regeneracja zacisku przód

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

regeneracja zacisku przód

Numer postu:#1  Postprzez djanj » Pn 22:33, 13 sie 2018

Witam
Czy ktoś regenerował zaciski przednie?
muszę wymienić prowadnicę zacisku i te gumki prowadnicy, nie wiem jak wyjąć te tuleje może ktoś już to robił albo jest gdzieś filmik/manual?

Obrazek
djanj
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): Cz 12:37, 29 wrz 2016
Lokalizacja: śląsk
Panda: 1.1
Imię: Andrzej

Re: regeneracja zacisku przód

Numer postu:#2  Postprzez adamowy » Wt 8:21, 14 sie 2018

Deloch z Sosnowca powiedział mi 60zł za usługę przy moim zestawie naprawczym. Jest to cena za cały zacisk. Wolałem nie bawić się samemu z hamulcami za taka cenę. Przy okazji malowanie zacisku 80.
adamowy
Bywalec
 
Posty: 199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: ktw
Panda: II 05 -> 100HP
Imię: Adam

Re: regeneracja zacisku przód

Numer postu:#3  Postprzez RaveN » Wt 14:53, 14 sie 2018

Wpisz w googla regeneracja zacisku i powinno kilka filmów na yt się wyświetlić, w pandzie jest tylko łatwiej. Co do mechaników, nie chodzi nawet o te 60zł, przekonałem się już tyle razy o ich tak zwanej "fachowości" że naprawdę lepiej zrobić samemu :(
RaveN
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 84
Dołączył(a): Cz 16:08, 08 gru 2011
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Wiek: 38
Panda: 2003 1.1 PB

Re: regeneracja zacisku przód

Numer postu:#4  Postprzez djanj » Śr 21:27, 15 sie 2018

miałem do czynienia z zaciskami z różnych aut, ale takiego rozwiązania jeszcze nie widziałem, dlatego to pytanie... już nie istotne, tulejki sobie odpuściłem na szczęście nie było konieczności ich wymiany, tylko gumka z jednej strony, próbowałem to wbić młotkiem przez nasadkę ale nie wyszło - pękła guma, patent to dwie nasadki 19mm po obu stronach i wciskamy imadłem.
A musiałem wymieniać bo pękła mi prowadnica przy odkręcaniu bo ktoś poleciał z klejem do gwintów po całości, dosłownie oblał cały gwint klejem.
djanj
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): Cz 12:37, 29 wrz 2016
Lokalizacja: śląsk
Panda: 1.1
Imię: Andrzej


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości