Piszczenie hamulców podczas jazdy

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Piszczenie hamulców podczas jazdy

Numer postu:#1  Postprzez Mich@ł » Wt 12:53, 07 maja 2019

Po ostatniej wymianie klocków hamulcowych dopadła mnie pewna wkur.. dolegliwość mojego miską, a mianowicie gdy przejadę dłuższą trasę 15-40km to zaczynają mi piszczeć hamulce. Gdy przycisnę lekko hamulec pisk ustępuje i później 50/50 czasami przestaje piszczeć a czasami piszczy dalej nie ma reguły.

Rozebrałem ponownie hamulce dokładnie wyczyściłem prowadnice (zeszlifowałem rudę z prowadnic małą multiszlifierką) i niestety problem nadal się pojawia.

Pytanie czy może to być kwestia jakiś wadliwych klocków ? Ew prowadnicy zacisku (z tego co widziałem lekko jest pęknięta guma, jednak sam zacisk chodzi bez żadnych oporów) ?


Przez ostatnie kilka lat jeździłem na najtańszych klockach i problemu nie było (nawet same prowadnice nie był tak dokładnie czyszczone jak teraz), natomiast tym razem szarpnąłem się na TRW i pojawiły się cyrki :/


Liczę na wasze sugestię ;)
Pozdrawiam,
Michał

Zapraszam na darmowy hosting zdjęć - http://vva.pl oraz forum akwarystyczne
Mich@ł
Profesjonalista
 
Posty: 480
Dołączył(a): Cz 13:50, 18 paź 2012
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Panda: Panda Actual
Imię: Michał

Re: Piszczenie hamulców podczas jazdy

Numer postu:#2  Postprzez adam1965 » Wt 21:26, 07 maja 2019

Mich@ł napisał(a):
Rozebrałem ponownie hamulce dokładnie wyczyściłem prowadnice (zeszlifowałem rudę z prowadnic małą multiszlifierką)



Prowadnice się czyści papierem 1000 > a nie multiszlifirką.


Mich@ł napisał(a): Ew prowadnicy zacisku (z tego co widziałem lekko jest pęknięta guma,


I jej nie wymieniłeś?
To poco była twoja robota.

Chcący wyeliminować problemy trzeba po kolei wymieniać wszystko co uszkodzone
adam1965
Profesjonalista
 
Posty: 409
Dołączył(a): Pt 7:43, 29 wrz 2017
Lokalizacja: Małopolska
Panda: 1.1
Imię: Adam

Re: Piszczenie hamulców podczas jazdy

Numer postu:#3  Postprzez morpheus1581 » Wt 22:02, 07 maja 2019

Odkąd przestali dodawać azbest klocki już nie te... Tak mi powiedział kiedyś jeden gość. A nie zagrzales ich przypadkiem jakoś?
morpheus1581
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1900
Dołączył(a): N 20:56, 12 paź 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 43
Panda: Była Panda jest Fabia
Imię: Marcin

Re: Piszczenie hamulców podczas jazdy

Numer postu:#4  Postprzez arnold » Wt 22:43, 07 maja 2019

Spróbuj też klocek przykleić na smarze miedzianym do zacisku, a na prowadnice tez dać miedziany lub ceramiczny.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: Piszczenie hamulców podczas jazdy

Numer postu:#5  Postprzez Happek » Śr 0:19, 08 maja 2019

Kupiłeś sobie może tanie klocki? Ja teraz kupiłem do takiego roboczego chrupka jakieś klocki na sztuke, piszczy to tak że o boże kochany...i pomoże tylko ich wymiana :)
Obecnie: 
Citroen Berlingo L2 1.6 HDI - 2015R
Panda 100HP 1.4 16V + LPG - 2010R

Historia:
Citroen C5 X7 2.0 HDI
Laguna II Ph I 2.0 16V
Panda VAN 1.1
Laguna I Ph II 1.8 16V
Laguna I Ph I 2.0 8V
Renault 19 1.4
Happek
Aktywny
 
Posty: 87
Dołączył(a): N 23:05, 05 sie 2018
Lokalizacja: Powiat Siedlecki/Mazowieckie
Panda: 1.4 100HP LPG 2010R
Imię: Krzysztof

Re: Piszczenie hamulców podczas jazdy

Numer postu:#6  Postprzez Dominik234 » Śr 10:43, 08 maja 2019

Jak cię to pocieszy to te same objawy w swoim Seju miałem. Jak się rozgrzały hamulce to piszczały niemiłosiernie w trakcie jazdy (sczegolnie prawy przod) - pomagało tylko, a i to na krótki czas, użycie hamulca.

Z tego co pamiętam to po kolejnym czyszczeniu w warsztacie trochę się poprawiło, może użyli w końcu miedzianego smaru?
Dominik234
Klubowicz
 
Posty: 540
Dołączył(a): Śr 14:17, 03 paź 2018
Lokalizacja: Śląsk
Panda: Panda Active 2012, 1.2, 69KM
Imię: Dominik

Re: Piszczenie hamulców podczas jazdy

Numer postu:#7  Postprzez Mich@ł » Pn 20:16, 13 maja 2019

Mich@ł napisał(a): Ew prowadnicy zacisku (z tego co widziałem lekko jest pęknięta guma,


I jej nie wymieniłeś?
To poco była twoja robota.

Chcący wyeliminować problemy trzeba po kolei wymieniać wszystko co uszkodzone[/quote]
No widzisz akurat podczas wymiany miałem tylko klocki bo jeden niestety zdarłem prawie do zera ;) Podczas wymiany zauważyłem że guma na jednej prowadnicy jest lekko pęknięta jednak sam zacisk chodzi po prowadnicy bez najmniejszego oporu dlatego nie jechałem od razu do sklepu po nową.

Pytanie zadałem właśnie po to aby nie wymieniać wszystkiego po omacku ;)

morpheus1581 napisał(a):A nie zagrzales ich przypadkiem jakoś?

Jest taka możliwość bo akurat jestem osobą, która dość intensywnie używa hamulców.

arnold napisał(a):Spróbuj też klocek przykleić na smarze miedzianym do zacisku, a na prowadnice tez dać miedziany lub ceramiczny.

W sumie to jest jakaś myśl.

Happek napisał(a):Kupiłeś sobie może tanie klocki? Ja teraz kupiłem do takiego roboczego chrupka jakieś klocki na sztuke, piszczy to tak że o boże kochany...i pomoże tylko ich wymiana :)

Niestety nie. tym razem TRW i pojawiły się cyrki. Wcześniej zawsze kupowałem najtańsze i panda śmigała aż miło ()czasami jedynie podczas hamowania piszczały no ale to byłem w stanie zaakceptować ;)).

Dominik234 napisał(a):Jak cię to pocieszy to te same objawy w swoim Seju miałem. Jak się rozgrzały hamulce to piszczały niemiłosiernie w trakcie jazdy (sczegolnie prawy przod) - pomagało tylko, a i to na krótki czas, użycie hamulca.

Z tego co pamiętam to po kolejnym czyszczeniu w warsztacie trochę się poprawiło, może użyli w końcu miedzianego smaru?

O właśnie mam dokładnie taki sam problem. Bo jak użyje hamulca to czasami udaje się że przestają piszczeć ale nie zawsze. Zauważyłem też że jak przy większej prędkości skręcam w prawo to przestaje piszczeć.

No nic w takim razie spróbuje jeszcze przesmarować całość smarem do hamulców lub miedziowym bo obecnie niczym nie smarowałem.
Pozdrawiam,
Michał

Zapraszam na darmowy hosting zdjęć - http://vva.pl oraz forum akwarystyczne
Mich@ł
Profesjonalista
 
Posty: 480
Dołączył(a): Cz 13:50, 18 paź 2012
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Panda: Panda Actual
Imię: Michał

Re: Piszczenie hamulców podczas jazdy

Numer postu:#8  Postprzez Piorun » Pt 10:59, 17 maja 2019

Zastanawiam się czy to nie kwestia tych klocków TRW. Jak wymieniłem któregoś razu to zaczęły piszczeć praktycznie od początku. Wcześniej z tą firmą nie było problemów, później pojawiły się piski podczas jazdy dokładnie tak jak opisujesz. Teraz mam innej firmy i problemu nie ma.
Piorun
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): Pt 16:51, 26 sty 2018
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Panda: 1.1 Active 2007
Imię: Jacek

Re: Piszczenie hamulców podczas jazdy

Numer postu:#9  Postprzez adam1965 » N 21:26, 19 maja 2019

Może nie tak wina klocków jak tarcz.
Ja od więcej jak 10 lat używam TRW i tylko raz mi piszczały.
Twarde klocki + twarda tarcze i mamy efekt.
adam1965
Profesjonalista
 
Posty: 409
Dołączył(a): Pt 7:43, 29 wrz 2017
Lokalizacja: Małopolska
Panda: 1.1
Imię: Adam


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości