeliny na grodzi odkryłem że woda cieknie spod czarnego plastiku w którym są przewody nagrzewnicy.

Na 100% nie cieknie nagrzewnica (nie ubywa mi płynu jak i występuje to tylko jak leje wodę na maskę/szybę albo po deszczu.

Jak jest zrobione to uszczelnienie? Czy rozkręcał ktoś te plastiki? Czy muszę wyciągać całą deskę rozdzielczą bo dostęp jest tam tragiczny ;/
matysz
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pt 22:01, 24 kwi 2015
Lokalizacja: WAWA
Panda: 1,1
Imię: piotr

Re: Przeciekająca gródź w miejscu podłączenia nagrzewnicy.

Numer postu:#2  Postprzez Pentium » Pn 19:43, 25 maja 2020

A czy masz na rynnie odpływowej podszybia, w miejscu otworów do odpływu wody w podszybia, dwie gumowe wkładki-kierownice ??
One właśnie kierują wodę z podszybia w miarę pionowo w dół, jeżeli ich nie ma, lub nie są prawidłowo umocowane, wtedy woda po krawędzi dolnej "rynny" może zaciekać za wygłuszenie zewnętrzne przegrody przedniej i dalej w miejsce wejścia przewodów do nagrzewnicy. Te gumowe wkładki są trochę upierdliwe, ponieważ ich wyloty są wąskie i łatwo gromadzą się tam śmieci z podszybia i stoi woda, przy czyszczeniu ich mają tendencję do wysuwania w gniazd mocowań.
Sprawdź to, może to być przyczyną zaciekania wody do kabiny.
Pentium
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 193
Dołączył(a): Wt 19:56, 17 lip 2012
Lokalizacja: Kępno
Wiek: 62
Panda: Actual 1.1 2007 Lougne 1.2 2014
Imię: Janek


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości