Wysokie spalanie

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Wysokie spalanie

Numer postu:#1  Postprzez Bartek2895 » Pt 1:37, 19 paź 2018

Witam wszystkich, niestety chyba na moją Pandę (1.1, 2003r, 54KM) padło jakieś fatum, co chwilę coś, a mianowicie.
Ostatnio, jakiś miesiąc/półtora miesiąca temu miałem wymieniane przewody wysokiego napięcia (Magneti Marelli) oraz świece (Denso), bo pojawiło się lekkie szarpanie. Po wymianie kilka dni było ok, po chwili to samo, a nawet doszło jak wyżej bardzo wysokie spalanie na poziomie 10/9.5L PRZY OSZCZĘDNEJ JEŹDZIE! Pojechałem do znajomego z ASO, zalecił wymianę sondy lambda, tak też zrobiłem, ze szrotu (tylko proszę bez krytyki ;) ) z Punto II 1.2 wyciągnąłem sondę, trochę inny gwint, no ale weszła i niby było ok, ale spalanie zostało na tym samym poziomie, doszło do wymiany cewki, dalej to samo, szarpanie, wysokie spalanie. Oczywiście było sprawdzane wszystko na komputerze z ASO Fiata, pokazało cewka, bodajże nr 2, jak wyżej napisałem, została wymieniona. Już się powoli poddaję, nie mam już pojęcia co to może być, może wadliwe kable, lub świece? Może mechanik coś podkręcił o czym nie wiem? Dodam jeszcze, że ostatnimi czasy lekko także falowały mi obroty. Jeżeli ktoś mi pomoże, będę nie zmiernie wdzięczny. Z gory dziękuję i pozdrawiam.
Bartek2895
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt 21:32, 24 paź 2017
Lokalizacja: Gdańsk
Panda: II 2003r 1.1 Active Eco
Imię: Bartosz

Re: Wysokie spalanie

Numer postu:#2  Postprzez Albercik » Pt 10:42, 19 paź 2018

Przyczyn może być milion i ciężko tak coś powiedzieć na czuja.

Ogólnie - objawy pasują do padniętej sondy lambda. Jak wsadziłeś inną sondę, niż powinna być to też nie pomogło. Po to sondy mają swoje numery katalogowe, by dobierać je pod konkretne auto i silnik. Sonda posiada pewne parametry pracy, które powinnyć zgadzać się z tymi, których oczekuje ECU. Jak ECU dostaje wartości od czapy (bo sonda inna) to nie ma dziwne, że nie pomogło.

A tak na marginesie - sama wymiana sondy to nie wszystko - należy jeszcze skasować błąd i wykonać na nowo adaptacje ECU bo inaczej - cały czas będzie pracował na zapasowej mapie wtrusku, zamiast wyuczonej. Dopiero tydzień temu przerabiałem identyczny case z seatem cordobą.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Wysokie spalanie

Numer postu:#3  Postprzez tomjoz » So 21:37, 20 paź 2018

Najpierw przejrzyj instalację sondy. Wtyczkę bezpiecznik.
tomjoz
Profesjonalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 698
Dołączył(a): So 21:21, 10 lis 2012
Lokalizacja: Września
Wiek: 45
Panda: II 1,2 2008rok Dynamic LPG Sekwencja BRC Błękitna
Imię: Tomek

Re: Wysokie spalanie

Numer postu:#4  Postprzez adam1965 » So 21:54, 20 paź 2018

Oprócz bezpiecznika .
Sonda jest bezpośrednio podłączona do sterownika silnika.
adam1965
Profesjonalista
 
Posty: 409
Dołączył(a): Pt 7:43, 29 wrz 2017
Lokalizacja: Małopolska
Panda: 1.1
Imię: Adam


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości